Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost

M_D

  • ****
  • 318
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #15 kdy: 10. 10. 2020, 21:00:04 »
LukePole: Jednak se požaduje zhodnotit sám sebe v životopise a dále (to si ani nevybavuji, že se to vyplňovalo, ale těch papírů byla tuna) vyplňuješ "Prohlášení k osobnostní způsobilosti" - jestli jsem/byl léčen psychiatrem nebo v péči psychologa a definuješ jaké potíže, kdy, kde, kým, jaké diagnéozy a jak léčen. Takže se na to celkem jasně ptají. Vlastní "Dotazník fyzické osoby" řeší ten chlast/drogy/hazard. Další dotazník je pak k historii právní způsobilosti (ten si i pamatuji).


Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #16 kdy: 10. 10. 2020, 21:21:10 »
LukePole: Jednak se požaduje zhodnotit sám sebe v životopise a dále (to si ani nevybavuji, že se to vyplňovalo, ale těch papírů byla tuna) vyplňuješ "Prohlášení k osobnostní způsobilosti" - jestli jsem/byl léčen psychiatrem nebo v péči psychologa a definuješ jaké potíže, kdy, kde, kým, jaké diagnéozy a jak léčen. Takže se na to celkem jasně ptají. Vlastní "Dotazník fyzické osoby" řeší ten chlast/drogy/hazard. Další dotazník je pak k historii právní způsobilosti (ten si i pamatuji).
Sexuální orientaci taky neuvádíš, zrovna tak neuvádíš ani jiné zdravotní problémy (alergie, diabetes, hypertenze atd.). Není důvod tedy psát cokoliv o psychiatrovi. Ale pochopitelně, ať si každý uvede co chce, je to jeho život a on si také ponese následky toho, když lidově řečeno - moc (a zbytečně) žvaní :P

M_D

  • ****
  • 318
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #17 kdy: 10. 10. 2020, 21:27:00 »
LukePole: Tady máš ty dotazníky: https://www.nbu.cz/cs/dotazniky-ke-stazeni/
Myslím, že otázky v tom "Prohlášení k osobnostní způsobilosti" jsou celkem jasně formulované.

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #18 kdy: 10. 10. 2020, 21:41:44 »
.
« Poslední změna: 10. 10. 2020, 21:47:31 od LukePole »

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #19 kdy: 10. 10. 2020, 22:02:52 »
Nu, jak o tom přemýšlím, tak se asi poohlédnou po jiném pracovním místě, naštěstí se nechá u nás v krajském městě vybírat. Na jednu stranu se mi zamlouvala poměrně originální náplň, které se věnuje málokdo v ČR, ale podstupovat kvůli tomu až ponižující procedury s nejistým výsledkem se mi dvakrát nechce...
Každopádně to asi tuší málokdo, kdo se léčí s něčím víceméně banálním na psychiatrii, že si už jenom návštěvou tohoto zařízení může podkopávat budoucí profesní život, ach jo.


RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #20 kdy: 10. 10. 2020, 22:18:44 »
Spravny ajtak ma byt neleceny psychopat prece, to se vi ,-)

X

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #21 kdy: 10. 10. 2020, 22:20:29 »
Dotazník nic takového nepožaduje, takže není naprosto žádný důvod tam psát něco, co není potřeba!!!

V případě žádosti o osvědčení fyzické osoby pro  je třeba vyplnit několik formulářů - mimo jiné prohlášení k osobnostní způsobilosti. Otázka 1 je: Prohlašuji, že jesm/nejsem léčen/a psychiatrem a v péči psychologa. Prohlašuji, že jsem v minulosti byl/nebyl léčen/a psychiatrem a jsem/nejsem jsem v péči psychologa..

V dotazníku samotném to sice není, ale rozhodně pro D/T/PT je to aktivní otázka a je zcela definitnvě dobrý důvod to tam psát ;) Pokud o tom nevíš, tak to není problém, jenom se k tomu ale raději nutně nevyjadřuj - můžeš tazateli (byť neúmyslně) způsobit mnoho problémů odpovědí, která je špatná.

X

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #22 kdy: 10. 10. 2020, 22:25:14 »
Nu, jak o tom přemýšlím, tak se asi poohlédnou po jiném pracovním místě, naštěstí se nechá u nás v krajském městě vybírat. Na jednu stranu se mi zamlouvala poměrně originální náplň, které se věnuje málokdo v ČR, ale podstupovat kvůli tomu až ponižující procedury s nejistým výsledkem se mi dvakrát nechce...
Každopádně to asi tuší málokdo, kdo se léčí s něčím víceméně banálním na psychiatrii, že si už jenom návštěvou tohoto zařízení může podkopávat budoucí profesní život, ach jo.

Hele NBÚ je prostě především Úřad (s velkým U). Vyplňuješ tunu papírů a oni podle těch papírů postupují.

Léčit s banalitou se můžeš, ale pochopitelně jim nebude stačit jenom tvé ujištění, že se jedná o banalitu - co se NBÚ týče, tak docela logicky potřebují slyšet od tvého lékaře, že se jedná o banální problém který nemá vliv na tvou osobnost ani na tvůj úsudek a příčetnost.

Zahodit zajímavou příležitost kvůli papírování je podle mě zbytečné.

M_D

  • ****
  • 318
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #23 kdy: 10. 10. 2020, 22:30:09 »
Kurt123: Nepropadal bych dopředu panice. Jak jsem psal, pokud je to mírná forma a doktor potvrdí, že se léčíš, spolupracuješ, nejsou excesy, tak by to neměl být nepřekonatelný problém, pokud jde o pozici, kde reálně nemáš šanci "škodit". Takže pokud nejseš se svými doktory nějak na kordy, tak dají asi pozitivní reference, nejhůře NBÚ si tě nechá poslat na vyšetření ke svým, ale pokud je to stupeň důvěrné, tak bych to nečekal. To tě spíše budou prudit na něčem z výpisu z banky. A tyto vyplněné formuláře ani není důvod ukazovat ve firmě, dáš je přímo osobně až na NBÚ (lepší to vše předat na místě, domluvit si termín, na místě ti to zkontrolují, poradí, řeknou co a jak doplnit a máš to rychlejší, než se pak s nima jen bavit korespondenčně).
Samozřejmě fungování na pozici, kde jsi pod jakýmsi dohledem NBÚm z tohoto je pak nějaký životní opruz, který tě může potkat, ale je to na zvážení, zda ta práce za to stojí nebo máš možnosti jinde rozumné bez toho.

X

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #24 kdy: 10. 10. 2020, 22:35:12 »
...

Jak píše M_D - rozhodně se objednej osobně na podatelnu NBÚ, speciálně pokud je to tvoje první žádost. Těch formulářů je hodně a je snadné někde něco opomenout nebo nevyplnit správně.
Moje zkušenost je taková, že jsou tam neuvěřitelně ochotné a milé osoby (až překvapivě, na to jak jinak zkostnatěle NBÚ navenek působí), které s tebou projdou všechno, co přineseš a v případě problémů to s tebou rovnou opraví. Například jsem snad ani jednou nebyl s to napsat ten sloh o sobě na poprvé a vždycky jsem to na místě doplňoval případně jsem upřesňoval jiné body.

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #25 kdy: 11. 10. 2020, 09:50:23 »
Dotazník nic takového nepožaduje, takže není naprosto žádný důvod tam psát něco, co není potřeba!!!

V případě žádosti o osvědčení fyzické osoby pro  je třeba vyplnit několik formulářů - mimo jiné prohlášení k osobnostní způsobilosti. Otázka 1 je: Prohlašuji, že jesm/nejsem léčen/a psychiatrem a v péči psychologa. Prohlašuji, že jsem v minulosti byl/nebyl léčen/a psychiatrem a jsem/nejsem jsem v péči psychologa..

V dotazníku samotném to sice není, ale rozhodně pro D/T/PT je to aktivní otázka a je zcela definitnvě dobrý důvod to tam psát ;) Pokud o tom nevíš, tak to není problém, jenom se k tomu ale raději nutně nevyjadřuj - můžeš tazateli (byť neúmyslně) způsobit mnoho problémů odpovědí, která je špatná.
Samotný § 13 zákona č. 412/2005 Sb. uvádí

(1) Podmínku osobnostní způsobilosti splňuje fyzická osoba, která netrpí poruchou či obtížemi, které mohou mít vliv na její spolehlivost nebo schopnost utajovat informace.

Takže nějaká minulá léčba by v tom neměla hrát vůbec roli, a to bez ohledu na to, jestli jakýsi formulář vyžaduje takové sdělení nebo ne. Pro tebe je všechno jasné jenom obyčejným rozumem, že 1+1=2, ale v životě to bývá většinou jinak :P

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #26 kdy: 11. 10. 2020, 11:30:43 »
Do takových věcí prostě nikomu nic není, stejně jako třeba do sexuální orientace také nikomu nic není.

Pokud chces proverku musis to uvest neb je to podminkou, pokud to nechces nikomu rikat, nezadej o proverku.

X

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #27 kdy: 11. 10. 2020, 11:34:48 »
Samotný § 13 zákona č. 412/2005 Sb. uvádí

(1) Podmínku osobnostní způsobilosti splňuje fyzická osoba, která netrpí poruchou či obtížemi, které mohou mít vliv na její spolehlivost nebo schopnost utajovat informace.

Takže nějaká minulá léčba by v tom neměla hrát vůbec roli, a to bez ohledu na to, jestli jakýsi formulář vyžaduje takové sdělení nebo ne. Pro tebe je všechno jasné jenom obyčejným rozumem, že 1+1=2, ale v životě to bývá většinou jinak :P

A když si kromě zákona 412 třeba pořádně přečteš i diskuzi, tak hned v prvním postu autor píše, že se léčí (přítomný, nikoli minulý čas). V příspěvku #4 dále uvádí, že antidepresiva stále bere.
Fakt nevím, proč se zoufale snažíš dokázat mi, že nemám pravdu povídáním něco o nějaké "minulé léčbě", když se tu řeší člověk aktivně léčený.

Zkus ten obyčejný rozum, kterému se tak vysvmíváš, občas také použít - podle mě jej velice podceňuješ  ;)

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #28 kdy: 11. 10. 2020, 13:12:21 »
Samotný § 13 zákona č. 412/2005 Sb. uvádí

(1) Podmínku osobnostní způsobilosti splňuje fyzická osoba, která netrpí poruchou či obtížemi, které mohou mít vliv na její spolehlivost nebo schopnost utajovat informace.

Takže nějaká minulá léčba by v tom neměla hrát vůbec roli, a to bez ohledu na to, jestli jakýsi formulář vyžaduje takové sdělení nebo ne. Pro tebe je všechno jasné jenom obyčejným rozumem, že 1+1=2, ale v životě to bývá většinou jinak :P

A když si kromě zákona 412 třeba pořádně přečteš i diskuzi, tak hned v prvním postu autor píše, že se léčí (přítomný, nikoli minulý čas). V příspěvku #4 dále uvádí, že antidepresiva stále bere.
Fakt nevím, proč se zoufale snažíš dokázat mi, že nemám pravdu povídáním něco o nějaké "minulé léčbě", když se tu řeší člověk aktivně léčený.

Zkus ten obyčejný rozum, kterému se tak vysvmíváš, občas také použít - podle mě jej velice podceňuješ  ;)
Pro tazatele není žádný problém léčbu ukončit, protože byla dobrovolná a nikoliv z moci úřední, nedělej z toho pořád vědu. A jestli si budeš ty sám někde papouškovat svůj zdravotní stav, tak je to čistě tvoje věc, ale rozhodně nečekej, že ti takovou neskutečnou blbost kdokoliv jiný odkýve. Tedy já určitě ne, protože o sobě zásadně sděluji co nejméně a o mém zdravotním stavu ví oficiálně jenom příslušný ošetřující lékař a zdravotní pojišťovna, rozhodně ne nějaký státní úředník, kterému po tom absolutně nic není :P

X

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #29 kdy: 11. 10. 2020, 14:48:59 »
Pro tazatele není žádný problém léčbu ukončit, protože byla dobrovolná a nikoliv z moci úřední, nedělej z toho pořád vědu. A jestli si budeš ty sám někde papouškovat svůj zdravotní stav, tak je to čistě tvoje věc, ale rozhodně nečekej, že ti takovou neskutečnou blbost kdokoliv jiný odkýve. Tedy já určitě ne, protože o sobě zásadně sděluji co nejméně a o mém zdravotním stavu ví oficiálně jenom příslušný ošetřující lékař a zdravotní pojišťovna, rozhodně ne nějaký státní úředník, kterému po tom absolutně nic není :P

O tom, zda je problém léčbu ukončit nebo ne se tu přece nikdo nebaví a dokonce se na to při podání Žádosti nikdo neptá. Léčbu v současné době aktivně postupuje a ptá se na souvislosti s bezpečnostní prověrkou.

Furt jenom plácáš blbosti, na které se nikdo neptal. Dělat virtuálního rozumbradu a hrdinu můžeš přece i v jiných tématech, kde nikomu neuškodíš. Tady můžeš někoho reálně stát bezpečnostní prověrku a šanci na nějaké zajímavé zaměstnání.
NBÚ se s nikým nedohaduje o blbostech a rozhodně podle mých zkušeností s interakcí s nimi ani moc nediskutují. Prostě tě vyzvou abys doplnil podání a když budeš zkoušet dělat ramena, tak ti Žádost zamítnou a zbydou ti tak akorát oči pro pláč a maximálně stupeň Vyhrazené.

Co z toho máš, proboha, že se tu snažíš takhle škodit? Máš snad potřebu být vrchní Brouk Pytlík co všemu rozumí a od všeho má minimálně dvoje náhradní klíče, nebo snad tazatele znáš a máš s ním nějaké nevyřízené účty?

Přiznám se, že mě tahle debata nenaplňuje - se svou prověrkou si samozřejmě dělej co chceš, ale tyhle knížecí rady, které tu šíříš, jsou pro ostatní potenciálně nebezpečné. V případě, že bude mít kdokoli nějaké relevantní body k diskuzi, rád se zapojím ale jinak se raději budu věnovat nečemu užitečnému :)