Jaké knihy o programování

nm

Jaké knihy o programování
« kdy: 03. 06. 2011, 14:32:34 »
Tak jsem se dozvěděl, že důležitou vlastností programátora je znalost teoretického programování. A z toho jsou prý nejdůležitější knihy o algoritmech a práce s daty. Mohl by mi někdo napsat, o co v tom teoretickém etc. programování jde (stačí stručně)? A hlavně, mohl by mi někdo doporučit nějaké knihy o těchto věcech? Nějaké, které považujete opravdu za velmi přínosné, ne-li nejlepší?


Mordae

Re: Jaké knihy o programování
« Odpověď #1 kdy: 03. 06. 2011, 15:02:43 »
Kup si Knutha. The Art of Computer Programming. Da se to koupit cesky a jsou tam hezky popsane v soucasnosti zname a oblibene algoritmy a postupy. Matematicka cast je nepovinna.

iwtu

Re: Jaké knihy o programování
« Odpověď #2 kdy: 03. 06. 2011, 16:24:46 »
Ahoj!

Knutha si nechaj na neskor, ak budes mat zaujem. Ak chces nieco v cestine, tak je vcelku chvalena kniha Algoritmy a programovacie techinky. Je to taky fajn uvod do toho celeho. Knutha by som na zaciatok vazne neodporucal.

Ta kniha je vazne uvodna a take minimum, co by mal clovek zvladnut...

Aminux

Re: Jaké knihy o programování
« Odpověď #3 kdy: 04. 06. 2011, 00:49:19 »
"Tak jsem se dozvěděl, že důležitou vlastností programátora je znalost teoretického programování. A z toho jsou prý nejdůležitější knihy o algoritmech a práce s daty."

Důležitou možná, ale jsou i důležitější. Všechny běžně nebo alespoň občas se vyskytující problémy jsou už vyřešeny. Na tobě je jen najít to správné řešení, tedy najít patřičnou knihovnu, framework apod.
Programátor musí umět hlavně programovat objěktově, znát a umět používat návrhové vzory, rychle vyhledat řešení problému a teprve až potom když nenajde co potřebuje přichází na řadu samotné algoritmování.

nhx

Re: Jaké knihy o programování
« Odpověď #4 kdy: 04. 06. 2011, 23:26:12 »
"Tak jsem se dozvěděl, že důležitou vlastností programátora je znalost teoretického programování. A z toho jsou prý nejdůležitější knihy o algoritmech a práce s daty."

Důležitou možná, ale jsou i důležitější. Všechny běžně nebo alespoň občas se vyskytující problémy jsou už vyřešeny. Na tobě je jen najít to správné řešení, tedy najít patřičnou knihovnu, framework apod.
Programátor musí umět hlavně programovat objěktově, znát a umět používat návrhové vzory, rychle vyhledat řešení problému a teprve až potom když nenajde co potřebuje přichází na řadu samotné algoritmování.

Ano, nač programovat, když to můžu slepit, žejo.


podlesh

Re: Jaké knihy o programování
« Odpověď #5 kdy: 05. 06. 2011, 00:31:11 »
"Tak jsem se dozvěděl, že důležitou vlastností programátora je znalost teoretického programování. A z toho jsou prý nejdůležitější knihy o algoritmech a práce s daty."

Důležitou možná, ale jsou i důležitější. Všechny běžně nebo alespoň občas se vyskytující problémy jsou už vyřešeny. Na tobě je jen najít to správné řešení, tedy najít patřičnou knihovnu, framework apod.
Programátor musí umět hlavně programovat objěktově, znát a umět používat návrhové vzory, rychle vyhledat řešení problému a teprve až potom když nenajde co potřebuje přichází na řadu samotné algoritmování.
No, pozor na to posuzování důležitosti... znalost teorie je základ. Bez toho nelze najít správné řešení, těžko vybírat knihovny, z návrhových vzorů zbyde jen cargo cult apod.

Bez teoretické informatiky zbyde jen ideologie, jak je krásně vidět na různých flamewarech (i na tomto serveru).