Jakou velikost racku zvolit?

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jakou velikost racku zvolit?
« kdy: 23. 09. 2020, 12:20:11 »
Pri novostavbe som v stadiu vyberu racku. Konkretne mam 16 datovych zasuviek (Solarix CAT6a), 5 kamier, 2x access points. Spolu na miesto, kde sa zbiehaju datove kable, su aj kable pre zabezpecovacku. Aku velkost racku by ste odporucili? Patch panel planujem 24x, ale rack neviem ci zobrat 9U, 12U. Rad by som potom do neho umiestnil aj nejake NAS, mozno nejaky mini server. Co poradite?
« Poslední změna: 23. 09. 2020, 13:05:32 od Petr Krčmář »


Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2020, 12:37:11 »
Ahoj,

z vlastní zkušenosti, největší co se dá. Vždycky se časem najde ještě něco co je tam potřeba přidat.

M.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2020, 12:39:31 »
koupis maly a casem budes shanet vetsi, vem 2x velikost toho co si myslis, ze je tak akorat.

Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #3 kdy: 23. 09. 2020, 12:44:11 »
koupis maly a casem budes shanet vetsi, vem 2x velikost toho co si myslis, ze je tak akorat.

Takovouy radu jsem chtel dat taky ;-)
Pokud si nejsi extra jisty, tak to trochu naddimenzuj, a pak vezmi dvojnasobek zaokrouhleny nahoru :-D

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #4 kdy: 23. 09. 2020, 13:00:26 »
Já mám v bytě myslím 9U a je to prakticky plné... 1-1,5 napájecí lišta, 1 U switch, 1U Patch panel, 1U police + 5U prostor na standardní Synology NAS + UPSku (oboje jen jen stolní, ne rackové) a je to prakticky plné... Ale kdybych někdy chtěl např. standardní PC skříň v RACK provedení tak je minimálně na 3-4U...  + dole a nahoře mám odtahové a přívodní ventilátory.
Taky je fajn mít odnímatelné boční panely a hloubku alespoň vnitřku 50cm - celkovou min 60cm (např. pro 300mm je minimum PC skříní)... To nemám žádnou zabezpečovačku, POE lištu, CCTV rekordér + uložiště....
Jo a Modem s WiFi mi visí z racku dolů těsně pod nasávacím ventilátorem (který ho ochlazuje) do prostoru (v racku by moc nefungovala WiFi - faradayova klec :) )
« Poslední změna: 23. 09. 2020, 13:06:13 od Molex1 »


Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #5 kdy: 23. 09. 2020, 13:04:20 »
Vlastni zkusenost - kup co nejvetsi (velikou skrin), usetri ti to do budoucna spoustu prace. Pokud svou praci hodnotis 0,-/hod tak kup co nejmensi... ;)

Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #6 kdy: 23. 09. 2020, 16:38:18 »
Od stropu k podlaze ..... A ty dvere nemusej bejt nutne v celku ....

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #7 kdy: 23. 09. 2020, 17:36:49 »
Co sa tyka hlbky racku, tak mozem ist maximalne 50cm, pretoze to bude umiestnene v stavnej skrini, ale nebude to obklopene polickami, ak by si niekto myslel.


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #9 kdy: 24. 09. 2020, 07:42:58 »
Doporučuji raději zn. Triton... (podle mě  ten dražší). Ten levnější je nýtovaný a už z fotky to nevypadá zrovna robustně...
Pozor na hloubku pro instalace uvnitř a celkovou hloubku racku (např. právě pro tvůj případ instalace ve skříni) může to být +/- 10cm !!!
zároveň moc nevím jak to chceš ve skříni chladit... já tedy mám jen jeden 12cm Noctua ventilátor na přívodu a druhý na výdechu nahoře... a vzhledem k instalovanému výkonu v jednotkách až desítkách W je to v pohodě :)
Šel bych do toho druhého, má otevíratelné boky, působí robustně, má možnost vyražení plechu pro ventilátory nahoře i dole... (myslím že mám stejný jen menší). Jediné co mě trochu zaráží jsou lišty jen vepředu... ? pokud tam budeš mít jen switche a polici na nějakou lehkou NASku tak asi ok... jinak bych asi dokoupil ještě dvojici lišt dozadu...
« Poslední změna: 24. 09. 2020, 07:47:34 od Molex1 »

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku velkost racku zvolit?
« Odpověď #10 kdy: 24. 09. 2020, 08:09:30 »
koupis maly a casem budes shanet vetsi, vem 2x velikost toho co si myslis, ze je tak akorat.

Takovouy radu jsem chtel dat taky ;-)
Pokud si nejsi extra jisty, tak to trochu naddimenzuj, a pak vezmi dvojnasobek zaokrouhleny nahoru :-D

to je jasne, mam chut na 3 piva, radsi jich koupim 6.

Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #11 kdy: 24. 09. 2020, 11:05:16 »
Co sa tyka hlbky racku, tak mozem ist maximalne 50cm, pretoze to bude umiestnene v stavnej skrini, ale nebude to obklopene polickami, ak by si niekto myslel.


A co to priste rici hned ? :-(

V tom pripade bych si nechal udelat vnitrni bok/stojku a pripadne polici/strop (proste tu skrin rozdelil svisle a pripadne vodorovne) a koupil solo stojky ktery bych namotoval rovnou na boky/zed/ pres distancni podlozky. Vyhazovat prachy za to co ti vlastne dodaj montaznici ty vestavejny skrine nedava smysl a navic zahodis dalsi prostor kteryho uz tak budes mit malo. Ty samostatny stojky stojej par penez a upravis si to k obrazu svemu

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #12 kdy: 24. 09. 2020, 13:47:48 »
Neviem ako to myslis s tymi stojkami. Nejak takto bude vyzerat rozdelenie skrine.

https://ibb.co/kB77V5S

Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #13 kdy: 24. 09. 2020, 16:09:12 »
Neviem ako to myslis s tymi stojkami. Nejak takto bude vyzerat rozdelenie skrine.

https://ibb.co/kB77V5S

stojky nebo vertikalni listy .... proste tohle - https://www.alza.cz/triton-vertikalni-lista-18u-d5755026.htm

Topeni dole vypada jak ? Aby nebyl problem s teplotou ?

Re:Jakou velikost racku zvolit?
« Odpověď #14 kdy: 24. 09. 2020, 20:24:45 »
Neviem ako to myslis s tymi stojkami. Nejak takto bude vyzerat rozdelenie skrine.

https://ibb.co/kB77V5S

To jak jsem to myslel s temi stojkami muzes videt tady :

https://www.ikeahackers.net/2012/05/rast-transformed-in-a-19-inch-rack-mount.html