Co má umět GUI pro MPlayer?

Martingt89

Co má umět GUI pro MPlayer?
« kdy: 02. 06. 2011, 20:55:36 »
Uvedomujem si ze pre mplayer je mnozstvo lepsich i horsich grafickych front-endov, avsak nikdy som nenasiel ziaden co by mi vyhovoval, smplayer je postaveny na qt a pride mi dost neohrabany, ostatne nadstavby radsej nespominam...
Prepadla ma myslienka ze si nakodim nieco vlastne, jednoduche, rychle, prehladne, ako ma vlc. A teda by ma zaujimalo ake su podla Vas klucove vlastnosti prehravaca postavenom na mplayery.
Rad by som pocul nazor ci radsej okno prehravaca vstavane ako ma smplayer alebo nieco osobyte ako ma bsplayer (priklanam sa k druhej moznosti)
A co filtre, je nieco o co by bol zaujem?
Prosim podelte sa s nazormy, nech mam uceleny pohlad co taky "priemerny" clovek potrebuje...
« Poslední změna: 02. 06. 2011, 21:06:00 od Petr Krčmář »


PetrS.

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2011, 21:25:34 »
rozumná práce s titulky - zmenšit, zvětšit, za běhu.

brk

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2011, 21:34:19 »
Řekl bych, že síla GUI mplayeru je v tom, že žádné nemá. :o) Jak píšeš, je docela dost různých nadstaveb na mplayer, ale nenapadá mne žádná povedená. Mplayer se nechce dat spoutat a když jde o to GUI, proč nepoužít třeba to VLC, xine, gxine, ...?

Nechci ti brát iluze, když myslíš, že z toho něco bude, ale nepřipadá mi to jako smysluplná činnost, pokud to nechceš psát jen proto, abys něco naprogramoval. To pak jo. I cesta může být cíl ... :o)

JK

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2011, 21:38:24 »
podle me GUI mplayer ma. Staci ho skompilovat s --enable-gui a pak stahnout nejaky skin a je to.. na strankach mplayeru je jich prece spousta. Jsou tam i atrapy na jine prehravace (DVD player, ...).
A tusim, ze treba zvetsovani titulku za behu zrovna umi pres nejake klavesove zkratky, ale nevim, osobne jsem to nikdy nezkousel, nebylo treba :) Ale hadat se nebudu :)

Martingt89

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #4 kdy: 02. 06. 2011, 21:46:48 »
Nechcem sa hadat, ci to ma zmysel, dufal som ze dostanetem rady, co kto rad pouziva.
Samozrejme projekt moze skoncit niekde zapadnuty na disku, ale tomu sa vyhnem ak od zaciatku budem mat dobru predstavu co idem robit...
Minule prazdniny som makal na nadstavbe pre ffmpeg, nedopadlo to najelpsie ale ani najhorisie a plni ucel perfektne...


felix1

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #5 kdy: 02. 06. 2011, 22:13:48 »
- posúvanie času titulkov
- posúvanie zvuku voči obrazu
- základné ovládanie vo fullscreene
- upravenie pomeru strán
- vystrihnutie podľa pomeru strán
- šikovné klávesové skratky
- automatické načítanie titulkov
- playlist
- po prehratí playlistu ukončiť program(vypnúť pc)

JK

Re: Co má umět GUI pro MPlayer?
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2011, 22:30:11 »
Mne vyhovuje SMPlayer, pokud by to bylo neco v podobnem stylu ale v GTK, urcite bych to alespon vyzkousel :) Nemyslim jen vzhled, ale spis funkcni moznosti (vlastni klavesove zkratky, moznost vybrat vlastni mplayer, moznost dodatecnych voleb a atributu pro mplayer, ...).