Chybějící soubory u Debian Sid kernelu 5.8.0.1

Chybějící soubory u Debian Sid kernelu 5.8.0.1
« kdy: 14. 09. 2020, 22:53:23 »
Dneska ráno jsem spustil počítač a nenaběhnul mi monitor připojený k DisplayPortu. Z logu jsem vyčetl, že nebyl úspěšný build nového jádra 5.8.0.1. Když jsem ho zkoušel zbuildit ručně, vždy na mě vyskočí hláška sh: 0: Can't open /usr/src/linux-headers-5.8.0-1-common/scripts/mkmakefile. Ten soubor opravdu neexistuje. Zkoušel jsem ho stáhnout z gitu kernelu, ale to se jen posune problém dál a hlásí to neexistenci dalšího souboru. Setkal se s tím někdo? Povedlo se mi zbuildit verzi jádra 5.8.9, kde DisplayPort fungoval, ale podivně. Monitor byl zdetekován se zvláštními rozlišeními, ale nejvyšší, které jsem na něm rozchodil, bylo 1024x768.

Re:Chybějící soubory u Debian Sid kernelu 5.8.0.1
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2020, 17:55:34 »
Jen pokud by mel nekdo podobny problem, tak uvadim reseni. Verze 5.8.0 je nejaka rozbita, tak jsem zkompiloval 5.8.7 (primo z repa Debianu, opatchovana). Zkopiroval jsem autoconf.sh z adresare /ust/src/linux-source-5.8/include/generated a standardne zkompiloval a nainstaloval jako balicek. Reinstaloval jsem nvidia driver, aby se mi nahral do dkms. Po rebootu bylo rozliseni monitoru pres DP bidne, ale monitoru se dalo vnutit pres xrandr. Jen jsem musel vygenerovat mod s prepinacem -r, ktery vygeneroval frekvenci 59.9, cemuz monitor uz rozumnel (ackoliv v infu ma 60hz).