Vysoký ping na optice

ksfj

Re:Vysoký ping na optice
« Odpověď #15 kdy: 07. 09. 2020, 14:21:06 »
zkus pingat vice serveru v ruznych destinaci pokud te to uspokoji.

Mam optiku od Pody a neco pingam "1-4ms" a neco "15-20ms" -> servery umistene v CR. Zda se ze cast ma peering asi v Praze a cast jede buhvikaj nekam az tam to pak zas jede (porad v ramci PODY) na jiny peering a pak mam ping 15+.

Pred tim jsem mel "metaliku" od Centria a tam byl na "vse" ping 1-2ms a to cast vedeni melo Centrio pres radiovy spoj. (ne wifi :-))


Re:Vysoký ping na optice
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2020, 14:19:02 »
No ono optika jak optika. V Bratislave som už zažil takú situáciu že síce v celom baraku boli natiahnuté optické káble ale keď som snoril že prečo DNS  odpovedá na dotaz strašne pomalí aj mimo špičku tak som sa dozvedel operátor nevedel natiahnuť optiku priamo na baraku tak použil rádiový prepoj a ešte aj ten celkom nešťastne.

to celkom urcite nebola optika od Slovak Telekomu.

Re:Vysoký ping na optice
« Odpověď #17 kdy: 08. 09. 2020, 19:02:02 »
No ono optika jak optika. V Bratislave som už zažil takú situáciu že síce v celom baraku boli natiahnuté optické káble ale keď som snoril že prečo DNS  odpovedá na dotaz strašne pomalí aj mimo špičku tak som sa dozvedel operátor nevedel natiahnuť optiku priamo na baraku tak použil rádiový prepoj a ešte aj ten celkom nešťastne.

to celkom urcite nebola optika od Slovak Telekomu.

No prekvapujúco to bol Digi ktorý patrí Telekomu.

Re:Vysoký ping na optice
« Odpověď #18 kdy: 09. 09. 2020, 10:36:41 »
No ono optika jak optika. V Bratislave som už zažil takú situáciu že síce v celom baraku boli natiahnuté optické káble ale keď som snoril že prečo DNS  odpovedá na dotaz strašne pomalí aj mimo špičku tak som sa dozvedel operátor nevedel natiahnuť optiku priamo na baraku tak použil rádiový prepoj a ešte aj ten celkom nešťastne.

to celkom urcite nebola optika od Slovak Telekomu.

No prekvapujúco to bol Digi ktorý patrí Telekomu.

To je sice pravda, ale optika ktoru si DIGI postavili este pred akviziciou nezodpoveda architekture GPON optiky ST.