Otravné hlášky googlu

Otravné hlášky googlu
« kdy: 03. 09. 2020, 18:45:04 »
Poradí prosím někdo jak/čím zrušit otravné odklikávání souhlasu s googlem - dovedeno do extrému, když hledám nějaké video - musím odklikávat otravný souhlas s guglem a ještě souhlas s jutubem, když na nalezené video kliknu...
S vypnutím prohlížeče mažu historii/cookies, atp. takže s každým dalším otevřením znova a znova a znova ...  :-(
... Anebo to dělá a otravuje jen mě?
Gréta je nejlepší.


Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #1 kdy: 03. 09. 2020, 19:02:55 »
nepoužívat Google. Na malých mobilech to dotáhl k dokonalosti a tlačítko na odkliknutí souhlasu se nevešlo na obrazovku, takže ho nelze odkliknout.

Dělají změny poměrně často, takže addblock je potřeba pořád nějak aktualizovat, ale částečné řešení to je.

jouda2

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #2 kdy: 03. 09. 2020, 19:13:16 »
Jedna z dalších možností je pouštět videa přes duckduckgo (zajímavé je že to obchází i age restricted videa na které se bez google účtu z youtube nedostanete) a pokud chcete používat google jako vyhledávač, tak přes nějakou proxy (startpage apod.)

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2020, 20:15:20 »
Asi to dělá jen vám. Já žádné souhlasy s Googlem ani souhlasy s Youtubem neodklikávám. Možná by pomohlo, kdybyste sem dal přesný text té hlášky místo nějaké zkomoleniny.

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #4 kdy: 03. 09. 2020, 20:20:56 »
Já na tohle používám alternativní youtube klienty (minitube, youtube-dl). Jako bonus to míň žere, a je to bez reklam.


Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #5 kdy: 03. 09. 2020, 20:35:00 »
Asi to dělá jen vám. Já žádné souhlasy s Googlem ani souhlasy s Youtubem neodklikávám. Možná by pomohlo, kdybyste sem dal přesný text té hlášky místo nějaké zkomoleniny.

Buď dobrý a aktualizovaný AdBlock nebo Google moc dobře ví s kým má tu čest. Do přílohy přikládám screenshot toho co OP myslí.

Youtube to všeobecně dotahuje do naprosté nirvány. Běžně se mi stává, že nejprve si odklikám souhlasy na Google, pak si odklikám souhlasy na Youtube a nakonec když se přihlásím, tak si odklikám agitku na Youtube Music.
« Poslední změna: 03. 09. 2020, 20:37:51 od Vantomas »

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #6 kdy: 03. 09. 2020, 20:45:41 »
Ano, to je přesně ono. A na youtube to chce "Sign in to Youtube" a pak následuje hned další "Before you continue".
Adblock Plus a NoScript používám.
« Poslední změna: 03. 09. 2020, 20:48:18 od Pajaha »
Gréta je nejlepší.

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #7 kdy: 03. 09. 2020, 22:06:32 »
Jo to mi dělá v práci, kde mám nastaveno mazání cookies a historie po zavření prohlížeče. Zvažuju, že budu pro SFW (safe for work) vyhledávání na googlu používat druhý prohlížeč s ponecháváním cookies. Nebo budu furt klikat na souhlas jak trotl.

Hamparle

  • ****
  • 365
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #8 kdy: 03. 09. 2020, 22:38:52 »
blokovat consent.google.com + iframy + klasicky elementy consentu a debilní "proužky" na youtube.com.
blbé je že když se to zablokuje na routeru (ta doména, jiné na routeru nejdeú, tak se neléčenému surfařovi bez výbavy doplňků zobrazí šedý overlay případně hlášky že rámec se nezdařilo načíst.
(těch domén je víc adservice.google.com, ogs.google.com, dále jednotlivé url (asi 40 url )gen204, gen_204, mac204, mac_204, generate_204, jserror LogjsError, pak na figerprintování prohlížeče a , google.*/url?sa= ,dál specialita jsou docs.google.com)


play.google.com není vhodné blokovat na routeru,ale v (desktopovém prohlížeči)
domény nutno rozlišovat v suffixech *.com a *.cz


z nějakého klikání na souhlasy, nebo odklikávat neodolatelné nabídky jak panák by mi asi venclo. Rovněž já se na google nepřihlašuji neboť tam nemám účet.
« Poslední změna: 03. 09. 2020, 22:41:02 od Hamparle »

Hamparle

  • ****
  • 365
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #9 kdy: 03. 09. 2020, 23:00:07 »
Mimochodem  tazatel neuvedl běhové prostředí. Jak jsem psal na desktopu s browserem lze tyhle boty opravit a udělat prohlížení webu snesitelné. Pokud jde o nějaký telefon s oficiálním šmírdroidem, tak to se necítím vůbec Kový odpovědět. I když myslím, že otázka je řečnická, pokud tam není nějaký "ošetřený android" s náhradními g-services či jak se tomu říká, tak to uživatele umlátí a ušmíruje.

Hamparle

  • ****
  • 365
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #10 kdy: 03. 09. 2020, 23:20:18 »
Co čert nechtěl, něco jsem hledal na googlu s user agentem iphonu a hláška tam vyskočila ... Jestli to na youtube je takto divočejší(zítra skouknu 7 pádů honzy dědka s šTĚpánEM KOZUbem) jestli mě to bud bombardova hláškama.... Nicméně pouště si už uplně všechny videa v VLC nebo přes youtube-dl -g není problém až pohár přeteče

tedy v googlu neví co roupama, furt vytvářejí nové labůža

^async/irc$xmlhttprequest,domain=google.cz|google.com
a ještě jsem zapomněl na google.com/client_204

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #11 kdy: 04. 09. 2020, 17:33:25 »
Na EU souhlasy mi zpravidla pomáhá doplněk I don't Care about Cookies https://www.i-dont-care-about-cookies.eu/ .
Firefox s kontejnery je také částečné řešení, dá se nastavit otevírání googlích stránek v konkrétním kontejneru a cookies nemazat https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/multi-account-containers/ .
Brave/Chrome nemá kontejnery, ale profily "jiní lidé" (samostatná okna, nesdílí ani nastavení), v jednom lze mazat cookies a v druhém mít Google.


ox ox

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #12 kdy: 06. 09. 2020, 03:01:55 »
Poradí prosím někdo jak/čím zrušit otravné odklikávání souhlasu s googlem - dovedeno do extrému, když hledám nějaké video - musím odklikávat otravný souhlas s guglem a ještě souhlas s jutubem, když na nalezené video kliknu...
S vypnutím prohlížeče mažu historii/cookies, atp. takže s každým dalším otevřením znova a znova a znova ...  :-(
... Anebo to dělá a otravuje jen mě?
Firefox: Soukromí a zabezpečení - Vlastní = odblokuj Cookies
Hlášku dává po každém smáznutí cookies.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #13 kdy: 07. 09. 2020, 00:21:21 »
chapu spravne?
- chces vyuzivat nejake sluzby od google
- on vyzaduje od tebe odsouhlaseni jeho podminek
- souhlas se uklada do susenek
- ty susenky pri vypnuti prohlizece mazes
- divis se ze po spusteni je chce odsouhlasit znovu
OMG :-D

Re:Otravné hlášky googlu
« Odpověď #14 kdy: 07. 09. 2020, 08:10:11 »
Tak za prvé, začalo to dělat takto otravně relativně nedávno.
Za druhé, pokud kašlete na elementární bezpečnost a dáváte dobrovolně veškerá svá data a informace o Vašem chování na internetu všem k dispozici, tak si ty cookiesy, historii a data z prohlížení na počítači nechávejte.
ROFL
Za třetí, jako osoba jsem přijetí podmínek odsouhlasil, nevidím důvod, aby to po mě ta služba chtěla pokaždé, když otevřu její stránku v prohlížeči.
Gréta je nejlepší.