Free PaaS a Cloud služby

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Free PaaS a Cloud služby
« kdy: 01. 09. 2020, 17:47:02 »
Zdravím,

dlhšiu dobu som používal Heroku, ale čím ďalej tým viac sa stretávam s mnoho inými riešeniami, či už GAE, Vercel, Firebase, OpenShift, a mnoho ďalších. Zaujímalo by ma teda aké sú rozdieli medzi týmito Free PaaS a Cloud službami, totiž docela sa v tom začínam strácať, a povedal by som že čím ďalej, tým viac mám v tom chaos a ešte viac prestávam rozumieť týmto veciam. Momentálne pracujem na projekte (webstránke (relatívne jednoduchej, zväčša statickej), vo frameworku Svelte/Sapper) a zaujímalo by ma kam by som to mohol ideálne deploynúť. Ak by bol niekto schopný mi tu odporučiť a vysvetliť rozdieli, bol by som rád.


Re:Free PaaS a Cloud služby
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2020, 18:26:19 »
Jestli je to ciste staticky web, jde hostovat neomezene zdarma na githubu.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Free PaaS a Cloud služby
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2020, 18:45:24 »
Jestli je to ciste staticky web, jde hostovat neomezene zdarma na githubu.

GitHub pages znám, no tie fakt nestačia. To už je príliš "hlúpe riešenie", ktoré neumožňuje SSR, je to čisto len CSR. Taktiež routing sa rieši na tom dosť špatne. Výkonovo je taktiež GP dosť pomalé.
« Poslední změna: 01. 09. 2020, 18:48:36 od Mlocik97 »

Re:Free PaaS a Cloud služby
« Odpověď #3 kdy: 03. 09. 2020, 01:55:59 »
Ten GitHub pages je zdarma iba urcitych pripadoch:

Citace
GitHub Pages is not intended for or allowed to be used as a free web hosting service to run your online business, e-commerce site, or any other website that is primarily directed at either facilitating commercial transactions or providing commercial software as a service (SaaS).

Citace
Výkonovo je taktiež GP dosť pomalé.
Ak uz GitHub pages su pre teba pomale (tie uz vyuzivaju global CDN, HTTP/2, ...), tak potom tipnem, ze vsetky SSR riesenia budu uz len pomalsie. "siege -c 10 -t 10S <random github page>" mi dava avg 0.01 secs.

Porovnanie: https://simply-how.com/always-free-application-hosting-services-guide