Google Chrome po aktualizacii blbne

Google Chrome po aktualizacii blbne
« kdy: 27. 08. 2020, 18:55:47 »
Dnes som aktualizoval Google Chrome na Verziu 85.0.4183.83 (oficiálna zostava) (64-bitová verzia), ale neskutocne to blbne. Chcel by som vediet ci ma s touto ver. tiez niekto problemy (nebudem popisovat konkretne problemy ak to niekto ma, tak vie o co ide).


Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2020, 14:36:44 »
[...] (nebudem popisovat konkretne problemy ak to niekto ma, tak vie o co ide).

Pak ovšem nečekejte, že vám něco pomůže. Ne, neví o co jde. Problémů s prohlížečem může být celá řada.

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2020, 16:18:29 »
... nebudem popisovat konkretne problemy ak to niekto ma, tak vie o co ide...

 :o
 ;D

Zkus tady.

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #3 kdy: 28. 08. 2020, 16:29:21 »
Blbo sa to popisuje, ale napr. ked prejdem z jednej stranky na druhu, tak vidim polovicu predoslej (proste sa to nejako prekryva). V gmaile mam napr. lave menu takym hrubym dokrkvanym fontom a pod ...
Nie je to vzdy, ale 1-2 krat do dna sa to stane. Chcel som urobit screen, ale zrovna teraz to funguje OK.
Ak to znova bude blbnut, tak spravim screen

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #4 kdy: 28. 08. 2020, 16:53:28 »
vid priklad


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #5 kdy: 28. 08. 2020, 17:07:36 »
Třetí den jsem na woknech, protože nedokážu po posledních aktualizacích kubuntu zprovoznit chrome, resp. nemám až tolik času, abych to řešil. 
Divně to "kostičkuje" při našeptávání v adresním řádku, jakoby kalsické kostičky v dvb/mpeg streamu, když vypadává signál. Mizí čtvercové výseky zobrazené stránky, případně čtvercové výseky kostičkujou. 
Zkoušel jsem podle historie apt / apt-cache odstranit z aktualizací poslední chrome a nějaké chrome-ffmpeg-codecs co tam byly (vše co souviselo s chrome, gpu, ffmpeg, atd), ale nepomohlo.. 
Následně jsem zjistil, že zálohování co jsem měl nastavené přes timeshift nefunguje (umí zálohovat, ale neumí obnovit) a vzhledem k pracovní době nezbylo, než restartovat do Windows a pokračovat v práci..
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2020, 17:12:06 »
vid priklad

Tak trochu to vypadá třeba jako problém s GPU akcelerací renderování. Jak vypadá váš výpis z chrome://gpu/?

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #7 kdy: 28. 08. 2020, 17:44:48 »
Chcel som tu kopnut vystup gpu c chrome, ale uz mi to ani chrome nedovolil, vid.
Tak som  to ulozil tu

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #9 kdy: 28. 08. 2020, 18:08:16 »
Hm, rozhodně bych pro začátek tu hardwarovou akceleraci vypnul:
https://www.howtogeek.com/412738/how-to-turn-hardware-acceleration-on-and-off-in-chrome/

Není to samozřejmě samo o sobě řešení; vytížení CPU stoupne a složitější animace stejně nejspíš pojedou s nižším framerate. Ale minimálně by vám ty prohlížeče mohly zase fungovat. A alespoň uvidíte, jestli má Chrome problém s hardware nebo nějakým systémovým API případně sám se sebou.

Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #10 kdy: 28. 08. 2020, 19:15:39 »
ano problem je s hw akceleraciou, ked ju vypnem, tak vsetko funguje

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #11 kdy: 29. 08. 2020, 00:42:09 »
Třetí den jsem na woknech, protože nedokážu po posledních aktualizacích kubuntu zprovoznit chrome[...]

nez prepnout na horsi OS, co zkusit prepnout v Kubuntu z horsiho prohlizece na lepsi? ;-)
https://vivaldi.com/cs/
https://vivalditips.com/cs

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #12 kdy: 29. 08. 2020, 07:53:23 »
nez prepnout na horsi OS, co zkusit prepnout v Kubuntu z horsiho prohlizece na lepsi? ;-)
https://vivaldi.com/cs/
https://vivalditips.com/cs
Hlavní důvod asi bude moje lenost a pohodlí. Už jsem se smířil s tím, že google ty informace stejně má, takže používám synchronizaci napříš všemi zařízeními, kde to jde.  Instalace nového prohlížeče, nastavování, pluginy, custom scripty, uložené hesla, záložky, historie...  to fakt pro mě není řešení :)  Navíc pracovně tam máme nějaké vlastní pluginy, atd.
Podařilo se mi z timeshiftu vytáhnout z /opt starší chrome, ale taky nepomohlo. Tak už nevím, začalo to po tom, co jsem ručně odkliknul aktualizace. Všechny jsem dal pryč = vrátil předchozí verze vč. toho chrome - beze změny :(   
Zajímavé jak k tomuto vůbec dojde, imho mám naprosto běžný průměrný hw - oblíbenou amd rx580 a ryzen 7 1. generace
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #13 kdy: 29. 08. 2020, 08:12:01 »
tady video jak to vypadá: https://www.youtube.com/watch?v=DeXvAdkT7lM
Zajímavé, že např na twitteru kostičkuje vždy levá strana stránky a na rootu pravá. :D
Když vypnu hw akceleraci, tak to přestane  - nicméně to je jen workaround, abych odsud mohl odpovědět, řešení při desítkách otevřených tabů a překlikávání to není.. 
Ovladače gpu, ani nic souvisejícího jsem v historii aktualizací nenašel a odstranění těch ffmpeg-codecs nepomohlo, starší verze chrome taky ne... 

Nejsmutnější na tom celým je ten timeshift..  člověk si myslí, že má zálohu, kterou to na pár kliknutí obnoví a ono je to jen placebo :(
« Poslední změna: 29. 08. 2020, 08:14:42 od martyd -f »
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google Chrome po aktualizacii blbne
« Odpověď #14 kdy: 29. 08. 2020, 11:09:18 »
Pro úplnost - poprvé jsem to dělal špatně..  z oddílu, který byl na zálohy timeshi(f)tu se mi nakonec podařilo vytáhnout chrome 84.0.4147.125, přepsal jsem tím aktuální chrome 85.0.4183.83-1 v /opt/chrome a hw akcelerace zase funguje.
Pomocí apt-mark hold google-chrome-stable se mi snad povedlo zabránit aktualizacím - chrome sice pí...ská, že není aktuální, ale funguje :) 
Bugreport jsem poslal, tak uvidíme, jeslti na to někdo vůbec kouká..
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P