Bootování klonovaného disku ve virtuálu - BSOD STOP 0x0000007b

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
http://woshub.com/bsod-error-0x0000007b-boot-windows-7-2008-r2/

Nedaří se mi zprovoznit instalaci ve virtuálu VMMWARE Server. Disk byl naklonován na úrovni (vybraných)oddílů (EFI a systém), takže bootloader windowsu najede, a evidetntně to něco čte z C: (protože když ve volbě bootu zvolím nouzový režim, tak to vypisuje jaké moduly se načítají - typu c:\windows\system32\HAL.dll) - skončí to vždy u classpnp.sys (to zminuji v návodu jako průvodní jev).

Zkoušel jsem to zprozovnit podle návodu výše - nabootovat recovery médium, spustit regedit, Load hive, provést úpravy \Services\{msahci,atapi,intelide,lsi...}\Start z hodnot 0 a 3 a Unload hive (Dělám něco špatně? Je správně když hodnotu 0 jich má více. Nebo je třeba trefit správnou položku a ostatním dát hodnotu 3?). Tak jsem zkoušel přímo v průvodci instalací "Opravit počítač"

Jasně, příčina může být i jiná než u klasického problému změny IDE na AHCI.  Zopakuji, systém je nyní na externím USB disku

Zkoušel jsem různě laborovat s vmware :
-nastavení název-virtuálu.vmx : firmware= "efi" tam kde je efi potřeba
-v průvodci vytvřáení PC měnit typ windows od XP po osmy a 64/32bit -důvod - dává to na výběr různé "řadiče"disků  -Buslogic,LSI, SCSI atd.  - pak je tam ale další krok výběr IDE/SCSI/SATA. Volba SATA je nemožná - hlásí to Internal Error. Vyberu IDE/SCSI a Physical Drive2 a vybrané oddíly(na disku mám i jiná data)

Při spouštění mi to hází hlášky jako že raw disk scsi může dělat nějaké problémy. Problematický je taky restart virtuálu nebo zapínání 2 sekundy po vypnutí - píše to, že disk nelze nyní připojit.


Další možnost ("krajní") by byla připojit disk přímo jako USB device, ale to je ještě více nestabilní, dává to chyby operací disku a volby Abort /retry /fail.


Je problém  někde hlouběji (celkově jiná konfigurace virtuálního PC) a nebo jen nějaké problémy s odlišným řadičem storage / způsobu napojení disku?

Mám se pokoušet přetavit oddíly disku na obraz celého disku? Poradíte radu, jak rozchodit instalaci Windows přemístěnou na USB disk, spouštěnou z VMWare?


Re:Bootování klonovaného disku ve virtuálu - BSOD STOP 0x0000007b
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2020, 21:23:44 »
Citace
Je problém  někde hlouběji (celkově jiná konfigurace virtuálního PC) a nebo jen nějaké problémy s odlišným řadičem storage / způsobu napojení disku?
Ano, Windows nemají rády, když začnou bootovat a zjistí, že zařízení kritická pro boot (řadiče, disky) se jaksi změnila. Pokud chcete mít při klonování nějakou šanci na úspěch, tak před vypnutím systému před klonováním proveďte příkaz "sysprep /generalize".

Start hodnotu na 0 můžete nastavit (u ovladačů), kde chcete. Systém takové ovladače načte do paměti ještě před zavedením samotného jádra (ač jejich inicializace probíhá až po jeho zavedení). Nastavení na 0 u vyjmenovaných ovladačů nemusí stačit, pokud jsou jiné ovladače nastaveny jako filtry pro boot-critical třídy zařízení (SCSIAdapter, HDC, DiskDrive, Volume...), pak musíte nastavit Start na 0 i u tchto filtrů.

Klonoval jsem asi dvakrát, v jednom případě sysprep /generalize fungoval dobře, v druhém ne (ale je otázka, zda-li tam za to nemohlo něco jiného, např. chyby disku).

Re:Bootování klonovaného disku ve virtuálu - BSOD STOP 0x0000007b
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2020, 11:28:25 »
Nebylo by jednodussi pouzit nejaky VMWari konvertovaci nastroj? Fungujou docela spolehlive, jenom je samo potreba mit moznost porad se dostat k puvodnimu zdroji....

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bootování klonovaného disku ve virtuálu - BSOD STOP 0x0000007b
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2020, 15:09:59 »
Citace
sysprep /generalize
/
dostat se k puvodnimu zdroji
[/qoute]
To je právě ten problém. Zdroje nejsou. Stroje nejsou.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bootování klonovaného disku ve virtuálu - BSOD STOP 0x0000007b
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2020, 16:58:43 »
To je právě ten problém. Zdroje nejsou. Stroje nejsou.
zkus to pod KVM (naklikatelne pres virt-manager) v GNU/Linux, muzes tam snadno volit na jakej radici to je a v ramci moznosti i pripravit hw konfiguraci...