dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)

Hamparle

  • ****
  • 361
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Napadla mě myšlenka zablokovat zlé domény jednotlivých "korporací" (platforem přesněji řečeno). Každý se ale nevyzná ve všem, takže někdo třeba z hlavy bude vědět, jaké jsou špatné domény na google (věděli ste třeba o metrics.gstatic.com nebo gvt1.com ?), ale když se ho zeptáte na microsoft bude kroutit hlavou a nevzpomenesi ani na vortex.microsoft.com. Zatímco pixel.facebook.com asi bude znát opravdu každý.

Takže bych chtěl poradit základní seznam domén k zablokování.... pro velké platformy (kromě v nadpisu jsem zapomněl i na amazon a facebook)

Co mě pálí nejvíc a čím bych chtěl začít je ANDROID. Zejména jde o reklamní servery (předpokládám, když když jste si koupili android, tak jste pro google zboží a reklamní systém je v DNA androidu) a různé telemetrie. ... Jo a vzpomněl jsem si na telemetry.mozilla.com


Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2020, 09:05:40 »
Rozhodně tě nenapadlo nic, co by již nenapadlo někoho jiného. Na internetu existuje spoustu tematických blocklistů.

Na Adnroidu je pak použiješ v app AdAway (pro root), nebo Blokada (fake VPN). Doma či v zaměstnání je pak použiješ přímo na DNS serveru (OpenWRT - simple-adblock, OPNsense - unbound-plus, pfSense - pfBlockerNG).

Já mám nejlepší zkušenosti s https://github.com/EnergizedProtection/block konkrétně Blu. Pokud bys takový list nechtěl používat, alespoň se koukni na zdroje, ze kterých je sestaven.

Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #2 kdy: 24. 08. 2020, 17:49:09 »

Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #3 kdy: 24. 08. 2020, 17:56:29 »
...jinak na mobilu ti toho hodne zablokuje i uBlock Origin

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/ublock-origin/?src=collection

Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #4 kdy: 24. 08. 2020, 19:29:46 »
@hugochavez .: Adblock na úrovni browseru právě nezablokuje reklamy v aplikacích a ani neodpovídá požadavku z titulku tématu.


Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #5 kdy: 24. 08. 2020, 21:34:59 »
DNS66 spolehlive zablokuje na androidu vetsinu reklamnich domen (plus dalsi muzes doplnit). Z pochopitelnejch duvodu tuhle appku na Google-play nesezenes. To musis jit na F-Drod...

Hamparle

  • ****
  • 361
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #6 kdy: 25. 08. 2020, 15:18:21 »
DNS66 spolehlive zablokuje na androidu vetsinu reklamnich domen (plus dalsi muzes doplnit). Z pochopitelnejch duvodu tuhle appku na Google-play nesezenes. To musis jit na F-Drod...
Prošmátral jsem github. Kde je ten seznam? Resp. který vyvolený je ten " ktery zablokuje na androidu vetsinu reklamnich domen"


Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #8 kdy: 27. 08. 2020, 14:56:34 »
Osobne pouzivam Pi-Hole ve sve siti a z mobilu se k nemu pripojuji pres VPN. Jasne neni to 100%, ale ty statistiky co z toho lezou jsou velmi zajimave. Cca 55-60% celkoveho obsahu je blokovano.

Hamparle

  • ****
  • 361
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail

lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Hamparle

  • ****
  • 361
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:dns blocklist platforem (android,windows,apple,spotify atd)
« Odpověď #11 kdy: 29. 08. 2020, 15:33:30 »
U všech grét, já to přehlíd. Nenapadlo mě že ty adresy budou zadrátovaná v procedurálním kódu... Šel jsem  souborech hledal jestli najdu nějaký, gde to jde deklarativně vypsáno.