Jaké používáte emailové klienty?

dvdmchl

Jaké používáte emailové klienty?
« kdy: 30. 05. 2011, 18:32:38 »
Teď mám Evolution, připojený na IMAP. Ale nevyhovuje mi. Chtěl bych poštáka, co je pouze pošťákem a nedělá nic jiného.
Navíc můj způsob práce je, že nezodpovězené emaily nechávám v doručené poště, po vyřízení přesouvám pryč. Ale chtěl bych aby se mi znovu celé vlákno vrátilo do doručené, pokud se tam objeví nová zpráva.
To bych chtěl nějak zautomatizovat.
Další problém, který pěkně řeší Outlook 2007 a vejš, u vláken si můžu nechat zobrazit i mnou odeslané eamily.

Jak vy řešíte práci s poštou a v jakém klientu?


DarkKnight

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #1 kdy: 30. 05. 2011, 18:50:24 »
co zkusit thunderbird?

Kit

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #2 kdy: 30. 05. 2011, 21:08:51 »
Teď mám Evolution, připojený na IMAP. Ale nevyhovuje mi. Chtěl bych poštáka, co je pouze pošťákem a nedělá nic jiného.
Navíc můj způsob práce je, že nezodpovězené emaily nechávám v doručené poště, po vyřízení přesouvám pryč. Ale chtěl bych aby se mi znovu celé vlákno vrátilo do doručené, pokud se tam objeví nová zpráva.
To bych chtěl nějak zautomatizovat.
Další problém, který pěkně řeší Outlook 2007 a vejš, u vláken si můžu nechat zobrazit i mnou odeslané eamily.

Jak vy řešíte práci s poštou a v jakém klientu?
Kdysi jsem z uvedených důvodů používal Mutt, dnes už jen webové rozhraní. Na Muttovi je velmi příjemné, že umí sám zakládat složky podle mailových adres a ukládat do nich celý konverzační strom, který umí sbalit/rozbalit.

PravyLinuxak

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #3 kdy: 30. 05. 2011, 21:57:45 »
Mam rad LightWeight programy... proto pouzivam Sylpheed. Poskytuje vse co potrebuji:
- rychly, zere malo sys. prostredku
- ikona v systray
- razeni zprav do stromu podle kontextu
- veskere bezne zakladni funkce

H0ax

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #4 kdy: 31. 05. 2011, 06:34:13 »
emacs + gnus :-)


Zorzus

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #5 kdy: 31. 05. 2011, 07:48:52 »
Lotus Notes 8.5.x. Pouzivam vpodstate na vsechno. Ostatni mail klienti jsou je takove sradovni karikatury.... :-)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #6 kdy: 31. 05. 2011, 09:23:26 »
Já si vystačím s Thunderbirdem +nějaké rozšíření.

dvdmchl

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #7 kdy: 31. 05. 2011, 16:02:47 »
No a dá se v nekterém z těch Thunderbird, Mutt, Lotus, Sylpheed, gnus dosáhnout automatizace toho co jsem psal v úvodním příspěvku?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #8 kdy: 01. 06. 2011, 13:00:06 »
PravyLinuxak: Sylpheed je vykopavka, zkuste Claws Mail.

Ela

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #9 kdy: 01. 06. 2011, 13:06:20 »
Interface 'Claws Mail' se podoba jinemu na win cool programu - TheBat.
JardoPe, je tenClaws dobry ~ spolehlivy klient? :)

David Strejc

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #10 kdy: 01. 06. 2011, 14:22:30 »
Pouzival jsem mutt, ale zivot je zmena. Na desktop jsem si misto BSD dal Debian (je to totalni vanocni stromecek), misto muttu mam thunderbird (naprosty vanocni stromecek s ozdobama), misto Opery Chrome - ted si jeste koupim bily Ajfoun s tema wi-fi a hodne gigabajtama a zivot je kul.

Facebook profil uz mam taky. To je nadhera nebyt sociopat s muttem a cernyma obrazovkama, kde nemuzu ani otevrit .doc soubor :o))) (antiword mi neuznavali :o)))

Peace 4 u All ;o)

Kit

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #11 kdy: 01. 06. 2011, 14:51:07 »
Facebook profil uz mam taky. To je nadhera nebyt sociopat s muttem a cernyma obrazovkama, kde nemuzu ani otevrit .doc soubor :o))) (antiword mi neuznavali :o)))

Stále jsi sociopatem bez nabodeníček :-)

V Muttu bez potíží otvírám PDF i DOC - spouští se samozřejmě v příslušných aplikacích.

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #12 kdy: 01. 06. 2011, 17:09:26 »
Používám evolution a maximální spokojenost
hezký den

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #13 kdy: 01. 06. 2011, 21:18:12 »
Ela: Claws Mail slape spolehlive, je maly a rychly. Za ta leta mi spadl nejvyse parkrat. Asi proto, ze jedu na Debian Testing a take mu upgraduji soubory pod nohama, coz se mu obcas nemusi libit.

S Claws Mailem jsem mel problemy akorat behem sve kratke anabaze s Ubuntu. Ti pitomci tam totiz s klidem nabalickuji pluginy pro jinou verzi Claws Mailu a s klidem to tak nechaji az do ukonceni podpory. A zrovna pluginy, ktere normalne pouzivam, jako cachesaver nebo fetchinfo.

Jinak Claws Mail je forkem Sylpheedu, take se ze zacatku jmenoval Sylpheed Claws. Akorat ze Sylpheed je snad porad projektem jednoho cloveka, zatimco Claws Mail ma svuj tym. Mam pocit, ze vyvoj Sylpheedu se dnes jiz delsi dobu hybe hlavne diky mergovani kodu z Claws Mailu.

Vyhoda Claws a Sylpheedu je, ze umi jen to, co mailer umet ma. Neda se v nem ani napsat mail s HTML, i kdyz zobrazit se prijaty mail da, pomoci pluginu. Zadne kraviny. A za dobu startu Evolution stihne nabehnout Claws Mail aspon 50x.

David Strejc

Re: Jaké používáte emailové klienty?
« Odpověď #14 kdy: 02. 06. 2011, 09:00:24 »
Ja proste nemuzu za to ze me ty pocitace bavej ;o)))

Jsem sociopat a co uz - jsem egomaniak - jako jeden z mala jsem pochopil, ze bajba (cti pajpa - cili pipe |) je mocnejsi nez tisic radku v Ccku.

Nesnasim process oriented "programatory" v jave, kteri jen melou o milionech radku, ktere napsali.

Moje programy maj tak 2 - 100 radku a zacinaj import import import import ;o)))

Odjakziva jsem opisoval, opisoval a opisoval a open source mi vyhovuje.

Jebu programovani jen za prachy a mam na to skill. Vsichni vyjebani "programatori" mi muzou polibit zadek.

Zalozil jsem firmu, o ktere vsichni tvrdili, ze nema sanci. Ze weby proste delat nejdou.

Ted delame elle.cz ... delali jsme web pente, budem delat vetsi projekty - kolega je v sillicon walley ...

Delam to od ctyr let a ... jo - mam ego - mam na co bejt hrdej.

Jsem sociopat, ale ty systemy me bavi. A hlavne me fakt bavi knizka Umeni programovani v UNIXU. To je moje bible ... Vsichni by si to meli precist a chovat se podle toho.

Hlavne UNIX koany. Protoze UNIX neni operacni system. Unix je fylozofie. Unix je brute force. Unix je muj zivot ;o)

Taky miluju diplomku Mgr. Radovana Kaluzi, kde preklada Parent jako Tata.

Masakr.

Ceska republika je plna zahradkaru od Premka Podlahy, kteri si koupi rano casopis Chip a odpoledne jsou z nich programatori, administratori, webovi designeri ...

Mutt rulezz.

A nastavit si otvirani .docu v muttu umi dost lidi. Ale kdyz to vanocni stromecky delaj za me ...

Uz me ani nebavi kompilovat zdrojaky. Jsem linej a delam to pro prachy. Protoze jsem dobrej. A dal jsem tomu celej zivot. Dvacetctyri let sedim u pocitace, takze si ted vychutnavam, ze mam love. A navic me to jeste bavi.

Mutt ... thunderbird ;o)))

Jen jedine je zakazano -> WYDLE!!!! A to si pamatuj bracho ;o)