TP L440 a uspání

TP L440 a uspání
« kdy: 19. 08. 2020, 15:45:32 »
Zdravím. Uspím počítač ThinkPad L440, poté ho chci probudit, tak místo probuzení se počítač vypne. Někdy je ještě vidět přihlašovscí obrazovka. Nastavení je na spánek. Běží na Fedoře 32, zkoušel jsem i Ubuntu 19.10 (před nějakou dobou). Nevíte co by s ním mohlo být? Co by s ním šlo udělat?


Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #1 kdy: 19. 08. 2020, 16:33:41 »
Zdravím. Uspím počítač ThinkPad L440, poté ho chci probudit, tak místo probuzení se počítač vypne. Někdy je ještě vidět přihlašovscí obrazovka. Nastavení je na spánek. Běží na Fedoře 32, zkoušel jsem i Ubuntu 19.10 (před nějakou dobou). Nevíte co by s ním mohlo být? Co by s ním šlo udělat?
Zkusil bych zastavit službu acpid. Ta by mohla být zodpovědná za vypnutí počítače při stisku uspávacího tlačítka.

Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #2 kdy: 19. 08. 2020, 17:39:34 »
Zdravím. Uspím počítač ThinkPad L440, poté ho chci probudit, tak místo probuzení se počítač vypne. Někdy je ještě vidět přihlašovscí obrazovka. Nastavení je na spánek. Běží na Fedoře 32, zkoušel jsem i Ubuntu 19.10 (před nějakou dobou). Nevíte co by s ním mohlo být? Co by s ním šlo udělat?
Zkusil bych zastavit službu acpid. Ta by mohla být zodpovědná za vypnutí počítače při stisku uspávacího tlačítka.
Počítač jsem uspal zavřením víka. A probudil otevřením. On prostě po otevření víka "umře".

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2020, 01:04:33 »
Počítač jsem uspal zavřením víka. A probudil otevřením. On prostě po otevření víka "umře".
co kdyz nechas LCD otevrene, zkusis uspat "systemctl suspend" a pak probudit power tlacitkem?

Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #4 kdy: 20. 08. 2020, 08:04:12 »
Počítač jsem uspal zavřením víka. A probudil otevřením. On prostě po otevření víka "umře".
co kdyz nechas LCD otevrene, zkusis uspat "systemctl suspend" a pak probudit power tlacitkem?
Stejný výsledek. Mimochodem, nejde probudit stisknutím kláves na klávesnici.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #5 kdy: 20. 08. 2020, 13:20:01 »
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-1002258-start-0.html


tady maj teda jinej problem, ale prej:

"I found the solution in the Suspend/Hibernate article in the Gentoo Wiki: Disable the security chip in the BIOS. Afterwards suspend works like a charm."


coz je taky neco, co me napadlo. zkusil bych
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #6 kdy: 20. 08. 2020, 20:52:45 »
https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-1002258-start-0.html


tady maj teda jinej problem, ale prej:

"I found the solution in the Suspend/Hibernate article in the Gentoo Wiki: Disable the security chip in the BIOS. Afterwards suspend works like a charm."


coz je taky neco, co me napadlo. zkusil bych

Nic. Jen pro informaci: Stěžuje si to na chybející S/N v UEFI. Pomohl by reflash?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #7 kdy: 20. 08. 2020, 22:39:54 »
jako ze "sudo dmidecode -t baseboard" ti ukaze prazdnej radek "Serial Number:" ?

pripadne jak presne a kde si stezuje?

Re:TP L440 a uspání
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2020, 01:38:13 »
jako ze "sudo dmidecode -t baseboard" ti ukaze prazdnej radek "Serial Number:" ?

pripadne jak presne a kde si stezuje?

Momentálně ten počítač nemám u sebe ale při startu to 4 krát zapípá a stěžuje si na chybějí machine id model a ještě něco. Až budu u něj, tak dodám přesnější informace