Matrix.org nebo vlastní server

Matrix.org nebo vlastní server
« kdy: 10. 08. 2020, 20:31:01 »
Zdravím. Měl bych takovou otázku. Matrix.org nebo vlastní server na VPS. VPS mám, takže to nebudu mít jen na ten matrix. Jaké má výhody vlastní hosting a ten matrix.org. vím že jsou si všechny servery rovnocenné. Jak to máte vy?

Děkuji.
« Poslední změna: 11. 08. 2020, 22:51:25 od Petr Krčmář »


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Matrix server
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2020, 20:33:16 »
Vlastné VPS -> plná kontrola, všetko si ale musíš urobiť sám
Matrix a obdobnosti (predpokladám že je to PaaS nebo neco také, Matrix neznám) -> Jednoduchšie, oni vyriešia niektoré veci za teba ale nemáš plnú kontrolu... často dostaneš zdielaný server s inými službami, ktoré ovplivňujú výkon.

Osobne preferujem vlastné VPS / digital ocean

Re:Matrix server
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2020, 20:43:29 »
Vlastné VPS -> plná kontrola, všetko si ale musíš urobiť sám
Matrix a obdobnosti (predpokladám že je to PaaS nebo neco také, Matrix neznám) -> Jednoduchšie, oni vyriešia niektoré veci za teba ale nemáš plnú kontrolu... často dostaneš zdielaný server s inými službami, ktoré ovplivňujú výkon.

Osobne preferujem vlastné VPS / digital ocean

To já raději vpsfree. Mají mnohem lepší ceny

Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Matrix server
« Odpověď #3 kdy: 11. 08. 2020, 08:30:00 »
To já raději vpsfree. Mají mnohem lepší ceny

Mnohem lepsi ceny musis hledat nekde uplne jinde...

kate

Re:Matrix server
« Odpověď #4 kdy: 11. 08. 2020, 10:41:52 »
Matrix a obdobnosti (predpokladám že je to PaaS nebo neco také, Matrix neznám) -> Jednoduchšie, oni vyriešia niektoré veci za teba ale

Matrix je protokol, matrix.org je největší matrix homeserver provozovaný Matrix Foundation.

Skutečný PaaS na vlastní doméně je https://element.io/matrix-services

Osobně jsem šla cestou selhostingu, přece jen preferuji mít svoje data u sebe. Jen je potřeba počítat s tím, že zatím nejúplnější homeserver (referenční server Synapse) je trochu náročný na prostředky. Za zvážení stojí jako nejúplnější alternativa ještě https://github.com/matrix-construct/construct a do konce roku snad vyjde druhá generace referenčního serveru, Dendrite psaný v Go. (a někdy tou dobou snad i Conduit v Rustu)