NetBSD - výpadky WIFI

jano6

NetBSD - výpadky WIFI
« kdy: 05. 08. 2020, 22:18:01 »
Zdravím,

mám na svojom staršom notebooku Thinkpad X200s  NetBSD 8.2. Po nejakej dobe, 10-15 minút mi
vypadne WIFI. Rozbehne sa to až keď zadám príkaz /etc/rc.d/wpa_suppicant reload.

Kdesi som sa dočítal, že to môže byť feature a nie bug, teda že sa tým šetrí baterka. (A vraj možno treba
spustiť nejaký interval ping.)
Táto situácia je dosť nepríjemná a narúša mi to môj workflow. Mám aj FreeBSD a ten je v pohode.

Vie niekto čo s tým?


Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2020, 22:36:35 »
Možno má niekto skúsenosti s interval pingom, ale nemal by byť potrebný. Naviazané spojenie v infraštruktúrnom nastavení zo strany klienta automaticky vysiela udržiavací rámec spojenia zhruba každých 10 sekúnd. Je za to zodpovedný driver a je to potrebné kvôli tomu, aby router automaticky odhlásil klienta a uvolnil RAM ak by sa stratil z dosahu bez toho aby sa vrátil.
Je potrebné odsledovať či to robí presne po nejakej dobe, prípadne či je to jednorazový problém, alebo sa opakuje.

jano6

Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #2 kdy: 06. 08. 2020, 18:16:43 »
Je to dlhodobý, opakujúci sa problém. Keď reštartnem sieť, tak sa mi to zatuhne tak medzi 13-15 minútami.

Najprv som si myslel, že to hangne navždy, ale zistil som, že sa to rozbehne a potom znova po čase zatuhne.

Možno má niekto skúsenosti s interval pingom, ale nemal by byť potrebný. Naviazané spojenie v infraštruktúrnom nastavení zo strany klienta automaticky vysiela udržiavací rámec spojenia zhruba každých 10 sekúnd. Je za to zodpovedný driver a je to potrebné kvôli tomu, aby router automaticky odhlásil klienta a uvolnil RAM ak by sa stratil z dosahu bez toho aby sa vrátil.
Je potrebné odsledovať či to robí presne po nejakej dobe, prípadne či je to jednorazový problém, alebo sa opakuje.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #3 kdy: 06. 08. 2020, 23:06:27 »
Spust si v terminalu ping router ... spojeni padne i v situaci kdy tento ping bezi co vterinu?

jano6

Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #4 kdy: 07. 08. 2020, 09:04:46 »
Pustil som ping nepretržite a spojenie vydržalo aj po tej kritickej hranici 15 minut. Keď som ping zrušil
tak mi to do tych 15 minut zas stuhlo.


Spust si v terminalu ping router ... spojeni padne i v situaci kdy tento ping bezi co vterinu?


Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #5 kdy: 07. 08. 2020, 10:04:37 »
Vyskúšaj vypnút šetrenie energiou:
sudo iw dev wlan0 set power_save off

Ak to nebude fungovať tak hod niekam (kde si netreba robiť účet) to, čo vypíše tento skript:
wget -N -t 5 -T 10 https://github.com/UbuntuForums/wireless-info/raw/master/wireless-info && \
chmod +x wireless-info && \
./wireless-info

jano6

Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #6 kdy: 07. 08. 2020, 21:51:02 »
šetrenie energie mám vypnuté.

Čo sa týka toho skriptu; spustil som si ho a podľa očakávania skončil s viacerými chybovými hláškami.
Script je napísaný pre Linux; NetBSD má viaceré iné príkazy a cesty v systéme.


Vyskúšaj vypnút šetrenie energiou:
sudo iw dev wlan0 set power_save off

Ak to nebude fungovať tak hod niekam (kde si netreba robiť účet) to, čo vypíše tento skript:
wget -N -t 5 -T 10 https://github.com/UbuntuForums/wireless-info/raw/master/wireless-info && \
chmod +x wireless-info && \
./wireless-info

Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #7 kdy: 07. 08. 2020, 22:58:57 »
A ani náhodou nevieš tie príkazy nahradiť, že? Zrejme by si musel vedieť aké príkazy to sú...
No nič, ja nemám čas si inštalovať NetBSD a skúmať aké príkazy to má či nemá.
Musíš počkať na niekoho, kto má NetBSD zmáknutý.

jano6

Re:NetBSD - výpadky WIFI
« Odpověď #8 kdy: 08. 08. 2020, 09:14:03 »
samozrejme, nečakám od nikoho, aby si tu kvôli mne inštaloval NetBSD.

Pravdepodobne by som mohol prepis skriptu zvládnuť. Môže to však trvať aj niekoľko dní. Nie je to úplne triviálne.
Ale som rád, že mám aspoň niečo, čoho sa môžem chytiť. Informácií je ako šafránu.

A ani náhodou nevieš tie príkazy nahradiť, že? Zrejme by si musel vedieť aké príkazy to sú...
No nič, ja nemám čas si inštalovať NetBSD a skúmať aké príkazy to má či nemá.
Musíš počkať na niekoho, kto má NetBSD zmáknutý.