Smazaný komentář

Smazaný komentář
« kdy: 02. 08. 2020, 15:31:26 »
V pátek ráno jsem vložil pod článek:
https://www.root.cz/clanky/attentat-1942-po-stopach-atentatu-v-komiksove-ladene-adventure/
zdvořilý komentář (přesné znění jsem nezálohoval, ale pokusím se zopakovat co nejpřesněji - nechť mě redakce doplní, pokud jsem něco zapomněl):
Kód: [Vybrat]
Zdařile provedé. Jen škoda, že si autoři neodpustili v závěru agitku s LGBT vlajkami:
https://youtu.be/3cZDZe0k81w?t=7167
(jistě pouhá náhoda)

Komentář nebyl schválen a byl smazán. Napsal jsem tedy do redakce email (odesláno 31. 7. 2020 8:51 ráno):
Kód: [Vybrat]
Dobrý den,
během dnešního rána jsem napsal zdvořilý komentář k článku:
https://www.root.cz/clanky/attentat-1942-po-stopach-atentatu-v-komiksove-ladene-adventure/
ve kterém jsem si posteskl, že si vývojáři neodpustili ukončit hru pohledem na Pražský hrad s vlajícími LGBT vlajkami, a že je to podle mého názoru dost násilné.

Tento komentář se týkal tématu (hry), byl zdvořilý a byl pravdivý (v mém komentáři je i odkaz na youtube s těmito záběry). Chápu snahu udržet diskuzi slušnou, ale nerozumím, v čem je můj komentář "závadný", a proč byl smazán. Tímto Vás prosím o vysvětlení a vrácení komentáře.

Děkuji
S pozdravem

Reakce žádná. Upřímně, pokud bych jako člen redakce mazal nějaký komentář, dal bych alespoň vědět proč se tak stalo. Pokud bych dostal zdvořilý email, odpověděl bych na něj. Nejsem si jistý, zda se hledá "homofobie" a "hate speech", a tímto kladivem se mlátí hlava nehlava nebo co se to vlastně děje...


Re:Smazaný komentář
« Odpověď #1 kdy: 02. 08. 2020, 19:57:26 »
Naší snahou je udržet diskuse pod články v tématických kolejích a tohle je přesně ten typ komentáře, který upozorňuje na nepodstatný detail, ale má vysoký potenciál celou diskusi vykolejit. Bohužel máme letitou a opakovanou zkušenost s tím, že se pak diskutující začnou věnovat něčemu úplně jinému než tématu samotného článku. Proto moderátor komentář na web nepustil.

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2020, 10:21:04 »
Naší snahou je udržet diskuse pod články v tématických kolejích...

Tématických kolejích? Ten článek je psaný formou recenze. Zmiňuje se, co ve hře je a není, jak dlouho se hraje, že můžete sbírat “úspěchy” ve Steam klientovi, vizuální stránku hry...
Co přesně na “ve hře jsou vlající vlajky LGBT komunity” do těchto “kolejí” nepatří, prosím?

...a tohle je přesně ten typ komentáře, který upozorňuje na nepodstatný detail...

Je to “nepodstatný detail”, který bohužel nezapadá do zbytku hry. Zkuste si představit, že ve hře budou vlát vlajky neoblíbené současné politické strany, která v té době vůbec neexistovala. Považoval byste to za nepodstatný detail? Co kdyby hra končila pohledem na Donalda Trumpa? Babiše? Opravdu mě zajímá kritérium “nepodstatného detailu”.

...ale má vysoký potenciál celou diskusi vykolejit...

Jakou “celou diskuzi”? Pod článkem je 12 komentářů, a od doby mého příspěvku ani žádné další nevznikly.
Vykolejit? Opět se dostáváme ke krásnému “držet diskuzi v tématických kolejích”... Jakých? Můj komentář se týká hry. Jsou to ve skutečnosti autoři hry, kteří přidáním LGBT vlajek chtěli “rozšířit tématickou diskuzi”. Je to jejich dílo, a mají plné právo na své vyjádření. Stejně jako museli počítat s tím, že nikoliv každému se tento krok bude líbit, a že to diskuzi může vyvolat (a možná by i vyvolalo, kdyby to podle něčího názoru nebylo “mimo koleje”).

Bohužel máme letitou a opakovanou zkušenost s tím, že se pak diskutující začnou věnovat něčemu úplně jinému než tématu samotného článku. Proto moderátor komentář na web nepustil.

Úplně něčemu jinému? Diskutující se nevěnují pod tímto článkem již ničemu. Vznikl pod ním 12 komentářů a žádný dalšíjižřadu dní nepřibyl.
Téma článku je obsah a forma hry (to je smysl recenze). Já jsem o tomto obsahu také napsal. Pokud by se diskutující věnovali tomu, že ve hře jsou LGBT vlajky, možná by tím vyslali autorům vzkaz, že by bylo lepší to historické hry o 2. světové válce LGBT vlajky nedávat. Je to “mimo koleje”?

Mohl bych Vás poprosit o vysvětlení, jak jste určil ty “tématické koleje”? Opravdu mě zajímá, kde jse “uhnul z kolejí”...

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2020, 10:45:25 »
Rád bych ještě upozornil na Vaše vlastní pravidlo: Nemažte komentáře
Kód: [Vybrat]
Nemažte komentáře!
(i nepříznivý komentář musíte ustát)
typické na sociálních sítích
neohýbejte si realitu, nefunguje to
čtenáři to odhalí a dají vám to sežrat
raději reagujte a buďte nad věcí
pokud z diskuse vyjdete se ctí, bod pro vás
viz:
https://www.petrkrcmar.cz/prednasky/Krizova_komunikace.pdf

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #4 kdy: 13. 08. 2020, 12:33:56 »
related článeček na podnikatel.cz

Závěr 'podloženej' nějakou nespecifickou twittrovou diskuzí + spekulací že ty lidi, který se jim úspěšně podařilo vodehnat ke konkurenci asi jako budou trollové a jako bonus zakázaná diskuze pod článkem  ::) ::) btw viděla jsem ČÍSLA který jakože moc nekoreloujou s názorama v článečku. No a to neni jako nic překvapivýho že podobnou kampaní jde zákazníky spíš ztatit než získat když si už jenom představíte ten podíl 4:96 a nechápu jakto že to to pani redaktorka nevidí. Asi nechce  ;D ;)

No každopádně jako doufám že podobně oduševnělí expeťy nekecaj panoj Krčmářoj do vedení roota. Je to přeci pořád jedno a to samý iifno a když si dáte dohromady tenhleten článeček, tady mazaný mazaný komentáře o duhovejch vlajkách nebo u článečku s master/slave problematikou nóó neni to moc hezkej celkovej pohled...  :-\ :-\
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆


Re:Smazaný komentář
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2020, 09:37:28 »
...

Ještě pořád se mi občas stane, že se pár minutek zabývám přemýšlením na tím, zda je horní mez iq jedince "imitujícího" existující nicky už dvouciferné číslo...

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2020, 12:33:07 »
...

Nejsem petr k hele a s tim co tady dělal nemám nic společnýho. To jsem mimochodem psala i Krčmářoj na redakční mail mužeš se ho zeptat. Jestli máš problém od sebe rozlišit mě a petra k tak si jako nemáme co říct. Bych to klidně mohla se stejným výsledkem vykládat borový šišce v lese  ::) ;)
No a neznám člověka kterej by si plet wránu s hawranem  ;D ;D

Tebe jsem jenom vyhodnotila jako nejvěčího tolerovanýho zdejšího bordeláře nóó a všecko co projde tobě by teoreticky taky mělo projít i mě ne??  ;D ;D ;) ;)

btw tobě příde ok že zmizel právě tenhleten komentář?? Nevznikne právě až cenzurou/promazáváním určitejch komentářů politický zabarvení článečku?? A asi se schodneme že politický článečky tady nemaj co dělat že??  :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #7 kdy: 15. 08. 2020, 10:54:40 »
Blablabla, deset smajlíků, blablabla, další smajlíci...

Tvoje "vyhodnocení" je mi buřt.
Pokud se ti tím uleví a neohrožuješ pak okolí, tak si ulev.

Re:Smazaný komentář
« Odpověď #8 kdy: 15. 08. 2020, 15:49:54 »
Blablabla, deset smajlíků, blablabla, další smajlíci...

Tvoje "vyhodnocení" je mi buřt.
Pokud se ti tím uleví a neohrožuješ pak okolí, tak si ulev.
nóó tak to jsem asi jako ráda že už ti nevadim  :) :)
a těch smajlů bylo jenom 10  ;D ;D ;) ;)
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Smazaný komentář
« Odpověď #9 kdy: 15. 08. 2020, 19:11:20 »
...

Ještě pořád se mi občas stane, že se pár minutek zabývám přemýšlením na tím, zda je horní mez iq jedince "imitujícího" existující nicky už dvouciferné číslo...
To není inteligencí. To je charakterem.