Nextcloud + správce hesel

Nextcloud + správce hesel
« kdy: 30. 07. 2020, 10:03:28 »
Co se týče aplikací, tak Passman https://apps.nextcloud.com/apps/passman není špatný, škoda že pro Android nejsou taková rozšíření u prohlížečů jako pro desktop. Passwords https://apps.nextcloud.com/apps/passwords je nic moc. Asi existují i správci hesel se synchronizací přes webdav do Nextcloudu.
Co byste doporučili?


Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #1 kdy: 30. 07. 2020, 10:22:20 »
v dřívějších verzích se data do nextcloudu doinstalovat integrace pro keepass, ale nikdo to neudržoval a už to nějakou dobu nefunguje. místo integrace do nextcloudu bych ti doporučil vedle toho na serveru rozjet vlastní instanci bitwardenu.

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #2 kdy: 30. 07. 2020, 11:14:51 »
Sám všude používám keepass, Android verze umí syncovat key-file i přes web-dav(Nextcloud).

No a v Nextcloudu, stále používám Keeweb.

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #3 kdy: 31. 07. 2020, 06:58:07 »
@8B3CE273: O Bitwardenu všude čtu, díval jsem se na něj a kdybych rozjel jeho tzv. server přes docker, tak využití 3 lidí v rodině by bylo slabé na to, jak to je obsáhlé a co vše to potřebuje ke spuštění.

@joint007: Keeweb byl aktualizován před půl rokem a stále jde stáhnout i pro stabilní verzi 18. Podívám se na něj.

On ten Passman není až tak špatný, má auto-vyplňování a jeho zprovoznění je velice jednoduché. Akorát pro Android má jen appku pro zobrazení hesel a pro iOS nemá nic.

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #4 kdy: 31. 07. 2020, 07:08:32 »
mozno otazocka mimo temu ale co pouzivate na manazovanie projektov taskov atd?

task manager mi pride moc taky o nicom to len na take rychle ukoly...

deck by nato mal byt ale je to tiez strasne kostrbate a neprehladne uz tu clvoek moze davat fotky vsetko ale clovek nema taky prehlad ze statistika hotovych atd proste nie je nieco lepsie co by takto v nextcloud clovek mal ako komplet spravu vsetkych projektov v tyme?


Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #5 kdy: 31. 07. 2020, 08:47:05 »
@8B3CE273: O Bitwardenu všude čtu, díval jsem se na něj a kdybych rozjel jeho tzv. server přes docker, tak využití 3 lidí v rodině by bylo slabé na to, jak to je obsáhlé a co vše to potřebuje ke spuštění.
obsahle no nevim, ja to rozjizdel minuly tyden a nic krom docker a docker-compose neni potreba. Stahne se jeden script a ten to cele nakopne. Ja ale nakonec sel cestou manualni instalace, protoze jsem chtel vyuzit existujici nginx kontejner.

Zatim to okoukavam, ma nekdo zkusenosti s bezpecnosti? Nejaky tip jak to jeste dodatecne zabezpecit proti utokum zvenku?

Jedinou nevyhodu ma bw v tom, ze neumoznuje pridavat polozky offline, udajne to je na roadmape.

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #6 kdy: 31. 07. 2020, 09:33:10 »
Startuje 3 minuty (na mém testovacím Celeronu G530 + 8GB RAM), nahazuje hromadu virtuálních ethernetů, mě už běží apache2 místo nginx, mysql místo mssql atd.
https://www.youtube.com/watch?v=wzaiMRO5Vo0

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #7 kdy: 31. 07. 2020, 11:00:52 »
no tak samozrejme, jak jinak by ty kontejnery mezi sebou komunikovaly. Ja mam za to, ze install a start se udela jenom jednou, a po pripadnem rebootu by kontejnery mely nastartovat samy v ramci sekund, kdyz uz byly jednou vydeploynute, ne?

onlyoffice v nextcloudu je pouzitelny? Lze to pouzit jako nahradu za libreoffice na desktopu?

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #8 kdy: 31. 07. 2020, 12:35:30 »
Moje zkusenosti jsou nasledujici.

Dlouhou dobu pouzivam Keepass s tim, ze DB synchronizuji mezi zarizenimi pomoci Nextcloud (drive Dropbox, ale po zavedeni omezeni poctu zarizeni u free verze...). Funguje to dobre. Vsechny zarizeni maji aktualni verzi DB.

Zkousim i BitWarden, ktery provozuji u Hetznera na VPS. Zprovozneni je jednoduche, dela se pomoci jejich skriptu, ktery rozjede vsechny kontejnery a vse funguje uz 3 mesice bez problemu. Libi se mi jejich rozsireni do prohlizecu, kdy zadavani hesel je jednoduche a rychle. Co uz se mi libi mene, je pak sprava samotnych zaznamu, kdy je lze sice davat do slozek, ale neni to uplne prehledne a rychle (zdrzujici animace tomu nepomaha). U Keepass mam pekne ikonky u slozek a polozek, takze orientace je rychla a pohodlna.

Za me ma kazde neco. Ale asi mi vice vyhovuje Keepass nez BitWarden.

Re:Nextcloud + správce hesel
« Odpověď #9 kdy: 31. 07. 2020, 20:02:05 »
Zkusil jsem Keeweb+ChromeKeePass a nic moc, přímo z prohlížeče ani nezaložím účet. To už je ten Passman daleko lepší, účet do něj založím přímo z prohlížeče s předvyplněnou URL.
Bitwardenu bych dal šanci jen bez dockeru, ale takovou variantu oficiálně nepodporují.