Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error

Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« kdy: 28. 07. 2020, 15:31:44 »
Zdravim, dnes mi dorazil Dell Latitude 5401 s Windows, ktera jsem hned preinstalovat Fedorou 32. Mimochodem, bylo potreba v BIOSu nastavit SATA rezim na AHCI - ma k tomu nekdo poznamku?

To ovsem neni podstatne, podstatne je, ze mi system po nabootovani nekolikrat zahlasi chybu. Obcas dojde k zahlaseni i pri praci. Je to cista intalace, takze Wayland.

Chyba:
Unexpected system error: xorg-x11-drv-nouveau: system failure.

Nejaka rada, co s tim? Ma cenu zkusit reinstalovat znovu?
Diky moc



« Poslední změna: 28. 07. 2020, 15:49:06 od Petr Krčmář »


modnar

Re:Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2020, 19:01:00 »
Problem je snad jasny, ne?

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2020, 20:01:40 »

Re:Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2020, 11:00:28 »

Super, diky. Vyzkousim a dam vedet.

MX150 je na trhu od 2017, cekal bych, obzvlaste u Dellu, ze problemy s driverem nouveau nebudou.

Re:Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« Odpověď #4 kdy: 03. 08. 2020, 11:21:46 »
Má ta chyba nějaký reálný dopad na fungování systému? ABRT totiž zaznamenává i warningy v kernel modulech. Pokud ne, tak bych to tak nechal být a případně si v ABRTu vypnul notifikace, ať to neruší.


Re:Čistá instalace Fedora 32: Unexpected system error
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2020, 17:34:47 »
Má ta chyba nějaký reálný dopad na fungování systému? ABRT totiž zaznamenává i warningy v kernel modulech. Pokud ne, tak bych to tak nechal být a případně si v ABRTu vypnul notifikace, ať to neruší.

Jednou za desitky minut se stalo, ze se obraz zacal 'trhat', poskakovat, proste delat vselijake psi kusy. Mam pocit, ze vzdy stacilo zahybat s mysi a obraz se spravil. Nvidia ovladac se mi podarilo nainstalovat (a nasledne necim opet vypnout?, ale to se povedlo vyresit preinstalaci stejnym postupem), takze ted vidim dedikovanou kartu a nepouzivam nouveau. Nicmene obcasne psi kusy s obrazem to nevyresilo - stale k tomu dochazi. Rad bych se pokusil tuto nepeknou vec zachytit, sdilet a vyresit, nicmene asi jediny zpusob by byl mit cely den pusteny screen recorder a ostrihat na dotycnou situaci.

Takze puvodni problem/tema se podarilo vyresit, ale skutecny problem s chybami v zobrazeni nikoli. Takhle z fleku vas predpokladam nic nenapada, ze? To by byla strelba na slepo..