Webhosting nebo stroj popřípadě jaký

Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« kdy: 27. 07. 2020, 21:58:14 »
Dobrý den,
rád bych Vás požádal o pomoc. Hledám jiné řešení než nyní využívám (Wedos webhosting Nolimit Extra) již mě to nedostačuje.
Na webhostingu mám 3 domény (na všech střech jede WordPress rozšířený o pluginy cca 10-15 pluginu)

Všechny weby se již načítají pomalu (od 3-10 sekund) tak na jednom jsem musel nastavit Super Cache WP, bohužel nevyhovuje jelikož potřebuji využít dynamickou stránku né jen statické který se uloží.

Proto Vás žádám o pomoc zdali mi nedoporučíte nějaký nový webhosting případně server kde si rozeběhnu ISPconfig.

Moje požadavky jsou:
Velikost webu: 5 GB a více (15GB)
Velikost MySQL: 1 GB alespoň
Cena max: 200 Kč (Max 300) měsíčně

Děkuji Vám za jakýkoliv návrh nebo doporučení či radu.


Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #1 kdy: 27. 07. 2020, 22:14:27 »
Nejlepší je znát úzké hrdlo aplikace. Doporučil bych zkusit VPS, kde se i výkon lépe odladí. vpsFree.cz stojí 300 měsíčně, ale potřebujete k tomu ještě administrátora, který to rozběhne, odladí a bude dělat rutinní údržbu. Některé VPS si můžete zkusit zdarma. Na téma vps tu bylo několik diskuzí, můžete si je projít. Já používám OVH (nedoporučuji), Nethost (nedoporučuji), vpsFree (doporučuji, poměrně výkonné, dobrá komunikace), Contabo (doporučuji - levné, poměrně solidní). Mít vlastní fyzický stroj je dražší a přináší další nároky na znalost hardware a jeho údržbu. Je ale možnost si fyz. hardware pronajmout - třeba Contabo to nabízí a cena vychází dost dobře.

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2020, 22:20:54 »
Začal bych optimalizací WordPressu. Obvykle je problém zakopaný právě tam, výkonným hardwarem to nedoženete.

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2020, 22:24:32 »
vpsfree mě nenapadlo znám ho.
Nejsem nijak dobrý ale nainstalovat si ubuntu, debian a nainstalovat tam webserver (apache2 nebo nginx) s php umim pro lepší zprávu si nainstaluji ISPconfig jak jsem již psal. jen mě zajímalo dalo se dá sehnat za požadované peníze webhosting.

Dnes jsem si zkoušel na hicorii na jednom VPS nainstalovat toto vše a zkusit tam spustit ten web a bych rychlejší tak jak bych potřeboval. Zvolil jsem 8 GB RAM a 4x XEON E7. Jen jsem chtěl poradit případně levnější řešení.

Děkuji, můžete psát ještě nějaké návrhy.

Začal bych optimalizací WordPressu. Obvykle je problém zakopaný právě tam, výkonným hardwarem to nedoženete.
Je nějaký postup nebo nějaký návod jak zkusit testovat? Hledal jsem a nic jsem pořádně nenašel. Děkuji

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2020, 22:40:17 »
Je nějaký postup nebo nějaký návod jak zkusit testovat? Hledal jsem a nic jsem pořádně nenašel. Děkuji
Dotaz na Google „wordpress optimalizace“ mi vrací výsledky, které na první pohled vypadají relevantně. Osobní zkušenost ale nemám.


Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2020, 22:45:59 »
Začal bych optimalizací WordPressu. Obvykle je problém zakopaný právě tam, výkonným hardwarem to nedoženete.
Je nějaký postup nebo nějaký návod jak zkusit testovat? Hledal jsem a nic jsem pořádně nenašel. Děkuji

Kdyby na to existoval nějaký návod nebo postup, tak už by to měl WordPress zabudované v sobě a fungovalo by to automaticky. WP je zgruntu špatný systém, ladí se to blbě. Obecně lze doporučit:
  • Provozovat aktuální verzi WP a doplňků. Dá se očekávat, že autoři právě tyto problémy napravují.
  • Provozovat aktuální PHP (7.3, 7.4), jsou o kus rychlejší a významně rychlejší než 5.6 a 7.0.
  • Odladit SQL - logovat dlouhé dotazy, případně logovat všechny dotazy a hledat, kde (kdy) se jich provádí hodně. Vyžaduje to znalost (My)SQL více do hloubky.
  • Nastavit si zkušebně WP bez doplňků, bez skinu. Vysledovat po jakém úkonu (doplňku) klesne výkon.
  • Problematickou část rozpitvat (ručně).
  • Neupínat se na magické doplňky, které to vyřeší za Vás. Obvykle zjistíte, že potřebujete takové "kouzelníčky" dva, tři, a že se mezi sebou bijí.

WP je dobrý na rychlé a laciné vykopnutí webu. Je to peklo na údržbu a provoz. Proto taky dost často najdete někoho, kdo Vám to zprovozní, ale starat se o to nechce. Musel by totiž odkrýt, že za nízkou cenou vyhotovení ještě následuje vysoká cena údržby - což je asi i situace u Vás (požadavek na 200-300 Kč měsíčně, tj. ekvivalent zhruba patnácti, dvaceti minut práce juniorního pracovníka).
« Poslední změna: 27. 07. 2020, 22:49:28 od Miroslav Šilhavý »

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2020, 23:03:01 »
reseni:
Kód: [Vybrat]
rm -rf wp-web
a ted vazne: jinak vpsfree ma super hrubej vykon - bezi mi tam na jedne VPS desitky Drupal webu a naprosto bez problemu.
Ale pokud tomu nerozumis, nic ti nerikaji aspon zakladni pojmy jako apc, memcache tak s tim nic neudelas. vyladit mySQL je taky trochu magic a chce to zkouset.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #7 kdy: 28. 07. 2020, 00:41:54 »
reseni:
Kód: [Vybrat]
rm -rf wp-web
a ted vazne: jinak vpsfree ma super hrubej vykon - bezi mi tam na jedne VPS desitky Drupal webu a naprosto bez problemu.
Ale pokud tomu nerozumis, nic ti nerikaji aspon zakladni pojmy jako apc, memcache tak s tim nic neudelas. vyladit mySQL je taky trochu magic a chce to zkouset.

Verim ze prakticky dosahovaný výkon může být zajimavý, jen ta garance mi nějak uniká. Nehledě na skutečnost, že bych se rád poučil kdeže koupit víc jak 64 core hardware, a jak ho za 8x300 zaplatit a provozovat.

Citace
Pokud ovšem VPS vytěžuje přidělená jádra více než jeden den, nebo pokud je fyzický stroj hodně vytížen, dostanou nejaktivnější VPS omezení jen na dvě jádra.


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2020, 02:08:26 »
Citace
Pokud ovšem VPS vytěžuje přidělená jádra více než jeden den, nebo pokud je fyzický stroj hodně vytížen, dostanou nejaktivnější VPS omezení jen na dvě jádra.

To je opatření speciálně proti těžařům, kteří by zabrali všechna dostupná jádra na 100 %. Webové prezentace se na takové hodnoty prakticky nemají šanci dostat.

Re:Webhosting nebo stroj popřípadě jaký
« Odpověď #9 kdy: 28. 07. 2020, 10:09:10 »
Presne tak. S ohledem na formu (clenstvi ve spolku a nikoliv koupě služby) je potreba trochu sledovat deni. Tezari + tusim, ze nejaky herni servery.
Pokud to bude web a neni napadeny tak vzdycky budes mit vlny a nemyslim, ze by te spolek zariznul.

Krom desitky webu mi tam bezi 2x ownloud s vyssima jednotkama zarizeni ktery maji sync (kalendare i soubory), jeden web periodicky stahuje postu z mailboxů uzivatelu. Mam tam PHP-FPM 7.0, 7.3 a 7.4, mam tam solr...
a jsem dlouhodobě na loadu 0,2 a v dobe kdy bezi v noci automysqdump + potom rsync tak vylitnu na par minut na 1. Pravda - mam tam vic RAM kvuli velkym DB v MySQL, ale to tady nebude kriticke.
Děkuji za možnost editace příspěvku.