Židle k PC do 6k

Židle k PC do 6k
« kdy: 25. 07. 2020, 18:20:33 »
Zdravím,
mohu vás poprosit o doporučení nějaké židle? Sedím u PC 8+ hodin denně a u mojí židle po 5-6h cítím, že mě záda celkem bolí. Mám židli špatnou, tak bych do toho chtěl zainvestovat těch 6k. Našel jsem dva kandidáty, o kterých bych uvažoval.

https://www.ikea.com/cz/cs/p/jaervfjaellet-kancelarska-zidle-glose-cerna-90363553/ (nebo ještě Ikea markus, ale tohle by měla být vylepšená varianta té židle Markus).
https://www.alza.cz/dxracer-formula-oh-fd01-n-d4080716.htm

Za jakékoli další doporučení budu jen rád... dřepnout si do těch žídli pojedu zkusit, ale nepoznám, co mi to dělá se zádama za 5-6h práce třeba ihned...

Díky moc


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2020, 18:52:18 »
Já mám Ikea Marcus. Co do pohodlí/nebolení zad je výtečná, ale co do mechanické odolnosti je to dost hrůza. Když jsem vážil přes metrák, tak vydržela tak maximálně 3-4 roky.

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2020, 19:42:14 »
https://www.techo.cz/produkt/sidiz/
sedím na ní v kanclu už asi 3 roky a je supr, když sedím správně tak jsou záda v poho (tzn žádná židle tě nezachrání, pokud nemáš správně umístěný display atd..)
vážím kolem 80kg a nevypadá, že by jí to vadilo..

Marcus jsem měl v minulém jobu cca 5 let a musím říct že Sidiz je o několik levelů vejš a to myslím nestojí o tolik víc. V obou jobech to je 10+ ks a musím říct že Sidiz prostě dýl vydrží takže se to rozhodně amortizuje i finančně. (Marcusy se rozpadaj)

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2020, 22:03:59 »
... (Marcusy se rozpadaj)

Vazim 120kg. Mam Markus cca 6let a nerozpada se. Zada me obcas boli, ale neni to tim na cem sedim. Muze za to spis moje vaha a vyska.

Na boleni spis pomuze se obcas protahnout. Pokud travis hodiny v jedne poloze budou zada bolet vzdycky

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2020, 22:26:14 »
[...]Pokud travis hodiny v jedne poloze budou zada bolet vzdycky
tak pak balancni taburet ;-)


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2020, 23:50:36 »
Ja bych doporucil investovat tisicovku za navstevu fyzioterapeuta a nechal se vysetrit a poradit, lidi z kancelare bude napravovat celkem dost, takze nejakou zkusenost bude mit.

Mne treba rekla, ze rozhodne nemam spat na anatomickych polstarich (koupila mi ho zena), protoze jsem atyp (nejen) fyziologicky a jen mne to poskozuje. Pripomnelo mi to detstvi, kdy se doktorka divila od ceho mam 'tu divnou otlaceninu' na zadech. No, tata preferoval jedinou spravnou zidli, ktera mne konecne nauci sedet poradne :-o, a to i kdybych se v ni mel nanekolikrat zlomit.

Ke zvazeni jsou i takove blbosti jako mit moznost se nekde povesit, to mi casto pomaha pokud zada boli.

Osobne moc nechapu lidi, kteri pracuji na ruznych balonech, klekackach, apod.

olok

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #6 kdy: 26. 07. 2020, 03:54:45 »
 
Osobne moc nechapu lidi, kteri pracuji na ruznych balonech, klekackach, apod.

to je spíše na půl hodiny - hodinu max, kdo na tom sedí celý den, tak taky není ideální... spíše se hodí to střídat, tedy třeba mám něco "běhavějšího" rázu, tak si přikutálím balón, 5 min posedím, odběhnu, přikutálím, apod.

Osobně bych šel do robustnější židle, tím myslím konstrukcí (výška a váha), a pak se podíval na materiál. Dříve jsem měl vždy kože[né|nkové] židle, a byly super na údržbu, ale hrozně se mi potily záda, tak jsem minulý rok koupil židli se síťkou, co týden čistím, a stejně je pořád zaprášená a nebo taková "ušmudlaná", a nedaří se mi ničím ji pořádně "vyčistit".

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #7 kdy: 26. 07. 2020, 11:19:18 »
Markuse mám doma zatím cca 2 roky váha 90-95kg v daném období. Drží a zatím spokojenost.

Mám ho v látkovém provedení, které je ok, ale 100% bych se vyhnul té syntetické kůži.

kate

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #8 kdy: 26. 07. 2020, 11:58:08 »
Řešila jsem stejný problém, teď s téměř permanentním HO mi levná židle z Ikey přestala stačit a bolely mě z ní záda. Nakonec jsem šla do https://www.alza.cz/topstar-sitness-45-bordo-d4846514.htm - je to přes limit, ale ten balanční sedák má opravdu něco do sebe. Jediná výtka je, že trochu vrže.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #9 kdy: 26. 07. 2020, 14:45:54 »
Dříve jsem měl vždy kože[né|nkové] židle, a byly super na údržbu, ale hrozně se mi potily záda, tak jsem minulý rok koupil židli se síťkou, co týden čistím, a stejně je pořád zaprášená a nebo taková "ušmudlaná", a nedaří se mi ničím ji pořádně "vyčistit".

Mam taky takovou, cistim to kompresorem (stlaceny vzduch). Bohuzel se mi uz prodrel za ty roky sedak, jestli nekdo tusite kde na to koupit material, klidne bych si to rucne nasil, zidle mi vyhovuje a uz ji neumim znovu koupit.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #10 kdy: 27. 07. 2020, 08:17:22 »
Mám Antares Missouri na kolečkách, běžná korporátní židle... stojí kolem 4-5 tis a vypadá hodně dobře :)
Pozor jsou hodně podobné lowcosty (dívej se na ten spodní mechanizmus aby byl takový robustní, p.s. umožňuje houpání :)

Je např. zde:
https://www.hurazahrada.cz/kancelarska-a-manazerska-kresla/kancelarske-kreslo-missouri/
« Poslední změna: 27. 07. 2020, 08:21:40 od Molex1 »

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #11 kdy: 27. 07. 2020, 09:14:01 »
Doporučuji si připlatit a koupit něco od Noblechairs. Jsou to herní židle, ale mají i modely co nebudou nijak extra vyčnívat ani v korporátu. (pokud třeba všichni okolo nemají židle se síťovinou) Myslím, že je u nás vede exkluzivně CZC. Mají poměrně vysokou kvalitu zpracování a běžně nosnost do 150 kg. Snad jediný problém je možná to, že se v něm bude snáž usínat :D

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #12 kdy: 27. 07. 2020, 09:49:00 »
Jedna věc jsou záda, druhá věc jsou nohy, třetí věc ruce. Je třeba si do toho fakt sednout a ani po 5ti minutách nesmíte cítit žádný tlak na stehna. Najít takhle pohodlnou židli může být problém. 90% těch ergonomických nesmyslů tohle vůbec nesplňuje. Pak je třeba mít možnost nastavit výšku opěrek na lokty. Nohy a ruce by měly být v pravém úhlu. Úchop myši s co nejnižším tlakem na zápěstí. Udělal jsem si na to vlastní stůl, protože se nic takového nevyrábělo. Já po mnoha pokusech a omylech našel tohle ve slevě za 3000: https://www.asko-nabytek.cz/1003158.0-kancelarske-kreslo-cx0683h02
Za aktuální cenu jsou asi lepší kousky na trhu, ale v tomhle stylu je to opravdu dobré. Mám asi 3 nebo 4 roky a trochu se začíná loupat kůže na opěrkách.
« Poslední změna: 27. 07. 2020, 09:57:15 od kotelgg »

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #13 kdy: 27. 07. 2020, 13:33:50 »
Ja si na HO koupil bazarovou König Neurath a vyhovuje mi. Druhou mam doma podobnou odkoupenou z prace a taky je fajn.  Dost casto se daji sehnat kvalitni zidle z rusenych kancelari. Je to radove lepsi nez si koupit novou za 2-3 tisice.

Re:Židle k PC do 6k
« Odpověď #14 kdy: 29. 07. 2020, 10:57:52 »
Mám Marcuse z Ikey v látkovém provedení. Posed je fajn, ale s dlouhodobým sezením zkušenost nemám. Chci upozornit, že výška područek nejde nastavovat. Navíc, což jsem "nevychytal" v návrhové fázi, mám problém s vysouvacím držákem na klávesnici a myš a židli pod stůl (šíře 120 cm) zasunu jen jednou područkou a z mého pohledu vychází výška područek vysoko. V Ikee se to dá dobře vyzkoušet na vaše "pákové poměry" a zvyklosti posedu u PC.