Import PKCS12 do JKS(java keystore)

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« kdy: 21. 07. 2020, 15:11:39 »
Ahoj...
mám crypto peněženku 'p12' obsahující řetez certifiáků a private key.
Pokud ji naimportuji do JKS pomocí KeyStore Explorer (GUI) - import Key pair, tak import proběhne v pořádku a kliknutím na nově vytvořený záznam vidím hiearchii certifikátů / zřetězení. Tím i vidím, že p12 je v pořádku.

Pokud import provedu příkazem, tak záznam nemá zřetězení Certifikátů.
Kód: [Vybrat]
keytool -importkeystore -srckeystore walet.p12 -srcstoretype pkcs12 -alias webserver  -srcstorepass myPass       -destkeystore .keystore -deststoretype JKS -deststorepass myPass
díky za každou radu
« Poslední změna: 21. 07. 2020, 15:13:22 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2020, 15:56:13 »
Máte v tom PFX opravdu ten řetězec certifikátů? Tohle vypadá, jako kdybyste v PFX měl jenom privátní klíč s certifikátem.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2020, 16:00:24 »
Máte v tom PFX opravdu ten řetězec certifikátů? Tohle vypadá, jako kdybyste v PFX měl jenom privátní klíč s certifikátem.
Ten je v pořádku, protože poté by to bylo špatně i v případě kde import dělám pomocí KeyStore Explorer, ale v něm to proběhne jak má.
V obou případech importuji tentýž soubor walet.p12
Problém je pouze pokud ten import dělám z příkazové řádky.

postup jak vznikla crypto klíčenka p12:
Kód: [Vybrat]
cat Certificate.crt CA-Intermediate.crt CA-Root.crt CA-TopLevel.crt > Cert-chain.pem
openssl pkcs12 -export -inkey key.pem -in Cert-chain.pem -out walet.p12


« Poslední změna: 21. 07. 2020, 16:08:44 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #3 kdy: 21. 07. 2020, 16:29:57 »
Zkusil jsem teď spustit keytool s těmi vašimi parametry (akorát jsem vynechal alias, nechtělo se mi to znova otvírat v KSE) a naimportovala se mi z PFX normálně celá hierarchie – privátní klíč s certifikátem, certifikát mezilehlé autority a kořenový certifikát.

To, že tam nejsou ty zřetězené certifikáty, zase zjišťujete v KSE?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #4 kdy: 21. 07. 2020, 16:34:38 »
To, že tam nejsou ty zřetězené certifikáty, zase zjišťujete v KSE?
ano to si kontroluji v KSE
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #5 kdy: 21. 07. 2020, 17:06:26 »
To PFX asi zveřejnit nemůžete, že… Napadá mne jedině zkusit si vyrobit nějaký testovací certifikát a autoritu, jestli se vám to bude chovat stejně, a to tu pak případně zveřejnit. Protože těžko něco radit, když mně to s mými certifikáty funguje správně…

Používáte keytool z nějaké aktuální Javy, třeba 11?

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #6 kdy: 21. 07. 2020, 17:07:06 »
...naimportovala se mi z PFX normálně celá hierarchie – privátní klíč s certifikátem, certifikát mezilehlé autority a kořenový certifikát.
v tom PFX jste měl vše v jednom souboru (klíč i certifikáty)?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #7 kdy: 21. 07. 2020, 17:47:51 »
Vyřešeno!..problém byl s tím aliasem.
opravil jsem tedy a pro p12 přidal alias:
Kód: [Vybrat]
openssl pkcs12 -export -inkey key.pem -in Cert-chain.pem -out walet.p12 -name webserverpoté provedl import s odkazem na alias, který se pro cílový keystore převezme:
Kód: [Vybrat]
keytool -importkeystore -srckeystore walet.p12 -srcstoretype pkcs12 -alias webserver  -srcstorepass myPass   -destkeystore .keystore -deststoretype JKS -deststorepass myPass
by the way:
netušíte jak vytvořit pomocí keytool prázdný keystore?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #8 kdy: 21. 07. 2020, 18:16:21 »
Vyřešeno!..problém byl s tím aliasem.
To je zvláštní – když jsem zadal neexistující alias, keytool mi vynadal a nic nenaimportoval. Neměl jste tam už něco naimportováno z předchozích pokusů?

netušíte jak vytvořit pomocí keytool prázdný keystore?
Netuším a nedivil bych se, kdyby to přímo nešlo. keytool je jen pomocný nástroj, nemá umět vše, co se dá s keystore dělat. Asi by šlo vygenerovat nový klíč a pak ho z keystore smazat, nebo naimportovat a smazat, ale nedává to moc smysl. Pokud nepotřebujete měnit heslo keystore, vytvořil bych si prázdný keystore v KSE a pak bych prostě kopíroval soubor .

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Import PKCS12 do JKS(java keystore)
« Odpověď #9 kdy: 21. 07. 2020, 18:26:10 »
To je zvláštní – když jsem zadal neexistující alias, keytool mi vynadal a nic nenaimportoval. Neměl jste tam už něco naimportováno z předchozích pokusů?
neměl, ale teď ho při vytváření p12 již zadávám a v importu v keytool se na něj odkážu a on se převezme do keystoru JKS

Netuším a nedivil bych se, kdyby to přímo nešlo. keytool je jen pomocný nástroj, nemá umět vše, co se dá s keystore dělat. Asi by šlo vygenerovat nový klíč a pak ho z keystore smazat, nebo naimportovat a smazat, ale nedává to moc smysl. Pokud nepotřebujete měnit heslo keystore, vytvořil bych si prázdný keystore v KSE a pak bych prostě kopíroval soubor .
tak nový prázdný lze vytvořit jen v KSE, z command line ne.
Každopádně, já ho vlastně ani dopředu vytvářet nepotřebuji.
Ihned poté co jsem si vytvořil p12 tak importem v keytool to keystore vytvořilo.

No každopádně to již dělá co má a moc děkuji :_)
« Poslední změna: 21. 07. 2020, 18:28:16 od ZAJDAN »
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.