Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)

Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« kdy: 20. 07. 2020, 08:41:36 »
Ahoj, potřebuji poradit, kamarád má veškerou e-poštu v outlooku od doby založení Firmy. Už teď má jeho PST přes 120 GB (má jich samozřejmě víc). Tento stav je jasně neudržitelný, ale nevím jak jeho systém e-pošty nahradit. Vede si vše v adresářích a je to velice přehledné.

  • Doručená pošta
  • Odeslaná
  • koš
  • Fa1
  • Fa2
  • Fa3

Čas od času PST klekne, zatím jsem ho vždy obnovil, ale to nepůjde do nekonečna. Nenapadá vás nějaké řešení?
Děkuji za nápady.
« Poslední změna: 20. 07. 2020, 10:08:23 od Petr Krčmář »


Re:PST
« Odpověď #1 kdy: 20. 07. 2020, 09:04:01 »
A tu postu do toho PST bere odkad?

Re:PST
« Odpověď #2 kdy: 20. 07. 2020, 09:28:45 »
hostuje forpsi a má nastavené POP3

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PST
« Odpověď #3 kdy: 20. 07. 2020, 09:39:02 »
Moznosti ako to uchovat prevadzkyschopne je niekolko ...
Napada ma externy plateny add-on, ktory vyseka attachmenty von (napr. c:\outlook_att), a v pst necha len cisto tela sprav.
Taketo PST sa zmrskne radovo .. V spravach je len odkaz na c:\outlook_att\priloha.rar ....
Pri preposielani spravy sa odkaz korektne includne naspet a adresat to vidi ako ma ...
(naposledy som to pouzival na off2013, ale predpokladam, ze to vyvijaju dalej)...

Chapem, ze nie vzdy je vhodne opustit platformu MS, ale pokial by sa tak mohlo stat, cesta je napr. The baT! ...
(ktory okrem ineho vie vyssie popisane).

Vyhodu v oboch rieseniach vidim v omnoho komfortnejsom zalohovani (PST, TBB maju x giga, a z attachment priecinka sa zalohuju len zmenene/nove subory).

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil


Re:PST
« Odpověď #5 kdy: 20. 07. 2020, 10:07:32 »
Děkuji za reakci, The baT! jsem neznal, vyzkouším a uvidíme, doufám, že zvládne tak velký objem dat.

Archivace Outlooku je dobrá, ale při aktualizaci off se po spuštění Outlooku soubor PST poškodí a pak následuje oprava PST (to samé se stane i u zálohy) následně  úprava v regedit ...., ale děkuji za radu

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #6 kdy: 20. 07. 2020, 10:47:30 »
Na takovýto objem už ani automatická archivace v outlooku nestačí. Je dobré rozdělit (i ručně) data na živá (např. posledního půl roku), archivní (max. tři roky) a zbytek podle potřeby do dalších PST.

V praxi je to to šílená pakárna a riziko ztráty dat je velké. Zákazníkovi bych doporučil přejít na Exchange Online a zaplatit si Enterprise variantu, ve které je i Online Archive, který takový objem víceméné bez problémů zvládá. (Nebo samozřejmě analogicky můžete provozovat i místní Exchange server, ale to pro pár schránek nedává smysl cenově).

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #7 kdy: 20. 07. 2020, 11:11:40 »
Teď jsem mluvil s podporou win a podle nich je max kapacita outlooku v Exchange Online 100gb. Ještě jsem psal na jejich podporu, protože ten operátor moc nevěděl. Děkuji za radu, asi bych to zkusil realizovat. 

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #8 kdy: 20. 07. 2020, 11:14:39 »
Teď jsem mluvil s podporou win a podle nich je max kapacita outlooku v Exchange Online 100gb. Ještě jsem psal na jejich podporu, protože ten operátor moc nevěděl. Děkuji za radu, asi bych to zkusil realizovat.

100 GB je limit na hlavní schránku.
Online Archive je neomezený.

To rozdělení dává i smysl kvůli vyhledávání. Nejčastěji člověk vyhledává v době nedávno minulé - takže ve schránce si nechá 3, 6 nebo 12 měsíců (nastavuje se v retenční politice) a zbytek najde v archivu. Na stanici se synchronizuje jen hlavní schránka, archiv zůstává na serveru a pracuje se s tím "jen" online - takže bonusem je i úspora místa na stanici.

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #9 kdy: 20. 07. 2020, 11:21:37 »
Teď jsem mluvil s podporou win a podle nich je max kapacita outlooku v Exchange Online 100gb. Ještě jsem psal na jejich podporu, protože ten operátor moc nevěděl. Děkuji za radu, asi bych to zkusil realizovat.

100 GB je limit na hlavní schránku.
Online Archive je neomezený.

To rozdělení dává i smysl kvůli vyhledávání. Nejčastěji člověk vyhledává v době nedávno minulé - takže ve schránce si nechá 3, 6 nebo 12 měsíců (nastavuje se v retenční politice) a zbytek najde v archivu. Na stanici se synchronizuje jen hlavní schránka, archiv zůstává na serveru a pracuje se s tím "jen" online - takže bonusem je i úspora místa na stanici.

Ještě jednou díky, dávají 1 měsíc zdarma, tak to vyzkouším a podle toho co je popsané u toho "asi" zůstane.  :)

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2020, 20:22:20 »
... který takový objem víceméné bez problémů zvládá....

:-) ... toto ma pobavilo, ale tiez mam podobneho pacienta / ov a vobec nie je pravda, ze vyhladavaju len v mesiacoch.... Tento konretny zvycajne 3 az 5 rokov spatne a vcelku pravidelne ..., ale netyka sa to len jeho ....

ale pokial aktualizacie outlooku pravidelne poskodia pst, alebo teda pri inej prilezitosti a trvalo nepomoze to prehnat cez scanpst, tak treba hladat pricinu to nie je normalne chovanie ani pri velkosti do 200GB ....

Re:Obrovský datový soubor aplikace Outlook (PST)
« Odpověď #11 kdy: 21. 07. 2020, 07:49:17 »
... který takový objem víceméné bez problémů zvládá....

:-) ... toto ma pobavilo, ale tiez mam podobneho pacienta / ov a vobec nie je pravda, ze vyhladavaju len v mesiacoch.... Tento konretny zvycajne 3 az 5 rokov spatne a vcelku pravidelne ..., ale netyka sa to len jeho ....

ale pokial aktualizacie outlooku pravidelne poskodia pst, alebo teda pri inej prilezitosti a trvalo nepomoze to prehnat cez scanpst, tak treba hladat pricinu to nie je normalne chovanie ani pri velkosti do 200GB ....

Díky za info, ale Win 10 Pro vypadá v pohodě, off 365 je také v pořádku a NTB byl instalován před rokem. Kouknu do logů, třeba tam něco najdu. Děkuji