JamFile vs. MakeFile

JamFile vs. MakeFile
« kdy: 07. 07. 2020, 20:48:20 »
Přátelé na bojovém poli gcc developmentu (win32),
jaký máte názor na build systém "Jam"? Prý jeho ovládání je jednodušší nežli u klasického make (mingq32-make.exe).
A potřebuji jej vůbec, když výrobu a spuštění makefile při procesu build má v kompetenci samotné IDE ? (používám CodeBlocks), takže si vlastně ani s "make" nepotřebuji moc tykat...
Nebo vyplatí se na make zapomenout a vrhnout se na Jam? Co potom ale spousty programů ve zdrojácích... tam se předpokládá make...
Ď.


Re:JamFile vs. MakeFile
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2020, 13:44:22 »
Já bych zůstal u make. Používá se tak dlouho, že na netu najdete spoustu dokumentace, řešených příkladů atd., zatímco ten druhý nástroj jsem ani neznal. A samotná syntaxe a filosofie Makefile není imho nic zas tak složitého.

Re:JamFile vs. MakeFile
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2020, 18:58:55 »
Pro jednoduché případy je Makefile asi vyhovující, ale nové build systémy vznikají, aby přinesly lepší a širší funkčnost (nejde jen o Jam...). Na https://www.perforce.com/documentation/jam-documentation je porovnání Jam vs. Make. Zajímavé mi přijde zejména toto:

Citace
Because Jam understands C/C++ dependencies, there is no need to declare header or object files. The built-in Jam rule "Main" handles header file dependencies and object files both automatically and on-the-fly.

Samozřejmě u 3th party software/knihoven použijete ten build nástroj, který používají (anebo použijete binární verzi). U svého projektu pak použijete cokoli se Vám bude líbit.