KaliLinux + TP-Link TL-WN722N

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #30 kdy: 07. 07. 2020, 22:17:40 »
proc/odkud/jak si instaloval r8188eu ? protoze na odkazu na github nebo na tom yt videu JE stazeni z githubu r8188eus ;-)
viz: https://youtu.be/BKQXcOH9zCE?t=45

nicmene dokud ti nepujde persistence (tzn. nebudes mit po rebootu na plose to cos vytvoril) tak NEma cenu premyslet o ovladaci :-)

jinak sem overil ze Kali pres Rufus s nastavenim Trvaleho odidlu v Rufus, funguje spravne s Kali...
coz me napada, pripravil si pro persistence vse podle toho postupu? protoze jestli chapu dobre, persistent polozka je v Kali boot menu vzdy, ale funguje jen pokud tomu ty peristent "veci" pripravis podle toho postupu... NEBO pokud to nastavis v Rufus, pak neni potreba rucne nic dopripravovat...


momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #31 kdy: 08. 07. 2020, 07:10:05 »
Ano vím, o čem mluvíš. Šel jsem krok po kroku a příkazy kontroloval, ale připouštím, že jsem to mohl r8188euS vynechat. Zkusím proto instalaci znovu.
Pokud bych musel r8188eu odinstalovat, tak mi prosím napiš. Jinak hned po nainstalování ozkouším a ozvu se.
Díky.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #32 kdy: 08. 07. 2020, 14:47:10 »
[...]Zkusím proto instalaci znovu.
doufam ze i kdyz to z kontextu nevypadalo, myslis tou "instlalaci" bud znovu pripraveni persistence, nebo znovu pres Rufus "rozbaleni" ISO na USBFlash s nastravenym "Trvalym" ;-)

Pokud bych musel r8188eu odinstalovat, tak mi prosím napiš. [...]
predpokladam ze se ptas na odinstalovani r8188eus, ten NEmas nainstalovan kdyz ti nejde persistence :-)

opakuji, dokud se ti po restartu nezachova pretim na plose neco vytvoreneho, NEmas persitence funcni a NEMA cenu jakkoliv resit ovladac, protoze po restartu vse zmizi :-)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #33 kdy: 08. 07. 2020, 14:51:01 »
"mozna" se v tom uz ztracis, takze pro jistotu a jednoduchost, tady mas kompletni a jedinej postup co musis resit, zapomen na vse predtim:

1. v Rufus s nastavenim "Velikost trvaleho oddilu" na 4GB "pretahni" ISO na USBFlash
2. startuj polozku persistence
3. postup dle videa: https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #34 kdy: 08. 07. 2020, 21:13:15 »
Tak se povedlo :) . Po restartu tam soubor na ploše je vytvořený. Udělal jsem vše jak jsi napsal v poslední zprávě.
Jak tedy musím dále postupovat?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #35 kdy: 08. 07. 2020, 22:07:01 »
krok 3 ve videu byl postup na zprovozneni potrebneho ovladace i prepnuti do rezimu monitor :-) pokud si to udelal tak uz "vse" mas, kam bys chtel postupovat? :-)

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #36 kdy: 09. 07. 2020, 20:50:23 »
Tak teď bych tedy chtěl otestovat okolní sítě mých sousedů, tak, abych dosáhnul toho, aby si to vše lépe zabezpečovali. Zjednodušeně řečeno je tu spousta sousedů, kteří si před několika lety nechali zapojit internet, ale firma to řešila způsobem zabezpečení WPA-PSK a jako heslo bylo pro danou rodinu "jmenoprijmeni" člena domácnosti a doposud to tak mnozí mají a nebo nemají zabezpečení proti pronikání pomocí slovníkového útoku a nemají zamčené wifi proti přístupu další MAC adresy.
Chtěl bych tyto sítě "protáhnout" systémem a na setkání, které se koná jako obyvatelé bytového družstva to nadhodit a jako mít něco čím bych je přesvědčil (jejich hesla a ukázat jim jak je to "jednoduché" zjistit), že tomu tak skutečně je.
Asi si říkáš je to magor, ale chtěl bych to zkusit.

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #37 kdy: 13. 07. 2020, 21:26:50 »
Jakto, že se wifi vypíná z režimu monitoringu? Resp. jak ji mám zapnout při novém spuštění Kali? Myslel jsem, že z tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE&feature=youtu.be&t=45 - bude vždy stačit příkazy od 1:35 dál, ale bohužel ne. Nefunguje tak přepnutí do monitoringu.
Navíc není u wifi Mode:Auto, ale Mode:Managed. Kde dělám prosím chybu?