KaliLinux + TP-Link TL-WN722N

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #15 kdy: 06. 07. 2020, 11:14:30 »
Zkusil jsem to tedy přes persistent režim, vše proběhlo v pořádku až do konce.
Jakmile jsem Kali vypnul a opět zapnul a chtěl pracovat v běžném (ne persistent) režimu, Kali se chovalo jako bych předtím nic nedělal. :-(
Přikládám fotky, abych se nepletl někde v blbovinách a měl jistotu, že to dělám jak mi je psáno.
Případně ta druhá verze == odkud stahovat konkrétní instalačky na flash? Či podrobnější youtube video by bylo? Moc ten postup totiž nepobírám. :-(
Děkuji za rady.


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #16 kdy: 06. 07. 2020, 12:17:39 »
aby jsi mel zmeny provedene pri startu s persistence, tak samozrejme musis vzdy startovat s persistence ;-) to neni rezim upravy "normalniho" rezimu, ale "prepnuti" do rezimu "pamatuj si zmeny", ty zmeny jsou v persistence souboru, kdyz nastartujes bez nej tak zadne zmeny proste nejsou a vse se uklada do ram...

Gréta Thunbergová

  • *
  • 19
  • čuz sem gréta
    • Zobrazit profil
    • Grétin blogísek
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #17 kdy: 06. 07. 2020, 14:39:47 »
Zkusil jsem to tedy přes persistent režim, vše proběhlo v pořádku až do konce.
Jakmile jsem Kali vypnul a opět zapnul a chtěl pracovat v běžném (ne persistent) režimu, Kali se chovalo jako bych předtím nic nedělal. :-(
Přikládám fotky, abych se nepletl někde v blbovinách a měl jistotu, že to dělám jak mi je psáno.
Případně ta druhá verze == odkud stahovat konkrétní instalačky na flash? Či podrobnější youtube video by bylo? Moc ten postup totiž nepobírám. :-(
Děkuji za rady.
instalačky stahuj z jejich ofiko stránek hele. sou tam installer jakože pro instalaci flashkou na pevnej disk nebo někam. pak live jakože živej obraz prostě strčíš flashku do počítače a nabootuješ system zní. nóó a poslední je netinstaller toje to samý jako installer akorátže je děsně zmenčenej a má jenom nejvíc nejnutnější věci stim že si při instalaci všecko postahuješ. jestli nechceš system jakoby instalovat na disk a mit ho jenom na usbčku tak verzi live. jestli chceš nainstalovat na disk tak installer ;) ;)

ktý druhý fotce. uname -r ti řekne verzi jádra ato jako neni to samý co verze systému kali :o :o jestli jako chceš zistit verzi kali zkuz příkaz
Kód: [Vybrat]
cat /etc/os-release nebo dyštak něco vocaď hele :o ;D

noa tamten virtualbox jak sem vo něm mluvila včera neni nic složitýho všecko de naklikat ve třech čtyrech krůčcích ;) ;) určitě sito jako zkuz hele ;) ;D si myslim že to je dozačátku lepšejší než čarování s usbčkama a hodíseto nejenom na kali ale uplně navšecko :D ;) dokonce tam maj na těch kali stránkách ke stažení virtualboxí obraz disku kterej by ti mělo stačit stáhnout a ve virtualboxu votevřít a pustit hele ;D ;)

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #18 kdy: 06. 07. 2020, 15:47:15 »
Ještě zareaguju na radu uživateli k3dAR. Spustil jsem to jako persistence, ale stále stejné. Přiložím fotky.
Tak jdu vsadit na radu Gréty. Už mě to štve :-( , že je to tak komplikovaný a přitom na netu bylo, že to bude s Kali bez instalačky a jakýchkoliv potřeb spolupracovat.
Díky za další rady.

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #19 kdy: 06. 07. 2020, 16:18:09 »
Reakce na Grétu, díky za přiblížení, toto pochytávám, ale mám jak píšeš problém s verzemi. Stáhnul jsem ji z ofiko stránek  v sobotu, jak jsi mi doporučila, proto to není nic odjinud staženého. Proto nechápu, že to neklape.
Verzi Kali jsem již zjistil a přikládám do přílohy.
Stále však nevím jak to "spárovat" :-(


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #20 kdy: 06. 07. 2020, 19:26:32 »
v prve rade, overil sis ze persistent funguje, tedy ze po restartu jsou pritomne zmeny? treba z toho postupu zkontrolovat soubor:
Kód: [Vybrat]
cat /etc/modprobe.d/realtek.confzobrazi to:
Kód: [Vybrat]
blacklist r8188eu? pokud ano, persistent mas aktivni a na radu prijde druha vec, ta wifi nebude v rezimu monitor po restartu, musis provest ty kroky pro prepnuti, pouze by mel byt dostupny ten pridany ovladac kterej to prepnuti umoznuje :-)

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #21 kdy: 06. 07. 2020, 21:11:31 »
Zadal jsem "test řádek" v persistent, ale výsledek nedopadl, jak bych chtěl, je v příloze.
A ten monitoring jsem dával, jenže to zobrazovalo, že sice o wifi ví, ale po snaze dát do monitoringu jsem skončil na fotce 2b. :-(

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #22 kdy: 06. 07. 2020, 21:31:49 »
pokud si instaloval ovladac pomoci oficialniho postupu z linku co sem posilal: https://github.com/aircrack-ng/rtl8188eus
tak bud nemas aktivni persistent, nebo si v postupu vynechal krok zakazani vychoziho ovladace  (coz vytvari soubor kterej tam nemas)

udelej dalsi jednoduchej test, vytvor na plose nejakej adresar, restartuj, zustal na plose ten adresar?

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #23 kdy: 07. 07. 2020, 17:24:02 »
Přímo z těchto stránek ne, ale podle videa, kde jsou příkazové řádky a vše se mělo doinstalovávat a vše taky proběhlo, jak je ve videu uvedeno: https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE jak jsi mi posílal odkaz (5.7. 19:31) + tam je odkaz na ovladač, ale tam co konkrétně instalovat z těchto stránek, resp. co spustit. Díky. Vkládám obrázek stránek, zda-li mám spustit to co jsem zaznačil.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #24 kdy: 07. 07. 2020, 17:38:01 »
Přímo z těchto stránek ne, ale podle videa, kde jsou příkazové řádky a vše se mělo doinstalovávat a vše taky proběhlo, jak je ve videu uvedeno: https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE jak jsi mi posílal odkaz (5.7. 19:31) + tam je odkaz na ovladač, ale tam co konkrétně instalovat z těchto stránek, resp. co spustit. Díky. Vkládám obrázek stránek, zda-li mám spustit to co jsem zaznačil.
oznacil si nazev projektu na strance kterou sem posla to je ok, postup tam je ok, nicmene v tom videu je ten samej, tedy vcetne stejneho nazvu do ktereho se dal blacklist (ten nazev muze byt jakejkoliv, ale byt jinej nez na ofiku postupu tak by bylo logicke ze ten muj test soubor nevidel).... na videu konkretne tenhle krok: https://youtu.be/BKQXcOH9zCE?t=62

to ze ty ten soubor nemas znamena jak sem psal, ze si bud tento krok vynechal, coz znamena ze se muze natahnout vychozi monitor neumoznujici ovladac r8188eu.ko misto toho pridaneho r8188eus.ko, to muzes overit takto:
Kód: [Vybrat]
lsmod | grep r8188euvypise to eu nebo eus ??

nicmene nejjednodusi test je ten jak sem psal, udelat neco na plose, restartovat a je to tam??

protoze celou dobu ted resime zatim to jestli ti funguje nebo nefunguje persistent, teprve kdyz bude jiste ze funguje, ma cenu resit zda funguje ten pridanej ovladac, ten bez funkniho persistent tam proste byt NEmuze :-)

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #25 kdy: 07. 07. 2020, 18:18:30 »
@momok btw: mam pro tebe zpravu od Grety, z nejakeho nepochopitelneho duvodu ji byl zablokovan ucet, oznamilo se ji to v okne s tiutulkem Chyba, tak snad to mistni administratori brzo napravi, ale zatim ti tedy vzkazuje ze ti zatim nemuze dal radit, tak zatim...

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #26 kdy: 07. 07. 2020, 19:32:16 »
Zadal jsem příkaz jak jsi mi psal a napsalo to více poznámek, viz. příloha.
Ještě dávám do přílohy fotku obrazovky při výběru volby USB pro spuštění KaliLinuxu. Dávám tu obecnou USB, ale KaliLinux mám na té označené KingstonDataTraveler, není chyba třeba v tom?
Vytvořil jsem na ploše Kali soubor( v podobě poznámkového bloku), ale po vypnutí a zapnutí tam již nebyl == pokud jsem dobře pochopil zadání...??
To je škoda, že je Greta bloklá, čekal jsem i její příspěvky a snad jsem ji nějak nebloknul dokonce já...??? :-(

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #27 kdy: 07. 07. 2020, 21:26:21 »
"Obecne USB" v sekci Legacy je v poradku, pouze nastartujes tak v rezimu Legacy, kdybys chtel v rezimu UEFI, tak to se v te sekci zobrazuje jak Kingston... nicmene tim ze ti system nastartuje tohle nemusis resit.

Zadani si pochopil dobre, pokud se neco vytvorene na plose po restartu ztrati na 100% ti nefunguje persistent a tim padem na 100% nemuzes zkouset ten novej ovladac protoze tam neni :-)

Jeste si ujasmine, ted jak to zkousis, tak VZDYCKY tzn. at uz instalujes ovladac, vytvaris neco na plose, nebo pak po restartu koukas zda to tam zustalo, tak VZDYCKY vyberes s Kali start menu tu polozku persistence jak ji mas tady na screeny zvyraznenou? https://forum.root.cz/index.php?topic=23226.msg332837#msg332837

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #28 kdy: 07. 07. 2020, 22:01:37 »
jinak nevim zda to oficialni kali reseni pro persistence prinasi neco navic (kdyz nechame stranou tu jeho moznost sifrovane persistence), ale mozna by pro tebe bylo jednodusi reseni (nevim zda funguje 100% s Kali), kdyz pouzivas Windows a Rusuf pro "pretazeni" iso na flash, tak v Rufus nastavit "Velikost trvaleho oddilu" na 4GB (pokud nemas pidi flasku, jinak mene co se vleze), coz je v podstate persistence...

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #29 kdy: 07. 07. 2020, 22:06:51 »
Ano vždycky, ze začátku jsem používal pouze tu položku Kali zcela nahoře, ale po doporučení, že je potřeba používat položku persistence, tak pracuju jen přes ní jak jsi mi psal.
aby jsi mel zmeny provedene pri startu s persistence, tak samozrejme musis vzdy startovat s persistence ;-) to neni rezim upravy "normalniho" rezimu, ale "prepnuti" do rezimu "pamatuj si zmeny", ty zmeny jsou v persistence souboru, kdyz nastartujes bez nej tak zadne zmeny proste nejsou a vse se uklada do ram...
Jinak jak jsem si všiml, tak já jsem instaloval ten ovladač s koncovkou r8188.eu, zatímco na stránkách je ke stažení r8188.eus. !!!????  Není to tedy ta moje chyba.???