KaliLinux + TP-Link TL-WN722N

momok

KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« kdy: 04. 07. 2020, 09:28:41 »
Ahoj mám dotaz jak nainstalovat do KaliLinuxu ovladače pro externí USB adapter viz. https://www.tp-link.com/cz/support/download/tl-wn722n/ - tohoto typu. Máte prosím někdo radu, nebo jej dokonce používáte? Děkuji.


Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #1 kdy: 04. 07. 2020, 10:40:56 »
Ahoj, tento USB wifi adaptér pôjde v Linuxe bez problémov bez inštalácie ovládača. Samozrejme musíš mať skompilovaný modul ath9k, prípadne môže byť súčasťou kernela.
Mám tento typ, vždy ho stačilo zasunúť do USB. (Gentoo, Lubuntu, Suse)

Gréta Thunbergová

  • *
  • 19
  • čuz sem gréta
    • Zobrazit profil
    • Grétin blogísek
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #2 kdy: 04. 07. 2020, 11:05:31 »

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #3 kdy: 04. 07. 2020, 13:25:14 »
Děkuju za video, ale zkusil jsem to dle videa krok za krokem a neúspěšně.  :( :-[
Je tam podstatná verze KaliLinuxu? Všiml jsem si, že na videu je verze 2020 a já to zkoušel na verzi 2017..??
A dále možná nepodstatný detail, že mám KaliLinux externě na flash disku.

Gréta Thunbergová

  • *
  • 19
  • čuz sem gréta
    • Zobrazit profil
    • Grétin blogísek
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #4 kdy: 04. 07. 2020, 14:17:02 »
Děkuju za video, ale zkusil jsem to dle videa krok za krokem a neúspěšně.  :( :-[
Je tam podstatná verze KaliLinuxu? Všiml jsem si, že na videu je verze 2020 a já to zkoušel na verzi 2017..??
A dále možná nepodstatný detail, že mám KaliLinux externě na flash disku.
ve verzi 2017 maj kernel 4.něco nóó a tam prej driver neni podporovanej hele :'( :'( je tam ale jakoby vodkaz na nějakej 'dobovej' návod jak driver nainstalovat ručně možná ho mužeš zkusit hele :o :o
verze určitě má vliv už jenom tim novejším kernelem. jestli jako mužeš si sežeň a nainstaluj nevíc nejnovější kali hele a určitě si ušetříš nějaký další trápení žeti něco nebude fungovat nebože nějakej návod bude moc novej :D ;D

noa žeto spouštíš z flash disku na tenhleten problémek afaik nemá vliv ;)


Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #5 kdy: 04. 07. 2020, 17:17:40 »
Priamo v inštalačnom zazipovanom balíku drivera z odkazu je návod "Instalation guide for Linux". Treba prečítať, je tam aj pre Kali.
« Poslední změna: 04. 07. 2020, 17:20:44 od johanson14 »

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #6 kdy: 04. 07. 2020, 17:38:11 »
btw: pred 14dny...

starsi verze samozrejme (minimalne obecne) ma vliv, brani ti neco dat posledni verzi?

mas to na USB Live? (placnute ISO nejakym programem) => ovladac do stareho snadno neporesis
1. upravit (pro neznaleho) komplikovane hlavni soubor v "ISO"
2. pridat aby se znemy ukladali na Flash s dostupnosti pri pristim rebootu, napr.
https://www.kali.org/docs/usb/kali-linux-live-usb-persistence/

nebo to mas na USB nainstalovane? (jako by slo o normalni disk) => pak bys ovladac poresil normalne dle toho navodu, resp. by nebyl potreba resit kdyz bys tu instalaci aktualizoval...

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #7 kdy: 05. 07. 2020, 13:56:23 »
KaliLinux již mám dle rady uživatelky Gréty v novém, tj verze 2020 jako obraz ISO na flash disku pomocí Rufusu. Jen mám dotaz, zda-li mám nyní postupovat podle uživatelky Gréty - viz odkaz na video a záznam se uloží na flash?, nebo dle uživatele k3dAR, který přikládá odkaz, aby byla dostupnost při příštím reebotu.
Co je lepší?
Nebo je možnost, že by již tato verze Kali přijala TP-Link TL-WN722N bez "instalace"? Prozatím se zkouším orientovat v novém prostředí oproti verzi 2017, kde mi to ukázalo sousední sítě.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #8 kdy: 05. 07. 2020, 14:27:29 »
KaliLinux již mám dle rady uživatelky Gréty v novém, tj verze 2020 jako obraz ISO na flash disku pomocí Rufusu. Jen mám dotaz, zda-li mám nyní postupovat podle uživatelky Gréty - viz odkaz na video a záznam se uloží na flash?, nebo dle uživatele k3dAR, který přikládá odkaz, aby byla dostupnost při příštím reebotu.
Co je lepší?
Nebo je možnost, že by již tato verze Kali přijala TP-Link TL-WN722N bez "instalace"? Prozatím se zkouším orientovat v novém prostředí oproti verzi 2017, kde mi to ukázalo sousední sítě.
Greta dala postup na rucni kompilaci/instalaci ovladace do:
1. NEpodporovanych distribuci
2. nornalne nainstalovanych (je jedno zda na disk, ssd, ci flash)

Ja dal postup nesouvisejici primo s wifi, ale jak zaridit aby si KaliLinux pamatovat po restartu jakekoliv provedene zmeny pokud NEni nainstalovanej ale jede v rezimu Live...

Pro info, rezim Live znamena ze se z CD/DVD/USB(nebo lze klidne pripravit i na disk/ssd) pousti BEZ instalace, natahne se jadro a initramdisk, pripoji se jeden velkej komprimovanej (format squashfs, POUZE pro cteni) soubor jako "system" (presneji rootfs), pomoci overlayfs se nad tim vytvori vrstva smerujici do ram, do ktere se ukladani zmeny, tim ze je to v RAM, tak po restartu se vse ztrati a "zacinas" na cisto znovu, coz je casto chtene... nicmene vetsina distribuci ktere maji takovyto Live urceny primarne pro instalaci a/nebo provozovani zkusebni/docasne/zachrane maji zaroven moznost pripravit "persistent" soubor ci oddil, ktery se misto RAM pouzije jako ta vrchni zapisovaci vrstva a tim po restartu je vse stale pristupne, tohle je obecne nutne pokud chces zachovat hesla k sve wifi siti, nastaveni www prohlizece, pozadi na plose, nastaveni programu, pripadne doinstalovane programy, kazdopadne je to nutnost pokud by clovek potreboval pridat nejaky ovladac co neni do "iso" zabalen...
(nechavam ted stranou ze lze udelat upravu toho squashfs souboru (rozbalit, udelat chroot, provest upravy, zabalit, vytvorit s nim nove iso), protoze to neni reseni pro zacatecnika)

ted k tve konkretni situaci, v tom "pred 14dni" vlakne se muzes docist ze "TP-Link TL-WN722N" je v roce 2020 (tim jednim serverem) zminen jako NEJvhodnejsi pro KaliLinux a ze chodi rovnou po zasunuti do USB bez potreby cokoliv resit ;-)

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #9 kdy: 05. 07. 2020, 16:14:55 »
Už mi to docvaklo ::) Ona mi to poslala v tom videu, ale tím, že jsem přešel na novou verzi, tak se mě video týká cca až od poloviny. Díky moc.

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #10 kdy: 05. 07. 2020, 18:56:12 »
Přesto však nemohu dostat TP-Link do režimu monitoringu. Ačkoliv je v Kali "viděn". viz foto v příloze...

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #11 kdy: 05. 07. 2020, 19:31:22 »
zda se ze ten out-of-box neumi injection, minimalne ne u novejsi V2/V3 verzi toho WN722N adapteru, takze tedy prijde na radu zaridit persistence (nebo udelat regulerni instalaci na cil USBFlash (tzn. z toho tveho ted, pustit instalaci a zvolit jako cil druhej/jinej USBFlash, kde uz bys to nepoustel v rezimu Live ale normalni instalaci)), blacklistovat stavajici ovladac a zkompilovat/nainstalovat ten co monitoring/injection na V2/V3 umi:
ovladac+postup:
https://github.com/aircrack-ng/rtl8188eus

pripadne obalene komplet postupem okolo ve videu:
https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE

Gréta Thunbergová

  • *
  • 19
  • čuz sem gréta
    • Zobrazit profil
    • Grétin blogísek
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #12 kdy: 05. 07. 2020, 20:10:24 »
nóó jestli si jenom tak hraješ a neděláš usbčko abys ho jakoby někam třeba prones :D ;) nebo abys nenechal na normálním disku nějaký stopy tak uplně supr je mit nějaký dělání virtualizace. jakože máš nějakej další operační system jako soubor na disku a v běžícím systemu ho mužeš pouštět a dělat s mim pokusy a když ho třeba uplně zničíš tak jednoduše smažeš a mužeš začít znova :D ;D jestli neznáš mužeš zkusit třeba virtualbox hele. akorát bys pak musel eště přiinstalovat guest additions by ti vtý virtuálce jelo sdílení usb portů a mochs připojit ten wifi modulek ;D :D
virtualbox je i pro windows jestli sou jako důvodem mit kali na usbčku :D :D ;) ;)

pripadne obalene komplet postupem okolo ve videu:
https://www.youtube.com/watch?v=BKQXcOH9zCE
kde už sem jakoby tohleto videjko jenom viděla........  :o :o jóó už vííííííííímm  ;D ;D ;D ;D

momok

Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #13 kdy: 05. 07. 2020, 21:40:32 »
To už bych zcela nedával to co píšeš pokud by to mělo nějaký význam.
Jasně videjko jsi mi posílala již dříve ty, ale jak jsem psal, tak jsem jej považoval za důležité až v time 02:37, ale to bylo k ničemu, a bohužel musím dle celého videa.
Jenže bych to co mi napsal k3dAR vysvětlit trochu jednodušeji. To videjko jsem absolvoval nyní celé zcela bez problémů, když jsem měl notebook připojen k síti, takže bylo vše v pořádku.
Ale bez internetu nic neudělám, takže mám problém, resp. dotaz. Lze instalační data nahrát na flash, kde mám Kali? Nebo co udělat, abych tuto proceduru nemusel pokaždé absolvovat.
Děkuji za rady.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KaliLinux + TP-Link TL-WN722N
« Odpověď #14 kdy: 05. 07. 2020, 22:29:15 »
@momok kdyz udelas (se stavajicim USBLive rezimem) persistent dle odkazu vyse, tak to absolvujes jen 1x

potrebna data muzes ziskat jinde, je to ten krok "git clone ..." to ti vytvori adresar se zdrojakem kterej si prekopirujes na stroj bez netu... a kdyz pri postupu narazis na tento krok tak ho vynechas protoze naklonovanej zdrojaky predas rucne