Team Viewer alternativa pro LAN

Team Viewer alternativa pro LAN
« kdy: 02. 07. 2020, 16:38:36 »
Ahoj,

oblast remote desktop není zrovna můj obor, takže bych vás tu rád požádal o tipy, triky.

Máme v organizaci jednotky uživatelů připojených do jedné sítě pomocí VPN, ke kterým občas potřebuji něco upravit na desktopu. Cílové stanice jsou všechny na Windows.

Platit si pro tohle použití Team Viewer a jiné komerční alternativy mi přijde nesmyslné, zvláště, když ke všem uživatelům mám přímý přístup skrze VPN. Navíc jsem příznivce Open Source a nepotřebuji, aby se kamsi odesílala "black box telemetrie".

RDP je mimo hru. Potřebuji vidět co uživatel "kliká" a zároveň uživatel musí vidět, co mu upravuji. Potřeji tedy mít možnost převzít kontrolu.

Suma sumárum hledám jednoduché Open Source řešení "ala Team Viewer" pro zobrazení plochy vzdáleného uživatele v LAN s možností převzít kontrolu, zároveň však musíme oba vidět co se zrovna odehrává.


Předem díky,
M


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #1 kdy: 02. 07. 2020, 16:50:49 »

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #2 kdy: 02. 07. 2020, 16:51:13 »
Chrome Remote Desktop

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #3 kdy: 02. 07. 2020, 16:52:06 »
https://anydesk.com

Bohužel není zdarma pro komerční použití.
« Poslední změna: 02. 07. 2020, 16:54:50 od kracikm »

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #4 kdy: 02. 07. 2020, 16:54:34 »
Chrome Remote Desktop

Díky, kouknu na to. Raději bych však něco, co běží lokálně. Nepotřebuji posílat data ven.


Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #5 kdy: 02. 07. 2020, 16:58:19 »
Celkem dobře funguje TigerVNC server. Umí běžet jako systémová služba, umí převzít kontrolu nad uživatelským desktopem, má spoustu možností konfigurace. Akorát poslední stable verze má na win nějaký bug, takže je potřeba vzít nightly build.

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #6 kdy: 02. 07. 2020, 17:03:21 »
Celkem dobře funguje TigerVNC server. Umí běžet jako systémová služba, umí převzít kontrolu nad uživatelským desktopem, má spoustu možností konfigurace. Akorát poslední stable verze má na win nějaký bug, takže je potřeba vzít nightly build.

Perktní! Díky, kouknu na to.

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #7 kdy: 02. 07. 2020, 17:24:05 »
Open source klasika je nějaká forma VNC.
Ale když je vše Windows, Microsoft snad neodstranil funkci remote assistence. Takže  msra.exe ?

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #8 kdy: 02. 07. 2020, 17:30:49 »
Open source klasika je nějaká forma VNC.
Ale když je vše Windows, Microsoft snad neodstranil funkci remote assistence. Takže  msra.exe ?

Super, o tom jsem nevěděl, mrknu na to. Sám používám Linux a Mac.. nicméně pomocí virtuálu s Windows by i tohle mohlo být zajímavé řešení.

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #9 kdy: 02. 07. 2020, 17:42:00 »
S ultravnc dlhodobo spokojnost na taketo ucely. Sem tam nejaku muchy, ktore zvladne nova verzia.
Aj ked primarne frcime na tw..

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #10 kdy: 02. 07. 2020, 18:43:37 »

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #11 kdy: 02. 07. 2020, 19:03:31 »
UltraVNC je řešení, ale dokonalé zdaleka ne - dost špatně se aktualizuje obrazovka, také je problém při různých rozlišeních nebo při vypnutém monitoru. TeamViewer je dokonalý, ale hodně drahý.

Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #12 kdy: 02. 07. 2020, 19:31:34 »
UltraVNC je řešení, ale dokonalé zdaleka ne - dost špatně se aktualizuje obrazovka, také je problém při různých rozlišeních nebo při vypnutém monitoru. TeamViewer je dokonalý, ale hodně drahý.

Všem díky moc za informace. Kdyby to byl můj denní chleba, tak si TW, či obdobně zaplatím. Nejsem člověk, co nedokáže ocenit dobrou práci, na druhou stranu na to, abych se dvakrát za týden k někomu na pět minut připojil mi to za to nestojí :) To raději investuji energii do nastavení VNC.

Ještě jednou díky za tipy!

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #13 kdy: 02. 07. 2020, 20:01:25 »
Pro připojení 2x za týden na 5 minut se dá klidně použít Team Viewer ve free verzi, protože nikdo nezjistí, jestli je to někde ve firmě nebo doma.

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Team Viewer alternativa pro LAN
« Odpověď #14 kdy: 02. 07. 2020, 20:13:32 »
https://tightvnc.com/ tiez nie je zly... Dakedy (ked windows XP bola novinka) som to pouzival spolu s OpenVPN na par strojoch. Vedelo to bezat i ako sluzba a clovek sa tak vedel dostat na stroj, aj ked este nikto nebol prohlaseny. Imho porovnatelne s tiger a ultra vnc...

PS: Aj tak najlepsi je "x11vnc" :) O obdobnej (spusti sa binarka a rovno to pocuva bez hesla na porte. Na prve pripojenie a potom konci) alternative pre win ale neviem.