Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?

Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?
« kdy: 28. 06. 2020, 22:52:50 »
A proc? Fakt je nakej zoufalec, co to DOBROVOLNE pouziva a nebo proste proto, ze to je firemni politika, trebas jakoze financne vyhodne a podobne mylne domenky rozhodujicich lidi ve firme. Jako seriously - z meho pohledu to je predrazenej kram. Virtualizuju uz leta drive XEN, pak QEMU/KVM. RH(E)V je muj sampion - proste bez kompromisu (dnes uz tisice VMs na desitkach HW strojich se stovkama useru) - sam totiz nefandim moc nedodelkum a chlapci v RH ze me maji asi dobrej vitr, protoze jim nic nedam zadarmo, ale jak pisu vyse - VMWare - no way!

(ptam se, protoze jsem tu zase videl nejaky PR nesmysly, jak 'zadarmo zalohovat..' a to jsem se malem popukal smichy - fakt zabavne cteni, jak uplest z pomyslneho hovinka bic - tedy jak si zachranit kuzi v pripade VMW)...

A co vy na to kolegacci?


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?
« Odpověď #1 kdy: 28. 06. 2020, 23:31:21 »
Stát často musí https://koronavirus.pirati.cz/aktuality/dohody-mvcr-komentar-profant.html

Jinak souhlasím, je to tragédie. Klasický komerční software na oškubání uživatele.

Re:Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?
« Odpověď #2 kdy: 28. 06. 2020, 23:45:33 »
@Jenda - jasne, ale to je kauza pro ANtimonopolni urad (UOHS) , ackoli moment - kdyz je to zakon (odsouhlasila si to vlada), to jakoze muzou teda klidne kupovat rousky nebo SW proste od pochybnych firem jakoze bez vyberoveho rizeni... hmm... Hrabis - ty pudes!

Re:Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?
« Odpověď #3 kdy: 28. 06. 2020, 23:56:18 »
Dlouhodobě používám VMWare Workstation a pro moje potřeby mi více než stačí. S cenou nemám problém, neupgraduju na každou novou verzi, jen v případě, že přináší věci, které se mi hodí. Je třeba uvést, že virtualizuju hlavně Windows.

XEN (QEMU-based) mi přišel problematický výkonem (přijde mi, že VMWare PV drivery dělají o dost lepší práci než XENí) a pohodlím (VNC je prostě hrůza). Na to, co potřebuji, mi obvykle stačí grafické rozhraní Workstation.

Co se týče vSphere a podobných, viděl jsem je před dlouhou dobou a zkušenost není tak velká, abych mohl nějak hodnotit.

Re:Priznejte se - VMWare - pouziva to nekdo?
« Odpověď #4 kdy: 29. 06. 2020, 00:02:44 »
Dlouhodobě používám VMWare Workstation a pro moje potřeby mi více než stačí. S cenou nemám problém, neupgraduju na každou novou verzi, jen v případě, že přináší věci, které se mi hodí. Je třeba uvést, že virtualizuju hlavně Windows.

XEN (QEMU-based) mi přišel problematický výkonem (přijde mi, že VMWare PV drivery dělají o dost lepší práci než XENí) a pohodlím (VNC je prostě hrůza). Na to, co potřebuji, mi obvykle stačí grafické rozhraní Workstation.

Co se týče vSphere a podobných, viděl jsem je před dlouhou dobou a zkušenost není tak velká, abych mohl nějak hodnotit.

No a asi od 2010 uz prave KVM, kde jsou nativni WIN drivery, takze netreba VNC a penalizace 2-5% max je proste pecka - protoze s mem overcommitem a balooningem - to je proste bezkonkurencni reseni... ale pravda, nemam 3VMs ale mnohonasobne vice. Za tech 10+ let - udelali v RH velmi slusnou praci - a jak rikam, asi nemeli vzdy lehke spani :-DDD