Prasklý displej na telefonu - je lepší oprava nebo koupě nového telefonu?

Před pár lety jsem takhle na Alixu koupil náhradní displej na číňana (Jiayu) a ten který přišel byl jiný než původní v telefonu - jiná tloušťka i počet jednotlivých vrstev při pohledu zboku.
Navíc tam přesně neseděl (byl asi o desetinu mm větší než původní) takže mi při montáži praskl.


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
TFT místo AMOLEDu? Já měl za to, že rodina LCD (kam spadá i TFT) bývá rozměrnější a nevešlo by se to tam...

Taky u těhle levných číňanů rozměry často moc nesedí, pak se to boulí nějakým směrem oproti originálu. Jak moc to vadí a jak moc to nesedí, to je pak u každého jinak.

Prodejce je třeba si pohlídat podle prodaných kusů a zpětným vazbám od kupujících. Před měsícem jsem měnil displej na půl roku starém Redmi Note 8T, kde na originále krycí sklo na některých místech nedoléhalo a na tom vyměněném už sedí dobře (stejný výrobce skla). S tou kvalitou je to jak kdy.

Na mojom Samsungu Galaxy S bol po 6 rokoch používania 1 viditeľný škrabanček na displaji. Bol celý z plastu a padol mi snáď 1000krát (úplne bez obalu a fólií). Nechápem prečo teraz vyrábajú telefóny zo skla, čo pukne zaručene po prvom ťuknutí.

Zdravím,

pokud telefon stojí 7000 Kč tak výměna dává smysl vždy.

Opravuji displeje asi 7 let. Vesměs beru z ebaye nebo místně z čr, když je rozdíl cen do cca 200 kč. Zatím vždy bez problému až na jednu Nokii kdy to přišlo z anglie a prakticky to byl shit.

No nic, na konkrétní A50 stojí LCD+dotyk cca 3000 tis. v ČR tudíž oprava v servisu je za tu cenu uvěřitelná. Pokud je šikovný kamarád, tak oprava lcd zabere +- hodinku a když lcd+dotyk koupíte v číně a nevadí čekací doba, tak cena i se všimnym pro kamaráda je kolem 1000Kč.

A ještě jedna věc dá se sehnat kolem průměrné ceny 800Kč z číny LCD+dotyk + rámeček = žádné lepení, jen přeskládání dílů a hotovo.

Jen na jedno je potřeba myslet, když už bude telefon kuchlej, tak bych sehnal i baterku. V hodně případech se stane, že beterie se poškodí při kuchání telefonu, protože je dost blbě přilepená z výroby takovou žvejkou, která se blbě dostává ven a hodně drží.