Hledám jednoduchý eshop zdarma

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hledám jednoduchý eshop zdarma
« kdy: 23. 06. 2020, 12:46:42 »
Ahoj, znáte prosím nějaké free eshopy, jako je presta

Stačí úplný základ, zboží košík platba kartou

Jediné co bychom rádi je Španělska lokalizace

Bud hotová a nebo možnost překladu

Moc děkuji TH
« Poslední změna: 23. 06. 2020, 13:20:19 od Petr Krčmář »


Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2020, 13:55:06 »
Prestashop https://www.prestashop.com/ je jeden z nejrozšířenějších, znám ještě třeba OXID shop https://www.oxid-esales.com/en/

Je to sice free, ale stejně je s tím spousta práce, než se to dostane do použitelného stavu + následná údržba. Zvážil bych proto i pronajaté řešení https://www.eshop-rychle.cz https://www.shoptet.cz/

hechj

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #2 kdy: 24. 06. 2020, 12:54:34 »
Já doporučuji použít nějaký placený e-shop. Free e-shop zprovozníte za odpoledne, ale nevypadá to moc dobře, je s tím celkově hromada práce, kterou můžete výhodněji vložit do prodeje zboží. Instalace vám peníze nevydělá. Já jsem si instaloval e-shop 3x a už to nikdy neudělám. Idea je hezká - zboží, košík, karty, ale pak chcete sklad, chcete crm, chcete objednávky, tiskové sestavy, účetnictví, ikony, barvičky, vyhledávače, registrace ...

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #3 kdy: 24. 06. 2020, 13:06:45 »
Já doporučuji použít nějaký placený e-shop. Free e-shop zprovozníte za odpoledne, ale nevypadá to moc dobře, je s tím celkově hromada práce, kterou můžete výhodněji vložit do prodeje zboží. Instalace vám peníze nevydělá. Já jsem si instaloval e-shop 3x a už to nikdy neudělám. Idea je hezká - zboží, košík, karty, ale pak chcete sklad, chcete crm, chcete objednávky, tiskové sestavy, účetnictví, ikony, barvičky, vyhledávače, registrace ...

to platilo mozna pred dvaceti lety

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #4 kdy: 24. 06. 2020, 14:17:16 »
Já doporučuji použít nějaký placený e-shop. Free e-shop zprovozníte za odpoledne, ale nevypadá to moc dobře, je s tím celkově hromada práce, kterou můžete výhodněji vložit do prodeje zboží. Instalace vám peníze nevydělá. Já jsem si instaloval e-shop 3x a už to nikdy neudělám. Idea je hezká - zboží, košík, karty, ale pak chcete sklad, chcete crm, chcete objednávky, tiskové sestavy, účetnictví, ikony, barvičky, vyhledávače, registrace ...

to platilo mozna pred dvaceti lety

I dnes platí že je s tím dost práce, pokud to má být vyladěné. Už jen takové drobnosti jako propojení dopravců, plateb a cen pro české prostředí. Pak napojení na různé feeedy, na účetnictví apod. - jak zmiňoval přispěvatel přede mnou. Vše se dá řešit, ale v čisté instalaci to vyřešené nemáte - přinejmenším instalujete moduly, obvykle placené. Taky je potřeba ten software pravidelně aktualizovat. Pokud to bude hojně navštěvovaný eshop tak budete za chvilku řešit výkon. Atd atd.

Taky není e-shop jako e-shop. Pro někoho je e-shop jednoduchý objednávkový systém v rámci webu, u kterého ani moc nechce, aby to vypadalo jako e-shop a kde nabízí pár položek, ke kterým musí zákazník ale doplnit podrobnější specifikaci, pro jiného je e-shop obchod s desetitisíci či statisíci standardizovanými položkami, kde chce kategorie, filtrování, množstevní slevy atd.

Ale nejlepší je si to vyzkoušet. Prestashop i OXID si lze nainstalovat i porovnat s pronajatými řešeními téhož softwaru (provozovatelé pronajatých shopů často staví na opensource kódu).


Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #5 kdy: 25. 06. 2020, 08:44:12 »
Taky bych se přikláněl k hotovému, pronajatému řešení - z vlastní zkušenosti.

Chtěli jsme původně taky něco free + programátora který by to dobastlil a doladil. Bylo s tím strašnýho s*ní, dohadování, práce a vymýšlení vymyšleného. Problémy s časovou flexibilitou programátora nás donutily jednat.
Přechod na placenou pronajatou platformu byl hotový za tři dny, od té doby se nemusel řešit žádný dovývoj, žádné další úpravy, jen dodáváme obsah. Po třech měsících to hodnotím jako 70% úsporu nákladů, a to nemluvím o vlastním čase.

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #6 kdy: 25. 06. 2020, 09:28:15 »
Pridam nedavnou zkusenost, po laborovani s OSCommerce a PrestaShopem jsem skoncil u OpenCart. Podarilo se ho doladit po nakupu tri modulu v cene 20$ za jeden. Ale je to shop pro pomerne uzkou klientelu techniku kde na designu moc nesejde.

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #7 kdy: 25. 06. 2020, 13:31:11 »
Taky bych se přikláněl k hotovému, pronajatému řešení - z vlastní zkušenosti.

Chtěli jsme původně taky něco free + programátora který by to dobastlil a doladil. Bylo s tím strašnýho s*ní, dohadování, práce a vymýšlení vymyšleného. Problémy s časovou flexibilitou programátora nás donutily jednat.
Přechod na placenou pronajatou platformu byl hotový za tři dny, od té doby se nemusel řešit žádný dovývoj, žádné další úpravy, jen dodáváme obsah. Po třech měsících to hodnotím jako 70% úsporu nákladů, a to nemluvím o vlastním čase.

Pokud chcete něco trochu individuálnějšího (design, funkce), tak náklady (peníze a čas) u obou řešení (pronajaté vs. vlastní) dokonvergují postupně k podobné částce. Ale rozjezd základu je u pronajatého řešení nesrovnatelně jednodušší. Čili oba přístupy mají své opodstatnění.

Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #8 kdy: 25. 06. 2020, 16:31:08 »
S tim jde jen a jen souhlasit. Pro nas byla vyhoda v tom, ze zakladni funkcionalita ma predikovatelnou cenu a je problem nekoho jineho, aby to slapalo. To vnimam jako dve dost zasadni killier features pro rozjezd.

Vlastni sablonu ted mozna budeme resit, tak dam urcite vedet jak to komercni eshop naceni.

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám jednoduchý eshop zdarma
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2020, 14:29:34 »
dekuji vsem,

shoptet vypada slibne