Doporučte malý rack do kanceláře

Doporučte malý rack do kanceláře
« kdy: 19. 06. 2020, 11:21:07 »
Zdravím,
chystám se v našem officu vyměnit naše "servery" z tower case na rack case například na https://www.suntech.cz/produkt/338091-datacom-19-ipc-case-do-racku-580mm-hloubka-cerny/

"Servery" máme dva a chtěl bych místo ještě pro třetí + na sítě(modem/router/switch), což znamená, že chci minimálně nějaké 14U+.
Chtěl bych, aby se nějak rozumně daly zezadu vyvádět síťové a napájecí kabely.
Bohužel se v rack skříních vůbec nevyznám, tak nechci koupit něco, kam třeba samotné serverové skříně neukotvím nebo nějakou podobnou blbost.

Našel jsem dvě rack skříně, které by mohly vyhovovat:
https://www.alza.cz/legrand-evoline-nastenny-datovy-rozvadec-16u-600x600mm-65kg-sklenene-dvere-d5692539.htm#popis
https://www.suntech.cz/produkt/529109-nastenny-rack-19-18u-600x600mm-cerny/ - tento mi vyšel lépe, ale bohužel není skladem...

Díky za jakékoliv rady!
« Poslední změna: 19. 06. 2020, 11:47:01 od Petr Krčmář »

ja.

Re:Doporučte malý rack do kanceláře
« Odpověď #1 kdy: 19. 06. 2020, 12:15:31 »
Veci, na ktore by som upozornil, v nahodnom poradi:

- skrine DATACOM sa dodavaju bez lizin. Je mozne ich namontovat napevno do racku za usi, co maju na prednom paneli, ale bude to v nom visiet len za ne a akakolvek manipulacia bude utrpenie. Odporucam dokupit liziny. Existuju vo viacerych verziach, podla hlbky racku.

- skrine DATACOM su dostupne aj vo verzii hlbokej 480mm. ATX doska a zopar pevnych diskov sa zmesti aj tam. Samozrejme, disky nebudu hotswap a dodavany ventilator je tiez jeden z lacnejsich, odporucam mat v rozpocte rezervu na nieco lepsie.

- Pokial mate moznost, odporucil by som skor nieco ako Rosewill RSV-L4412; s dostupnostou v CR/SR vsak moze byt problem, pokial nemozete ist cez ebay/amazon (Amazon umoznuje registrovat sa ako platca DPH, takze to bude klasicky intrakomunitarny nakup bez DPH. Akurat im to chvilu trva).

- Uzavrete rozvadzace su fajn na patch panely a switche, prezije to aj nejake low-power NAS od Synology alebo router. Pokial tam date pocitac alebo dva, asi ich upeciete. Pokial na takomto rieseni trvate, treba riesit chladenie. Vacsina boxov ma otvor na ventilator hore, nemusi to stacit. Preto by som pocitace riesil s open-frame rackmi, napr. "StarTech.com 25U Open-Frame Server 4 Rack". Tieto maju nastavitelnu hlbku a su na kolieckach, takze sa s nimi fajn manevruje. Akurat pokial vam doteraz vadilo, ze vam dane pocitace v kancelari hucia, tak budu aj nadalej. Dostupnost u nas podobna ako skrina vyssie.

- Na chladenie uzavreteho rozvadzaca existuju pekne sety od AC Infinity (https://www.acinfinity.com/rack-fans/), akurat pocitajte s tym, ze dostupnost je este tragickejsia (aj europsky Amazon ma od nich iba par produktov, a nie tie, ktore by ste potrebovali), postovne moze byt rovne cene produktov a treba riesit napajanie, lebo dodavane zdroje maju US zastrcky. Pokial by niekto vedel o porovnatelnych produktoch dostupnych lokalne u nas, tiez by som uvital nasmerovanie.

« Odpověď #2 kdy: 19. 06. 2020, 12:33:27 »
Do skříně 600x600 se Vám server nevejde.
Serverové skříně se vyrábějí s hloubkou min. 80 cm, ale dá se doporučit spíš 100 cm.
Na šířku může mít rack třeba jen 60 cm, ale pokud máte prostor, určitě ceníte 80 cm, protože pak můžete vyvázat svislé vedení.

Zvážil jste dobře odvod tepla? Není to úplná legrace. Rack může fungovat jako komín (zespoda přivedený studený vzduch, nahoru výdech), nebo může mít perforované dveře (nasává předem, vyfukuje zadem).

Jose D

• 553
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2020, 14:29:55 »
chystám se v našem officu vyměnit naše "servery" z tower case na rack case například na https://www.suntech.cz/produkt/338091-datacom-19-ipc-case-do-racku-580mm-hloubka-cerny/

"Servery" máme dva a chtěl bych místo ještě pro třetí + na sítě(modem/router/switch),

jestli chceš rack jen kvůli organizaci kabeláže a kvůli tomu, abys měl IT techniku v uzavřené skříni, bezpečně zavřené před uklízečkou a zvědavými mačkači tlačítek, tak existují i police do racku (https://www.czc.cz/servery-police/produkty), nemusíš kvůli tomu hned přecházet na rack-mounted servery, který jsou hlučnější.

Jak už psali kolegové níže, chceš vyřešit průtok vzduchu. Existujou síťovaný dveře, dopředu, i dozadu..

Skleněný dveře jsou hlavně na racky s patch panely s nějakým tím switchem. Ne na servery.

EDIT: celkem laciný racky dělá triton, mívali i nějaký konfigurátor..

« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2020, 14:58:07 »
prdnul bych tam zeleznou konstrukci na policky do dilny a na policky normalni kompy.

« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2020, 19:18:26 »
Díky všem za rady.
Přemýšlím ohledně toho Datacomu zvolit case s hloubkou 485mm místo 585mm.
To by se poté mohla vejít do toho racku?

Takže potřebuji Rack, který je perforovaný nebo popřípadě síťovaný? Já momentálně mám v těch "serverech" 65W CPU a kromě toho asi dohromady 6 disků, takže nějak extra to chladit nepotřebuje.

Na Triton konfigurátor jsem teď koukal a nejmenší modely jsou 42U, což je pro moje účely fakt zbytečné.

No já právě nechci žádné poličky atd. Hlavní důvod, proč to chci mít zavřené v Racku, je, aby si ty "servery" nemohl nikdo odnést.

Jinak fakt nepotřebuju žádný extra rack. Stačí mi, když se tam vejdou tři menší Datacom skříně a switch/router/modem.
Budget na ten rack mám 4k. Za více už ty skříně radši nechám být tak, jak jsou...

« Odpověď #6 kdy: 19. 06. 2020, 20:41:42 »
Dejte si do google 21U rack a vyplivne vam to tolik moznosti/vyrobcu, staci si vybrat.

« Odpověď #7 kdy: 19. 06. 2020, 21:31:57 »
No já právě nechci žádné poličky atd. Hlavní důvod, proč to chci mít zavřené v Racku, je, aby si ty "servery" nemohl nikdo odnést.

kolegove odneste si ty servery domu a pripojte je doma, usetrim aspon za internet a elektrinu :-) :-) :-)

« Odpověď #8 kdy: 19. 06. 2020, 21:44:02 »

« Odpověď #9 kdy: 21. 06. 2020, 14:26:19 »

« Odpověď #10 kdy: 22. 06. 2020, 20:53:00 »
Ještě doplním jednu drobnost - jakmile vyrobíte rack, musíte např. přitáhnout uzemnění z rozvaděče elektro... Kdyby se někomu něco stalo, můžete si zavařit.