Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD

Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« kdy: 18. 06. 2020, 10:00:16 »
Mam doma Odroid N2 CoreELEC ed. a chtel jsem do nej nalit "ciste" Ubuntu a vyuzit jej pro vice funkci. Postupoval jsem podle Odroid wiki https://wiki.odroid.com/odroid-n2/os_images/ubuntu. Stahl jsem image minimal a nalil pomoci Etcher na micro SD kartu Samsung 64GB (micro SD kartu jsem zasunul do SD redukce a pak do ctecky karet). Po zasunuti do Odroidu zarizeni nebootuje nic se nedeje obrazovka zustava cerna. Bohuzel ctecka karet mi nejde v Debianu takze nemuzu vyzkouset zapis na kartu pres dd.
« Poslední změna: 18. 06. 2020, 11:01:59 od Petr Krčmář »


Re:Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« Odpověď #1 kdy: 18. 06. 2020, 11:36:31 »
Ahoj, mas Odroid prepnuty na boot z SD?
Jiny OS ti funguje? Zkousel jsi overit co jsi zapsal na SD kartu?

Re:Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« Odpověď #2 kdy: 18. 06. 2020, 12:06:44 »
Originalni CoreElec bootuje normlane. Prepinac je ve stejne poloze (jedna poloha je emmc a druha sd). Stavajici Coreelec je taky na sd takze jsem prepinac nechal ve stejne poloze. Ano na sd karte je zapsano co ma byt. Ted me napadlo muzu zkusit udelat z sd karty image a pak ho editovat v hex editoru. Overit jestli prvni sektor obsahuje informace o bootu. Mezitim jsem jeste nasel na foru hardkernel reportovany problem pri bootovani se zapojenym 4K monitorem (v mem pripade 4K TV). Tazke odpoledne testnu jeste prepnut na full hd monitor a pripadne nacist data z SD karty.

Re:Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2020, 12:17:49 »
Zkus to 4K a dej vedet. Vecer bych mohl zkusit Ubuntu Mini u sebe. Ale nemam 4k

Re:Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2020, 07:37:28 »
Tak problemy jsem nakonec objevil dva na sd karte nebyl boot priznak a zobrazeni na 4K. Takze na full hd monitoru vsechno jede. Dalsi je ze pred redukci micro sd na sd od samsungu mela vysledna hash obrazu jinou hodnotu nez hash originalu. Pres redukci A-Data byla hash stejna. To neberu jako problem ODroidu spis jako podivnost.


Re:Odroid N2 CoreELEC edition nebootuje z jiné micro SD
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2020, 10:49:20 »
boot příznak jako aktivní oddíl v MBR? Podle toho se orientoval jen BIOS, to na arm nemá žádný vliv si myslím