VUT FEKT Informační bezpečnost

VUT FEKT Informační bezpečnost
« kdy: 12. 06. 2020, 08:40:43 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmíněného oboru. Zajímalo by mě jak moc se dá spolehnou na seminář z fyziky když jsem přišel z odborné školy kde se na fyziku moc nehledělo. Poměrně intenzivně se ji doučuji svépomocí ale na úroveň gympláků do konce prázdnin těžko dosáhnu, takže by mě zajímalo jestli ten seminář skutečně reálně pomůže někomu kdo má nedostatky a nebo je to spíš opakování pro někoho kdo už všechno více méně umí.


Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #1 kdy: 12. 06. 2020, 09:36:29 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmíněného oboru. Zajímalo by mě jak moc se dá spolehnou na seminář z fyziky když jsem přišel z odborné školy kde se na fyziku moc nehledělo. Poměrně intenzivně se ji doučuji svépomocí ale na úroveň gympláků do konce prázdnin těžko dosáhnu, takže by mě zajímalo jestli ten seminář skutečně reálně pomůže někomu kdo má nedostatky a nebo je to spíš opakování pro někoho kdo už všechno více méně umí.

Zkus se zeptat rovnou u studentů FEKTu

Toto vypadá jako náhrada za Studentskou Unii FEKT https://sps-fekt.cz/clenove/

Budou vědět líp, než kdokoliv tady na foru.

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #2 kdy: 12. 06. 2020, 11:39:37 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmíněného oboru. Zajímalo by mě jak moc se dá spolehnou na seminář z fyziky když jsem přišel z odborné školy kde se na fyziku moc nehledělo. Poměrně intenzivně se ji doučuji svépomocí ale na úroveň gympláků do konce prázdnin těžko dosáhnu, takže by mě zajímalo jestli ten seminář skutečně reálně pomůže někomu kdo má nedostatky a nebo je to spíš opakování pro někoho kdo už všechno více méně umí.

Ahoj, před rokem jsem dokončil ing na fektu, tak snad můžu objektivně něco říct. Jsem z prumky, kde fyzika byla první 2 roky a nevěděl jsem z nic. S gymplákama se neporovnávej. Oni mají být rádoby líp připravený na matiku a fyziku, prumkaři zas líp na programování a elektro. A záhy zjistíš, že to nemusí být pravda (v mým okolí to tak opravdu nebylo). Tta fyzika byla celkem i zábavná, nebude to kdovíjakej filtr, takže se toho neboj... :-) jediný teda, co bych mohl doporučit, je mít zvládnutou aspoň středoškolskou matiku, do toho počítám aspon základy derivací a integrálů, a k čemu to trošku je. Lepší než to dohánět všechno potom... :) a rovnou jedna rada, budeš mít v tomhle oboru patrně doc. Burdu - nikdy, nikdy, nikdy nesmíš přijít pozdě byť jen o sekundu. Ať už do hodiny labin, tak na zkoušku. Viděl jsem  několik chudáků, který na to doplatili :-D

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #3 kdy: 12. 06. 2020, 22:40:00 »
Ahoj,

Ja vylezl FEKT 4 roky zpatky, takze nevim, jak bude moje odpoved relevantni, ale asi takhle - fyzika me nikdy moc nebrala a co me nebavi, tomu nevenuju ani moc pozoronost, fyziku jsem mel par let na stredni (prumyslovka) a ten seminar stacil, abych s minimalni namahou prolezl (pokud si pamatuju byly dve zkousky, Fy1 a Fy2) zkousky. Co se tyce matiky, tak krom matiky 3 mi stacilo to, co jsem se naucil na stredni. Jinak jak uz tu kolega nademnou zminoval, s panem Burdou si radsi nezahravat, je to holt byvaly vojak, ale na druhou stranu jeho hodiny zabezpecovaci techniky a nasledne kryptografie byly jedny z nejlepsich, co jsem na fektu mel :) Hodne stesti ve studiu

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #4 kdy: 12. 06. 2020, 23:21:21 »
Ahoj,

Ja vylezl FEKT 4 roky zpatky, takze nevim, jak bude moje odpoved relevantni, ale asi takhle - fyzika me nikdy moc nebrala a co me nebavi, tomu nevenuju ani moc pozoronost, fyziku jsem mel par let na stredni (prumyslovka) a ten seminar stacil, abych s minimalni namahou prolezl (pokud si pamatuju byly dve zkousky, Fy1 a Fy2) zkousky. Co se tyce matiky, tak krom matiky 3 mi stacilo to, co jsem se naucil na stredni. Jinak jak uz tu kolega nademnou zminoval, s panem Burdou si radsi nezahravat, je to holt byvaly vojak, ale na druhou stranu jeho hodiny zabezpecovaci techniky a nasledne kryptografie byly jedny z nejlepsich, co jsem na fektu mel :) Hodne stesti ve studiu

s tím, že pan Burda má super hodiny, rozhodně souhlasím, jeho předměty mě fakt něco naučily a pokud bych měl vybrat nejlepší předměty, tak jsou to ty jeho... doporučuju ho jako vyučujícího, ale nedoporučuju nasrat, např. tahákem na zkouškách, skákáním do řeči, atp.. :-D


Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #5 kdy: 13. 06. 2020, 12:39:17 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmíněného oboru. Zajímalo by mě jak moc se dá spolehnou na seminář z fyziky když jsem přišel z odborné školy kde se na fyziku moc nehledělo. Poměrně intenzivně se ji doučuji svépomocí ale na úroveň gympláků do konce prázdnin těžko dosáhnu, takže by mě zajímalo jestli ten seminář skutečně reálně pomůže někomu kdo má nedostatky a nebo je to spíš opakování pro někoho kdo už všechno více méně umí.

Asi před 14 dny jsem psal zkoušku z Fyziky 1 pro IBE a musím říct, že nejlepší příprava na tento předmět je mít povrchní znalost vysokoškolské matematiky. Tahle fyzika je něco úplně jiného než ta středoškolská. Já jsem na gymplu celou fyziku prospal a i tak jsem oproti ostatním neměl žádný handicap. Určitě ti budou při zápisu vnucovat "Seminář z matematiky" a "Seminář z fyziky". Tyhle předměty jsou možná dobré pro farmení kreditů, ale nic tě tam nedoučí (je to spíš víc toho, co máš v "hlavních předmětech"). V tomhle threadu jsem viděl pozitivní hodnocení Mgr. Burdy. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ SI HO NEBRAT! Doktorka Brüstlová je asi nejlepší výběr, ta po tobě nebude nic chtít. Stejně tak tenhle předmět nemá žádnou jinou funkci než filtrovat studenty. Určitě předmět nepodceňovat, ale zároveň musí člověk hledat nejlehčí cestu.

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #6 kdy: 13. 06. 2020, 14:21:16 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zmíněného oboru. Zajímalo by mě jak moc se dá spolehnou na seminář z fyziky když jsem přišel z odborné školy kde se na fyziku moc nehledělo. Poměrně intenzivně se ji doučuji svépomocí ale na úroveň gympláků do konce prázdnin těžko dosáhnu, takže by mě zajímalo jestli ten seminář skutečně reálně pomůže někomu kdo má nedostatky a nebo je to spíš opakování pro někoho kdo už všechno více méně umí.

Asi před 14 dny jsem psal zkoušku z Fyziky 1 pro IBE a musím říct, že nejlepší příprava na tento předmět je mít povrchní znalost vysokoškolské matematiky. Tahle fyzika je něco úplně jiného než ta středoškolská. Já jsem na gymplu celou fyziku prospal a i tak jsem oproti ostatním neměl žádný handicap. Určitě ti budou při zápisu vnucovat "Seminář z matematiky" a "Seminář z fyziky". Tyhle předměty jsou možná dobré pro farmení kreditů, ale nic tě tam nedoučí (je to spíš víc toho, co máš v "hlavních předmětech"). V tomhle threadu jsem viděl pozitivní hodnocení Mgr. Burdy. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ SI HO NEBRAT! Doktorka Brüstlová je asi nejlepší výběr, ta po tobě nebude nic chtít. Stejně tak tenhle předmět nemá žádnou jinou funkci než filtrovat studenty. Určitě předmět nepodceňovat, ale zároveň musí člověk hledat nejlehčí cestu.

Paní Brustlová učí fyziku, že? Je to taková paní cca 55-65, štíhlá, špinavá blond? Pokud jo, tak ta je na fyziku super, s tou mě to i bavilo a to, co vysvětlila, si pamatuju dodneška. K panu Burdovi, není Mgr, je to docent Ing., nepletete si ho s někým? Ten učí nebo zaštiťuje různé "bezpečnostní" předměty. Většinou je to kryptografie nebo nějaká bezpečnost sítí (nedávno na cz.nic vyšla jeho nová publikace, viz https://knihy.nic.cz/). Jak bylo zmíněno, je to voják, nesouhlasím s jeho přísnou výukou, ale poslechněte si někdy jak něco vysvětluje... Není to prostě jen teorie, ale zasadí to do nějakého kontextu, řekne nějakou příhodu... Je to věc názoru, ale za mě super. A hodnocení jeho předmětů bývá taky třeba 1-1.5 (hodnoty si cucám z prstu, ale tak nějak to bývalo).

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #7 kdy: 13. 06. 2020, 14:50:17 »
Stejně tak tenhle předmět nemá žádnou jinou funkci než filtrovat studenty. Určitě předmět nepodceňovat, ale zároveň musí člověk hledat nejlehčí cestu.

Hele algoritmizace a hledání nejkratší-nejlehčí cesty se určitě učí až později :)

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #8 kdy: 13. 06. 2020, 18:27:07 »
K panu Burdovi, není Mgr, je to docent Ing., nepletete si ho s někým? Ten učí nebo zaštiťuje různé "bezpečnostní" předměty.

Mgr. Burda je cvičící z laboratoří z fyziky. Předpokládám, že doc. Burda bude ten pán, co ve vedlejší učebně na UTKu minulý semestr začal jednou výuku slovy "Je 13:00, kdo tu není, má smůlu".

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #9 kdy: 16. 06. 2020, 10:59:39 »
OK, díky všem za odpovědi. :)

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #10 kdy: 16. 06. 2020, 12:15:30 »
Studoval jsem TLI na FEKT a měl doc. Burdu v pár předmětech (kryptografie) a byly to jedny z nejlepších hodin v rámci celého studia. Byl jsem na distančním, kde jsme měli zkoušky písemně (nevím jestli u něj vůbec ústní byly) a co si pamatuju, byly to slušné slohovky - vyžadoval jak pochopení problematiky, tak i detaily, když chtěl člověk zkoušku za A. Nevím jak je to teď, končil jsem 2014.

Re:VUT FEKT Informační bezpečnost
« Odpověď #11 kdy: 16. 06. 2020, 15:35:20 »
Studoval jsem TLI na FEKT a měl doc. Burdu v pár předmětech (kryptografie) a byly to jedny z nejlepších hodin v rámci celého studia. Byl jsem na distančním, kde jsme měli zkoušky písemně (nevím jestli u něj vůbec ústní byly) a co si pamatuju, byly to slušné slohovky - vyžadoval jak pochopení problematiky, tak i detaily, když chtěl člověk zkoušku za A. Nevím jak je to teď, končil jsem 2014.
Je to tak :-)