Spam ads na Root-u

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #15 kdy: 07. 06. 2020, 22:08:50 »
čo tak zrušiť všetky tie internety aj s reklamami.


Btw. adblocker nepomôže? Radšej zaplatím pár centov ak chcem podporiť stránku než čumieť na reklamy a je jedno aké.


Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #16 kdy: 07. 06. 2020, 22:15:36 »
Pokud to není tajné, můžete uvést několik příkladů takových automatizovaných reklamních sítí? Kromě Googlu ten asi znají všichni.

Tajné to asi není, ale já je sám neznám. Reklama mě vůbec nezajímá, věnuji se jí jen v případě jako je tento. Jinak mám jen velmi kusé interní informace z různých porad, ale naštěstí jde celý ten reklamní velekolotoč úplně mimo mě. Podle všeho teď frčí něco, čemu se říká RTB, což já chápu jako aukční systém, který na základě ceny nabízené za reklamu a ceny prostoru sám vybere správnou síť, její produkt a v reálném čase to dá na právě načítanou stránku.

Protože agentury tlačí na výkon a nabízejí velkým firmám hory a zároveň doly, tlačí na pilu právě přes tyhle systémy. Velcí zadavatelé jim tam dávají peníze, protože to vykazuje vysoká čísla a tím důležitost takových sítí roste. Pro nás je samozřejmě cennější a logičtější přímá spolupráce s těmi inzerenty (mimo jiné pak máme kontrolu nad reklamou na vlastním webu), ale zadavatelů se zájmem o takovou spolupráci je dnes celkem málo.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #17 kdy: 07. 06. 2020, 23:58:21 »
Me spis udivuje, ze do reklamniho systemu lze vlozit obsah typu skript ( "presmeruj me na url" ), jako samozrejme skripty se natahaj z domeny root.cz, takze by prohlizec s odolnosti vuci XSS by nemel nic pustit z uzivatelovych dat.. ale presto - proc musi reklama nest inzerentuv skript?

K provereni by se hodilo, zda smluvni vztah rootu vs. reklamni site vubec dovoluje skriptovany obsah ze strany inzerenta, nebo proste zarucit, aby do budoucna se objevovali jen obrazky/animace. Jasne.. interaktivita vyzaduje skript, ale to nikdo nehlida co dana reklama dela?

Z historie v OSX vidim url, poslu vam ji mejlem, pac obsahuje minimalne moji pevnou IP.

Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #18 kdy: 08. 06. 2020, 01:04:02 »
Chtel jsem ve FF debuggeru zjistit ktera reklama to dela.. ale v te stovce!! dynamicky nactenych skriptu se fakt neda zorientovat (a vlastne to cele selhalo na tom, ze nevim jak vypnout moznost zmeny url, protoze debugger na nove adrese zacne znova).

v network tabu v devtools zapnete persist logs, ve sloupci initiator je odkaz na skript, ktery to presmerovani zpusobil.

Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #19 kdy: 08. 06. 2020, 12:20:16 »
Podle všeho teď frčí něco, čemu se říká RTB, což já chápu jako aukční systém
Dík za odpověď. Vypadá to na zajímavý propracovaný automatizovaný systém, ale asi ta automatizace sebou nese i problémy, které tady zrovna řešíme  :(


Re:Spam ads na Root-u
« Odpověď #20 kdy: 08. 06. 2020, 12:44:42 »
Podle všeho teď frčí něco, čemu se říká RTB, což já chápu jako aukční systém
Dík za odpověď. Vypadá to na zajímavý propracovaný automatizovaný systém, ale asi ta automatizace sebou nese i problémy, které tady zrovna řešíme  :(

reklamy mohou byt umistene v bezpecnem iframu.
« Poslední změna: 08. 06. 2020, 12:46:46 od A.P.Hacker »