Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu

Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« kdy: 02. 06. 2020, 09:22:01 »
Dobry den,
planuji modernizaci domaci site a v ramci toho bych rad upgradoval letity modem. Dlouhodoby sen je mit ten nejhloupejsi mozny modem. Podle clanku tady na Rootu z ledna, je takovym idealnim modemem Terminator od Cetinu. Z obou clanku jsem ale nepochopil, jak se k nemu jako zakaznik ISP muzu dostat. Dnes jsem volal na O2, myslel jsem si, velice naivne, ze si o nej zkratka pozadam. Slecna na konci dratu mi vsak rekla, ze o necem takovem nikdy neslysela a ze to kazdopadne nenabizi. Bud muzu dostat smart modem, nebo nejaky zakladni, ktery maji na strankach.
Podle clanku jsem si myslel, ze ze strany Cetinu zacala platit nova velkoobchodni nabidka a ze ISP budou MUSET poskytovat terminatora. To jsem zrejme pochopil spatne.
Jaka je tedy, prosim, dnes situace? Jak se muzu jako zakaznik O2 k tomuto modemu dostat?

Diky
« Poslední změna: 02. 06. 2020, 10:59:31 od Petr Krčmář »


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Terminator od Cetinu; O2 - jak se k nemu dostat
« Odpověď #1 kdy: 02. 06. 2020, 09:36:41 »
Dle toho článku je zmíněný "terminátor" rebrand produktu ZYXEL VMG4005-B60A. Tj. poptat u operátora toto zařízení, či zakoupit a nakonfigurovat sólo?

Re:Terminator od Cetinu; O2 - jak se k nemu dostat
« Odpověď #2 kdy: 02. 06. 2020, 09:40:35 »
Dle toho článku je zmíněný "terminátor" rebrand produktu ZYXEL VMG4005-B60A. Tj. poptat u operátora toto zařízení, či zakoupit a nakonfigurovat sólo?

Podle diskuse pod zminovanym clankem to technicky mozna lze, legalne ne. Nechci se poustet na tenky led. Radeji bych se oficialni cestou dostal k oficialnimu modemu. Nebrendovany Zyxel VMG4005-B60A neni v nabidce.

Yetel

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2020, 11:46:10 »
Řešením je obrátit se na operátora, který Terminátor normálně nabízí. Je to například Metronet - mají uvedeno "Terminátor v ceně".

Pokud k tomu nemáte jiné důvody, není nutné zůstávat u O2. Operátorů je hromada - viz https://zrychlujemecesko.cz/

dr_ak

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #4 kdy: 02. 06. 2020, 11:48:59 »
Řešením je obrátit se na operátora, který Terminátor normálně nabízí. Je to například Metronet - mají uvedeno "Terminátor v ceně".

A dále Wia - mám od ní nový internet a Terminátora mi dali bez ptaní.


Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #5 kdy: 02. 06. 2020, 13:11:07 »
Řešením je odejít od O2, protože ti opravdu tvrdí, že o terminátoru neslyšeli, o bondingu neslyšeli, a když už dělají nějaký trialy bondingu, tak jen pro linky 2x20M.

Zkuste Metronet nebo ÚVT Internet; pokud nechcete IPv6, tak poptejte v podstatě kdokoli kromě O2/TM/VF, protože kromě velké trojky už všichni umí Terminátor nabídnout. Stačí se ozvat s poptávkou.

Přechod mezi operátory je velkoobchodně i maloobchodně za cenu kolem 200 Kč s DPH, měsíční ceny služeb mají všichni podobné.

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #6 kdy: 02. 06. 2020, 13:55:15 »
Jsem u Metronetu a spokojenost, asi dva měsíce zpátky jsem si o Terminátora požádal a bezproblemu dostal. Ale zatím zkušenosti nic moc. Blbě se mi nastavuje router, když k tomu  není dokumentace. Párkrát to vypadlo na den nebo dva a support na to jen "zkuste to vypnout a zapnout".

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #7 kdy: 02. 06. 2020, 14:36:53 »
Vyborny. Asi mi tedy nic jineho nezbyde. To by me zajimalo, proc maji takovy problem terminatora nabidnout. Kazdopadne diky vsem za rady. Kouknu na nabidky a holt prejdu k nekomu jinemu.


Issue closed

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #8 kdy: 02. 06. 2020, 15:07:49 »
Kdyz pisete o prestupu k jinemu operatorovi od O2, tak musim napsat, ze.....
Jsem uz leta u O2, chtel jsem odejit, ale nikdo mi nebyl schopen udelat lepsi cenu balicku jako od O2.
Potrebuji minuty volani do zahranici a data na telefonech.  Momentalne po slevach platim 312,26 Kč za Internet ULTRA HD t.j. 250MBit/s-25MBit/s s pevnou IPv4. Takze neber to....... Terminator nepotrebuji, takze to neresim, mam svuj milovany Fritzbox.  ;D
To jen tak, ze se nekdy "neda" odejit od poskytovatele.
« Poslední změna: 02. 06. 2020, 15:09:39 od dastin dastin »

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #9 kdy: 02. 06. 2020, 20:39:46 »
Momentalne po slevach platim 312,26 Kč za Internet ULTRA HD t.j. 250MBit/s-25MBit/s s pevnou IPv4.
Máte podnákladovou cenu (CETIN totéž nabízí za 399,30 Kč s DPH a to prosím bez jakékoli konektivity), tak si toho važte. O2 to nejspíš křížově dotuje z dalších služeb, které máte (nebo z cen, které platí běžný smrtelník).

Jako bonus malus máte omezenou IPv6, ale to ne každému chybí.

Re:Jak se dostat k Terminátoru od Cetinu
« Odpověď #10 kdy: 03. 06. 2020, 09:37:33 »
K O2 na podporu nemá moc cenu telefonovat s něčím co je alespoň trochu odlišné než dotaz průměrného uživatele. Pakliže chcete nějakou specialitu doporučuji zkusit spíš přez chat, tam je alespoň nějaká šance.
Mě takhle po telefonu tvrdili, že k fixnímu LTE si musím koupit jejich router a na chatu nebyl problém, aby mi dodali jen simku.