ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #15 kdy: 02. 06. 2020, 06:07:15 »
Tohle máš napsané ve frameworku ESP-IDF, takže jsi zjistil minimálně to, že není problém v Arduino knihovně.

Taky jsi zjistil (pokud se teda nepletu), že selhala auth fáze. Viz https://docs.espressif.com/projects/esp-idf/en/latest/esp32/api-guides/wifi.html#auth-phase
Čímž jsem se vrátil na začátek. Vypnul jsem danou WiFi na domácím Mikrotiku a udělal síť se stejným jménem a heslem jako WiFi hotspot na mobilu. Stejná chyba. Pak jsem ještě jednou vytáhl letitý TP-Link a zase jsem nastavil síť se stejným jménem a heslem. ESP32 se připojila na první dobrou.

Už s tím nemám moc chuť laborovat. Nepamatuji se, že bych měl někdy s jakýmkoliv jiným zařízením se k danému Mikrotiku nebo i tomu hotspotu na mobilu problém s připojením. ESP8266 se mi k tomu taky připojovala v pohodě.

Asi tenhle čtyřdolarový kousek uložím zpátky do šuplíku a zkusím koupit ještě něco jiného, akorát po přečtení zkušenosti některých si už nejsem jist, jestli chci zase ESP32. Co ještě stojí za zkoušku?


Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #16 kdy: 02. 06. 2020, 08:09:45 »
a není starý router 802.11 G? ono by to esp32 mělo podporovat i N na 2,4 GHz, ale myslím jenom 20 MHz široké kanály, mohlo by to být tím?

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #17 kdy: 02. 06. 2020, 08:44:08 »
Asi tenhle čtyřdolarový kousek uložím zpátky do šuplíku a zkusím koupit ještě něco jiného, akorát po přečtení zkušenosti některých si už nejsem jist, jestli chci zase ESP32. Co ještě stojí za zkoušku?
Na ESP32 nezanevři, je to docela fajn hardware. Měl jsem tak k desítce kusů a nikdy jsem problém s wifi neměl. Připojoval jsem ho k různým modelům Mikrotiku a k Turrisu.

Spíš než se na to vykašlat, by bylo zajímavý najít příčinu. Zkusil bych tyhle věci (v tomto pořadí):
1. Kouknout do logu Mikrotiku, co tam o tom odpojování píše - je tam důvod jako třeba "disconnected, group key exchange timeout" apod.

2. zapnout si debug logování pomocí CONFIG_LOG_DEFAULT_LEVEL

3. zkusit ESPčko napájet jinak, než to děláš teď - dát pořádný, důvěryhodný zdroj na microusb a pokud to nepomůže, tak přímo na VIN

4. zkusit v platformiu jinou verzi idf - uděláš to pomocí

Kód: [Vybrat]
platform = espressif32@VERZE

5. zkusit jinou desku (není vyloučený, že tam prostě výrobce něco podělal)

----
P.S. stejný chování popisuje tenhle bugreport v "Logs when it goes into connect/disconnect loop": https://github.com/espressif/esp-idf/issues/3474 Patch tazateli pomohl a jestli dobře koukám, měl by být do větve 4.2 mergnutý: https://github.com/espressif/esp-idf/commit/22a991bb29745bbef28d091c9a8b7edccf063ed3

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #18 kdy: 02. 06. 2020, 08:49:03 »
P.S. stejný chování popisuje tenhle bugreport v "Logs when it goes into connect/disconnect loop": https://github.com/espressif/esp-idf/issues/3474 Patch tazateli pomohl a jestli dobře koukám, měl by být do větve 4.2 mergnutý: https://github.com/espressif/esp-idf/commit/22a991bb29745bbef28d091c9a8b7edccf063ed3
Aha, tak platformio má pořád verzi 3.4: https://github.com/platformio/platform-espressif32/blob/develop/platform.json#L68

Takže nejlepší by asi fakt bylo zkusit použít vanilla ESP-IDF, jak radil kolega výš.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #19 kdy: 02. 06. 2020, 09:19:27 »
Dle https://docs.espressif.com/projects/esp-idf/en/latest/esp32/api-guides/wifi.html SDK umí
  • IEEE-802.11B, IEEE-802.11G, IEEE802.11N and APIs to configure the protocol mode
  • Support WPA/WPA2/WPA2-Enterprise and WPS
Myslím, že problém by mohl být v nastavení režimu WiFi (vyzkoušel bych 802.11B) a v šifrování (začal bych WPA)
Dále pozor na to, že současné používání Bluetooth a WiFi dělá neplechu - používá to ten samý hardware a nějak se bije. Tedy pro testy WiFi vypnout Bluetooth.
Samotné WiFi mi bez problémů chodí na nejlevnějších kusech z e-Bay, ale současné používání Bluetooth (sériová linka) a WiFi (FTP server v ESP-32) jsem vzdal.
« Poslední změna: 02. 06. 2020, 09:24:53 od Dushino42 »


Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #20 kdy: 02. 06. 2020, 16:37:28 »
Spíš než se na to vykašlat, by bylo zajímavý najít příčinu.

Já si myslím, že tenhle konkrétní kus je prostě vadný. Tady nejde jen o ten klientský režim, ale stejně divně se chová i v tom režimu AP. Vypozoroval jsem že jeden cca 5 let starý mobil tu síť dokáže občas najít. Přihlášeni ale ani náznakem. Když se do ni pokusím přihlásit, okamžitě zmizí ze seznamu dostupných sítí. Další mobil, tablet, Mikrotik, nějaké staré ThinkPady, MacBook, ... to nevidí nikdy.

Na doporučení jsem zkusil zapnout logování WiFi na Mikrotiku. Nic, jako by se to vůbec k WiFině nesnažilo připojit. Co se napájení týče, normálně to mám píchnuté na USB hub v monitoru, ale zkusil jsem i 2A nabíječku od mobilu.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #21 kdy: 02. 06. 2020, 20:33:24 »
Já si myslím, že tenhle konkrétní kus je prostě vadný.
Hm, podle toho, co píšeš, to tak docela vypadá...

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #22 kdy: 03. 06. 2020, 19:09:33 »
Na ESP32 nezanevři, je to docela fajn hardware. Měl jsem tak k desítce kusů a nikdy jsem problém s wifi neměl. Připojoval jsem ho k různým modelům Mikrotiku a k Turrisu.

Nemáte tip na nějakého ověřeného Číňana z AliExpressu, či něčeho podobného, s nějakou takovou deskou? Zkusím objednat ještě jeden a ten zatím nechám běžet připojený na ten jediný router, kde to nějak jede. Než to dojde, tak to bude stačit.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #23 kdy: 03. 06. 2020, 19:46:48 »
Nemáte tip na nějakého ověřeného Číňana z AliExpressu, či něčeho podobného, s nějakou takovou deskou? Zkusím objednat ještě jeden a ten zatím nechám běžet připojený na ten jediný router, kde to nějak jede. Než to dojde, tak to bude stačit.
Hackeři by si neměli vykat, ne? ;)

S Číňanama je to problém, protože oni jsou schopní nazvat cokoli jakkoli a z obrázku to nepoznáš, jestli to je přesně to, co kupoval někdo někdy jindy... Kažopádně ale jestli jsi narazil na vadný kus, tak jsi měl fakt smůlu, já jsem ESPčka kupoval několikrát a nikdy jsem tenhle problém neměl.

Koukl jsem do Ali, poslední várku jsem kupoval tyhle https://www.aliexpress.com/item/4000037062272.html a problém neměly (což není záruka ničeho, můžeš klidně dostat kusy z jiné šarže...).

Jinak jestli se ti nechce čekat, klidně ti jeden kus na vyzkoušení pošlu poštou a po vyzkoušení nebo až ti přijdou ty tvoje, mi je můžeš poslat zpátky, není problém, hackerskou komunitu podpořím rád.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #24 kdy: 04. 06. 2020, 17:57:18 »
Hackeři by si neměli vykat, ne? ;)
Sice nevím, jestli bych si dovolil se takhle označit, ale hlavně jsem to bral v množném čísle. ;) Když si vzpomenu na nějakou starší přednášku Petra Stehlíka o ESP8266, tak tam okolo možnosti pořízení taky lítaly samé $ a čínské servery, takže jsem těch tipů čekal trošku víc.

Už jsem objednal tu samou desku jako na Tvém linku, ale jinde. Tenhle zbytečně šroubuje poštovné.

Jinak dík, ale myslím že by bylo zbytečné to posílat tam a zpátky. Kdybych to potřeboval tak urgentně, tak zkusím ten link, co už tu padl s cenovkou okolo 300Kč a k tomu kilo poštovné.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #25 kdy: 04. 06. 2020, 20:12:08 »
Když si vzpomenu na nějakou starší přednášku Petra Stehlíka o ESP8266, tak tam okolo možnosti pořízení taky lítaly samé $ a čínské servery, takže jsem těch tipů čekal trošku víc.
Podle mě je to fakt jedno, od koho z Číny to kupuješ, sázka do loterie je to tak jako tak :)

Už jsem objednal tu samou desku jako na Tvém linku, ale jinde. Tenhle zbytečně šroubuje poštovné.
Tak to možná nebude vůbec ta samá deska :)

Jinak dík, ale myslím že by bylo zbytečné to posílat tam a zpátky. Kdybych to potřeboval tak urgentně, tak zkusím ten link, co už tu padl s cenovkou okolo 300Kč a k tomu kilo poštovné.
Ok. Akorát teda zásilky z Číny jdou teď pekelně pomalu. Věci, co jsem objednával na začátku koronakrize, mi přišly někdy teď po dvou měsících nebo možná i víc.

Re:ESP32 nefunguje režim AP na Wi-Fi
« Odpověď #26 kdy: 26. 09. 2020, 17:15:25 »
Ok. Akorát teda zásilky z Číny jdou teď pekelně pomalu. Věci, co jsem objednával na začátku koronakrize, mi přišly někdy teď po dvou měsících nebo možná i víc.
Ano, potvrzuji. Jeden objednaný kus je na cestě bez týdne čtyři měsíce. Už ani moc nečekám, že ještě dorazí, protože 20.6. má status "Arrive at destination country" a pak se tracking ztrácí. Objednal jsem další, ten dorazil docela rychle a funguje bez problému. Tam to je patrně nějaký vadný kus, takže vyřešeno.