Hledám brigádu jako administrátor

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #15 kdy: 26. 05. 2011, 20:52:05 »
Jo a mimochodem, ja s tim zkousenim nezacal :).


Senux

Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #16 kdy: 26. 05. 2011, 20:53:54 »
Ale no tak páni, netrápte mladého  :D chce sa len presadiť v IT svete.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #17 kdy: 26. 05. 2011, 20:58:44 »
V pohode. Jenom tak neco mne nerozhazi :). Clovek rad pokeca s nekym kdo vi o cem mluvi, ale jak se rika, duveruj, ale proveruj. Skoda jen, ze jsme se dostali tezce OT :).

Mel jsem kamarada v HK na kybernetice a jestli je zbytek studentu jemu podobnych tak bych z jejich porazky velkou radost nemel :). Dulezity je umet to prodat v praxi. Znam spoustu lidi co znaji teorii, ale v praxi horej jak papir.
To souhlasím. Však tohle republikový kolo bylo jenom praktický. Navíc, v regionálním kole byl předemnou jen 1 z asi 5 z kybernetiky. A tam byla i teorie. Jinak, s Cisco zařízeními dělám denně, tak to zas tak špatný není. Ale u nás na průmce toho moc nasimulovat nejde. Máme tam sice 10x 1841 a 2x switch C2950TT, ale na tom nic víc než routovací protokoly nenasimuluju (teda, víc mě teď nenapadá). Oni tam na tom s vybavením budou asi líp. Navíc, jsou tam kluci, co o to mají zájem, takže tam můžou jet daleko rychlejším tempem, než u nás. Co do programování jsou tam ale špičky, to musim uznat ;-))

Senux: :D Díky. V pohodě :-D Mně stačí si zatim na prázdniny najít brigádu a dál se vzdělávat :D Na vás "staré mazáky" v IT zatim opravdu nemám :D

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #18 kdy: 26. 05. 2011, 21:08:45 »
Ja si napriklad starej nepripadam a jako mazak taky ne :). Najit brigady v IT muze byt celkem problem a to zejmena v tvem regionu (ne ze bych byl expert v regionech, ale osobne jsem z Prahy a ani tam to neni zadna slava a to se rika jak jsme na tom skvele :)) nicmene sem toho nazoru ze s tvejma znalostma by asi nebylo od veci zkusit jit do toho na zivnost. Zkusenosti v praxi nejaky mas, coz je v tvem veku obrovska vyhoda (ja se diky memu psychopaticko-patologickemu kamaradovi dostal k temto vecem taky velice brzy a diky tomu se z toho stal muj velkej konicek i kdyz se tim momentalne tak uplne nezivim). Programovani a sitarina jsou dve ruzne veci Znam spise sitare co umi obstojne programovat nez programatory co by rozumeli sitim. Co se tyce vybaveni, tam si nedelej iluze, par znamejch po republice mam co studuji-vali IT a neznam nikoho, kdo by prisel do styku s vetsim mnozstvim zarizeni na skole nejak pravidelneji, nez-li ty jsi vyjmenoval :). Vetsinou je to teorie porad dokola. Bohuzel.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #19 kdy: 26. 05. 2011, 21:16:41 »
Ja si napriklad starej nepripadam a jako mazak taky ne :). Najit brigady v IT muze byt celkem problem a to zejmena v tvem regionu (ne ze bych byl expert v regionech, ale osobne jsem z Prahy a ani tam to neni zadna slava a to se rika jak jsme na tom skvele :)) nicmene sem toho nazoru ze s tvejma znalostma by asi nebylo od veci zkusit jit do toho na zivnost. Zkusenosti v praxi nejaky mas, coz je v tvem veku obrovska vyhoda (ja se diky memu psychopaticko-patologickemu kamaradovi dostal k temto vecem taky velice brzy a diky tomu se z toho stal muj velkej konicek i kdyz se tim momentalne tak uplne nezivim). Programovani a sitarina jsou dve ruzne veci Znam spise sitare co umi obstojne programovat nez programatory co by rozumeli sitim. Co se tyce vybaveni, tam si nedelej iluze, par znamejch po republice mam co studuji-vali IT a neznam nikoho, kdo by prisel do styku s vetsim mnozstvim zarizeni na skole nejak pravidelneji, nez-li ty jsi vyjmenoval :). Vetsinou je to teorie porad dokola. Bohuzel.
Tak, což o to. Klidně bych to rozjel na živnosťák. Bohužel, problém je v tom, že vůbec netušim, kde a jak shánět klientelu :-D Jinak by v tom snad problém nebyl. Máš pravdu, že brigády v IT jsou asi dost veliký problém. Proto jsem zkusil právě Root.cz, kam by mohli zatrousit i lidé z našeho regionu.

Souhlasím s tím, že programování a síťařina / správa softwaru je úplně něco jiného než programování. Taky znám spíš síťaře / programátory než programátory / síťaře. Ale tak každý jsme jiný a někdo holt programuje, jiný zase síťaří ;-) Bohužel je to tak, že ve škole je to jen a jen samá teorie. Podle mě, teorie je sice základ a bez ní by se to neobešlo, ale praxe je přeci jen praxe. Za těch pár měsíců na OA Trutnov jsem se toho naučil daleko víc, než za 2 roky ve škole. Tam jsem jen pochytil pár vychytávek nebo způsobů, jak 1 věc dělat lépe či fikaněji.



smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #20 kdy: 26. 05. 2011, 21:28:35 »
problem to je, ale opravdovejch odborniku a schopnejch lidi je malo, ver mi. Ze zkusenosti je vetsina ITaku poze posunovaci ikonek  nic vic. Ja vzdycky kdyz hledal praci v IT tak sem byl behem pohovoru malickej, podlo toho co vypraveli tak uplna nula a pak jsem zjistil ze patrim k tem lepsim ne-li nejlepsim (uroven tech spolecnosti nebyla uplne zavratna takze si zase nemyslete, ze jsem nejlepsi a nejskvelejsi). Ceskoslovensko je bohuzel hrozne malej region, takze i na specializovanejch webech typu root ci abclinuxu je z te casti IT verejnosti nutno jeste vyfiltrovat ty normalnejsi a ve finale jsou to desitky na region ci spise jednotky (obrazne receno). Tim samozrejme neodsuzuju tvuj pocin, rozhodne je to rozumnejsi nez si dat inzerat do Vlasty :). Skola byla je a bude predevsim teorie. Je to smutne ale je to tak, a nekteri lide jsou navic toho nazoru, ze pouzivat ruce pri skole znamena vyucit se :/ ja se treba vsechno naucil uplne sam a o zkusenejsich. V cechach jsem trosku doufal, asi stejne jako ty, ze pujdu na VS studovat IT. Zklamani bylo obrovske a tak jsem se rozhodl pokracovat v samostudiu a jit do zahranici. Pristi rok nastupuji na technickou univerzitu tady a doufam i podle prozatimniho pohovoru s profesory a prohlidce skoly, ze to bylo dobre rozhodnuti a stalo to za to.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #21 kdy: 26. 05. 2011, 21:35:28 »
problem to je, ale opravdovejch odborniku a schopnejch lidi je malo, ver mi. Ze zkusenosti je vetsina ITaku poze posunovaci ikonek  nic vic. Ja vzdycky kdyz hledal praci v IT tak sem byl behem pohovoru malickej, podlo toho co vypraveli tak uplna nula a pak jsem zjistil ze patrim k tem lepsim ne-li nejlepsim (uroven tech spolecnosti nebyla uplne zavratna takze si zase nemyslete, ze jsem nejlepsi a nejskvelejsi). Ceskoslovensko je bohuzel hrozne malej region, takze i na specializovanejch webech typu root ci abclinuxu je z te casti IT verejnosti nutno jeste vyfiltrovat ty normalnejsi a ve finale jsou to desitky na region ci spise jednotky (obrazne receno). Tim samozrejme neodsuzuju tvuj pocin, rozhodne je to rozumnejsi nez si dat inzerat do Vlasty :). Skola byla je a bude predevsim teorie. Je to smutne ale je to tak, a nekteri lide jsou navic toho nazoru, ze pouzivat ruce pri skole znamena vyucit se :/ ja se treba vsechno naucil uplne sam a o zkusenejsich. V cechach jsem trosku doufal, asi stejne jako ty, ze pujdu na VS studovat IT. Zklamani bylo obrovske a tak jsem se rozhodl pokracovat v samostudiu a jit do zahranici. Pristi rok nastupuji na technickou univerzitu tady a doufam i podle prozatimniho pohovoru s profesory a prohlidce skoly, ze to bylo dobre rozhodnuti a stalo to za to.
No, bohužel nic jiného než Root.cz mě bohužel nenapadlo. Považuju tento server za jeden z nejlepších zabývající se IT oborem, proto jsem se rozhodl zkusit to tady. Kvalitních lidí je opravdu málo. Ale mohu říct, že my jsme měli ve škole obrovský štěstí. Máme na elektronické počítače naprosto perfektního člověka. Původem je to sice silnoproudař, je mu cca 35, ale o počítačích ví "snad všechno". Na cokoliv se zeptám, ihned ví a vyřeší. Takže to jsme měli dobrý. Samozřejmě, měli jsme i praktická cvičení, ale v akademickém prostředí to je nic oproti prostředí v nějaké větší firmě. Tam bych se chtěl dostat, protože tam se člověk naučí nejvíc. Já jsem se nakonec rozhodl jít na VŠ do Brna na FIT VUT. Snad mě tam k té síťařině naučí i programovat v C. Ne že bych se tim chtěl živit, ale jako alternativa dobrý. Snad toho taky nebudu litovat. A když jo, tak doufám, že si aspoň najdu v Brně známý z oboru a snad i nějaký pěkný místečko v IT oddělení :-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #22 kdy: 26. 05. 2011, 21:53:52 »
Tak za pokus to stoji a snad ti to vyjde. Na lidech to vzdycky stoji a pada, dobrej vyucujici zaujme i vyukou nudneho predmetu a naopak.

Nejvic se clovek nauci pokud zacina uplne dole. Dle meho nazoru lidi jako ty nemaji sedet v IT oddeleni, tam sedej programatori nebo posunovaci ikonek a vysypavaci kosu :). Takovyhle lidi maji bejt zavreny v serverovne od rana do vecera a konfigurovat analizovat a konfigurovat  analizovat. Nauc se jazyk a vyraz primou carou do IBM do Brna. Dostal jsem z tama nabidku a hodne jsem uvazoval o navratu do cech, ponevadz IBM je proste IBM :) nicmene jsem si to na posledni chvili rozmyslel ani ne tak kvuli penezum, ktere byli oproti memu soucasnemu prijmu nizsi, ale hlavne kvuli anglictine a zkusenostem. V unixovem testu jsem mel po 2 letech stravenych s windowsama a mezi kolotocema asi 65% coz me hodne prekvapilo a vzhledem k obtiznosti testu i potesilo. Samozrejme ze znam lidi, co by to dali na vice, ale daleko vetsi mnozstvi, co by nedali ani 30 a to delaji ITaky. Kazdopadne si myslim ze tam by ses asi vyjimal dobre.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #23 kdy: 26. 05. 2011, 23:15:49 »
Díky za názor. To potěší. Pravda je, že s jazykem zatím válčím. Ale plánuju, že při VŠ bych v rámci studijních programů vyjel někam do zahraničí, protože jazyk je prostě nutnost a bez jazyka člověk dobrej flek nesežene. Klidně bych se nechal i zavřít do serverovny. Mně by netěšila a ani nebavila taková práce, kde jen člověk sedí, velí a nic nedělá. To podle mě není to pravý IT. Jasný, plánování je nutný a každý zásah s i vyžádá přípravu, ale bez té praxe to pro mě prostě není ono :-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #24 kdy: 26. 05. 2011, 23:46:14 »
Uprimne receno mne v zivote neznalost jazyka stala vic nez to ze jsem nemel VS. On se na to clovek diva s odstupem par let taky trochu jinak nez se dival na stredni ci ve dvaceti kdyz jsem pracoval. Okolnostma jsem byl donucen a dotlacen tam kde jsem ted a musim rict, ze jsem tomu rad. Moje zkusenost je takova, ze spousta lepsich postu je obsazena lidmi, kteri maji alespon nejakou znalost jazyka a nulove prakticke znalosti nezli obracene. Lidi si proste radi povidaj a je jim jedno o cem :). Na druhou stranu taky v zahranici dokazou schopne lidi daleko lepe ocenit nezli v CR/SK a to ne jen financne, takze vrele doporucuji treba vymenej pobyt nebo klidne prerusene studium a vyrazit tak na rok nekam ven.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #25 kdy: 27. 05. 2011, 00:04:49 »
Bereš mi slova z úst. Lépe bych to ani říct nedokázal. Znalost jazyka je opravdu v dnešní době klíčová, proto vidím to na nějaký typ studijního pobytu na spřátelené univerzitě s VUT. Protože teorie jazyka je fajn, ale bez mluvení a bez toho prostředí je to k ničemu.

fox

Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #26 kdy: 27. 05. 2011, 00:16:28 »
Matěj Vaňátko: Zvídavá otázečka :-). Na jakou školu nastupuješ v Brně ? MUNI nebo VUTBr ? Jen se tak ptám jelikož já osobně nastupuji na FI Muni :) Nejsem sice nějaký šílený síťař. Ale když něco potřebuji zprovoznit poradím si sám většinou pomocí dokumentace v Linuxu a základními znalostmi, které by měl mít každý SPŠ student oboru Elektronické počítačové systémy případně Informatika ;-)

Smoofy: Máš pravdu na forech se často vyskytují lidé, kteří jsou "mistři světa". Je pěkné že si to lidé dokáží najít na internetu, vygooglovat, obšlehnout atd.. Takových plagiátorů existuje v dnešním světě mnoho. Prostě lidé jsou líní myslet hlavou a chcou si ulehčit :-) To je škoda, ale zase pozitivum. Jelikož se potom pozná kdo je opravdový profesionál a kdo ne :) Ovšem v IT není úplně reálné být profík ve všech pod oborech, ale je zase důležité mít alespoň základní přehled :)

Neberte si mě moc do úst :) Mám základní přehled spravuji sice pár sítí, když má klient nový požadavek nastuduji si problematiku a vyhovím mu ve všech možných i cenových směrech, ale spíš se naplno věnuji výzkumu a vývoji v oblasti počítačové grafiky. Jenom mě zaujala Vaše diskuze a reakce (ze začátku to vypadalo že se sežerete argumentama :D) -> tedy takto to alespoň na mě působilo :)

Ještě k panu Vaňátkovi: Jestli budeš dělat někde nějakého správce sítě (beru to jako ze strany malých a středně velikých firem kde asi většinou budeš mít volnou ruku) Tak se připrav na to že budeš měnit i baterky v hodinách po celé budově, vést nějaké workshop kurzy pro zaměstnance a spousty i dalších věcí, které můžou být mimo tvůj, náš obor :) Tak jenom aby ti to nezkazilo naděje a ideály. Ideální stav je když děláš na sebe jako OSVČ a máš konstantně pod sebou tak 4 sítě, které jsou po tvém zásahu předpokládám stabilní ;-) Potom nemáš nouzi ani o klienty, peníze a zkušenosti :)

Toť má zkušenost a nějaké mé myšlenky :)

Přeji hezký zbytek večera/ nového dne

Fox

/// jestli se ptám na věci které byli řečeny, omlouvám se nějak jsem zapomněl hned odeslat příspěvek :)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #27 kdy: 27. 05. 2011, 00:27:11 »
teorie je ve srovnani s praktickym uzitim smesna. Ja se ucil anglicky od skolky (ne ze bych byl v tom zrovna prebornik a ze bych to s ucenim prehanel) ale pote co jsem odesel jsem prakticky zacinal od nuly a presto ze uz jsem v zahranici tri roky, tak bych svoje jazykove schopnosti neohodnotil lepe nez jako dobre. Paradoxne kdyz jsem hledal praci tak byli vsichni hrozne prekvapeny jaktoze se nehodnotim lepe, protoze tady kdejakej polak co umi beer a bread tak pise do CV fluent english. Jazyk je na druhou stranu vec, co se da velice rychle a snadno overit jestli clovek umi narozdil od treba IT schopnosti ci programovani. Ucit se stejne ale clovek musi celej zivot a je to celkem makacka, zejmena pokud clovek ma tu smulu ze neni bilingualni :). V tom IBM byla dokonce anglina jako pracovni jazyk mam pocit a muj byvaly kolega, taky polak (ne vsichni jsou spatny, bohuzel je jich ale takovejch naprosto drtiva vetsina) tam odesel pracovat. Hlavne moznost pracovat s lidma z celeho sveta je fantasticka a nepopsatelna zkusenost. Ba co vic, kazdy jazyk, ktery se clovek nauci dava cloveku pocit vetsi svobody a volnosti :).

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #28 kdy: 27. 05. 2011, 00:39:16 »
smoofy: Jednoznačně. Bez jazyka to prostě nejde. Navíc, IT obor, to je angličtina sama o sobě. Ale na druhou stranu, ono to není špatné. Člověk se naučí něco nového, domluví se pak defacto po celém světě a ještě se dostane k velice zajímavé s velice dobře hodnocené práci. Takže naprostý souhlas.

fox: No, já jdu na FIT VUT. Trochu mě štve, že jsem dřív nevěděl o tom oboru Počítačové sítě a komunikace na MUNI, protože svým zaměřením by se mi asi hodil víc. Nicméně, dlouho jsem nad tím přemýšlel a v současné situaci, kdy mám přihlášku na FIT VUT a pak na Teleinformatiku FEKT VUT půjdu na 90% na FIT. Jelikož podle mě, síťařina není žádná těžká věc a všechno co jsem kdy potřeboval jsem se naučil z internetu, knížek, manuálů. Jsem taky samouk. Dělam s počítači teď asi rok a čtvrt a je to prostě super, když si udělám virtuálku, do ní si hodim Windows Server nebo Debiana a zkoušim, zkoušim, zkoušim :-) FIT VUT proto volim z toho důvodu, že tam jsou zase šílení programátoři v C a to jsem vždycky chtěl umět. Proto snad mě to donutí se to naučit :D K tomu ještě přidám CCNP od Cisca a snad MSP či MCP (nebo jak přesně se ta certifikace jmenuje) od Microsoftu a bude to fajn :-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hledám brigádu jako administrátor
« Odpověď #29 kdy: 27. 05. 2011, 00:41:00 »
to fox
k te Matejove skole:
Citace
Já jsem se nakonec rozhodl jít na VŠ do Brna na FIT VUT.
Clovek se snadno ztrati v delsi diskuzi. :)

Neni to vubec o to byt profikem v kazdem oboru to je jasne nerealne. Spise jde o to, ze to Matej vzal tak hura do hloubky az to trosku zavanelo no a ja po tom postouchnuti proste neodolal :). Ja se priznam osobne, ze hledam naprostou vetsinu veci na netu nebo v dokumentaci. Nemam kapacitu si vsechno pamatovat dopodrobna a ani to nepouzivam tak casto aby se mi to vyplatilo pamatovat. Jsou veci ktere by clovek mel znat a veci ktere by mel vedet kde najit. Tot muj osobni nazor.

Jinak na tom, ze se sezereme argumentama prece neni nic spatneho :) o tom prece diskuze je ne? Az se budeme posilal do mist kam slunce nesviti a castovat vyrazy co slusni lide nepouzivaji tak to bude horsi. ;D

S tou tvou zkusenosti naprosto souhlasim. Na druhou stranu chapu Matejovu obavu ohledne hledani kseftu, coz muze byt docela orisek. Uprimne receno vybudovat si u nekoho duveru, aby ti sveril funkcni sit napr. ve firme ci skole je celkem tvrdy orisek a jako vzdy, cim tezsi je to vybudovat, tim lehci je to ztratit. Ja v tomhle celkem zastavam nazor, ze dobrej ITak nesmi nic moc delat, pac jakmile neco delat musi hodne, tak to znamena, ze to udelal spatne :). I v praxi to funguje tak, ze se nejvice casu stravi nastavovanim a odladovanim a celkovou implementaci a pak se to jen jednoduse udrzuje. Napriklad takovej Microsoft ma opacne mysleni :).

to Matej:
Co pouzivas za virtualizaci a na jakem OS?