Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?

Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« kdy: 28. 05. 2020, 18:32:29 »
Zdravím.
Posledních pár let jsem využíval VPS small od forpsi za starou akční cenu, kterou mi od srpna zdraží na normální cenu.

Původně to bylo 25 CZK (bez dph), nyní 70 CZK měsíčně, což mi za to, jak málo to využívám, nestojí.

Je to 20 GB SSD, 1 GB Ram, 1 core, 1 TB traffic, 1 public IPV4, rychlost připojení cca 330 Mbps down, 800 Mbps up.

Můžete někdo prosím poradit podobnou službu za podobné peníze?

Neběží na tom nic ani zdaleka kritického, jen to používám na vpn, stahování věcí z problematických zdrojů, a statický web pro sdílení větších souborů. Taky to slouží samozřejmě na hraní.
« Poslední změna: 28. 05. 2020, 19:50:56 od Petr Krčmář »
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2020, 20:31:01 »
Muzes projit https://lowendbox.com/best-cheap-vps-hosting-updated-2020/ ale na 30 korun se nedostanes...
To snad nezaplati ani elektriku a bylo to podle me od zacatku jako tahak

Edit: Na 30 korun se dostanes, ale se 128MB RAM
« Poslední změna: 28. 05. 2020, 20:33:03 od listoper »

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #3 kdy: 28. 05. 2020, 20:45:48 »
opravdu ti stoji rozdil 45Kc za to resit zmenu? vzdyt tomu venujes cas kterej se ti bude nekolik let vracet nez se dostanes do plusu ;-)

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #4 kdy: 28. 05. 2020, 21:35:01 »
Tak to budu muset taky řešit, taky používám tuhle VPS za 25kč, no další motivací řešit změnu pro mě je, že tam mám starý CentOS 6.


Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2020, 22:46:09 »
Aktuálně mi to za to stojí z několika důvodů.
Server je v takovém stavu, že by se ho stejně hodilo odstřelit z oběžné dráhy, je to otázka principu, a momentálně jsem líný nepracující student (dobře, to je spíš výmluva, finančně to pořád smysl moc nedává).
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2020, 23:04:27 »
Tuto službu využívám také a zůstanu i za zvýšenou cenu.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #7 kdy: 28. 05. 2020, 23:37:07 »
Muzete mi prosim nekdo znaly problematiky objasnit jak tyto VPS za 30 Kc funguji ? Kolik takovych virtualu a na jakem zeleze tak bezi? A co znamena ten udaje 1GB RAM / 1 core? Jakoze dostanu 1GB pameti, ktery se nekam pak treba odswapuje a realne ma stroj treba jen 32GB RAM / 8 core a na tom bezi 500 virtualu ? :) Jinak mi to moc nedava smysl jak by neco takoveho slo provozovat bez ztraty.

Chapal bych, ze treba bude ve specifikaci, ze dostanu nejmene 1/500 CPU time nejakeho konkretniho procesoru + nejake pravidlo pro RAM (128MB - 1G realne ram, zbytek odswapovany).

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #8 kdy: 29. 05. 2020, 00:09:12 »
mhi: Já to taky nechápu, na tom Forpsi za 30 Kč běží už skoro 3 roky celý můj život (IRC, mail, weby, VPN…) a prostě to funguje. Nedivím se, že to museli zdražit, tohle opravdu nemohlo fungovat.

Jinak já uvažuji o přesunu k Contabo -- za podobnou cenu (4-5€/měsíc) podstatně lepší parametry. Nemáte zkušenosti jak jsou na tom právě se spolehlivostí a tak?

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #9 kdy: 29. 05. 2020, 01:04:24 »
Mě to nikdy nepřišlo divné jako člověku který do toho fušuje jen okrajově, ještě jsem před asi měsícem tady psal jiný thread, kde jsem se ptal, co se dá pořídit lepšího, většího za stejnou cenu - myslel jsem, že by za tři nebo čtyři roky co to mám služby ještě zlevnily / zlepšily se (Ten thread mi nakonec root zahodil protože jsem ho měl rozepsaný moc dlouho a přišel jsem o něj).
Vždycky jsem tak nějak předpokládal, že se o reálný hardware tolik virtuálů podělí a že to mají spočítané, že na tom neprodělají s průměrným vytížením.
Vím, že když jsme u nich byli na exkurzi na SŠ, tak nám říkali, že když někdo těží bitcoin, tak to throttlují.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

jouda2

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #10 kdy: 29. 05. 2020, 04:57:09 »
Jinak mi to moc nedava smysl jak by neco takoveho slo provozovat bez ztraty.
Tak jasně že je to promyšlený obchodní tah, třeba u mě to pokračovalo po pár letech potřebuju rychle někde vystrčit windows na net -> jsem línej se s tím hledat -> kdepak už mám účet -> za 15 minut mám (pro ně)  výdělečný virtuál u nich a ne jinde.

Jinak z pozorování toho jak se to chovalo, tak paměť mají skoro určitě dedikovanou, to jedno jádro jsem subjektivně nepozoroval že bych někdy dostal výrazně míň.

czu

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2020, 12:49:52 »
Jinak já uvažuji o přesunu k Contabo -- za podobnou cenu (4-5€/měsíc) podstatně lepší parametry. Nemáte zkušenosti jak jsou na tom právě se spolehlivostí a tak?

U Contabo mám tu nejlevnější službu, tedy 300GB disk, 4GB RAM a 2x CPU za 4 EUR měsíčně. Mám to pouze na zálohy a k tomuto účelu slouží uspokojivě. Jinak je to docela pomalý a nic náročnějšího bych na tom neprovozoval - ale na to mám vlastní dedikovaný server. Iops jsou tragické i přes tu jejich proklamovanou "ssd cache". Jinak server je umístěn v Norimberku, ping na nix.cz cca 23 ms, speedtest na Tmobile server v Praze stabilních 96+Mbps oběma směry. S dostupností jsem žádný problém nezaznamenal, ale fakt, že si to to nikde negrafuju..

Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #12 kdy: 29. 05. 2020, 14:21:15 »
Muzes skusit neco sehnat treba tady:  https://www.serverhunter.com

Na takoveto ceny clovek musi mit stesti a vymaknout nakou akci (treba blackfriday). To muzes neco ziskat opravdu za hubicku. Treba ja mam uz nekolik let u VirMach vps-ku za 5$/rocne (KVM, 2x vCPU, 512MB RAM, 20GB disk, 1TB traffic, IPv4, DE).

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #13 kdy: 29. 05. 2020, 14:41:28 »
Muzes skusit neco sehnat treba tady:  https://www.serverhunter.com
To vypadá super, díky.
Jinak ad. black friday, díky za tip, buď to přečkám do zimy bez serveru, zkusím některý superlevný nabídky z toho serverhunteru, nebo to v nejhorším udržím pár měsíců za těch 75 CZK/mo.
Používejte háčky a čárky. Bez nich se to hůř čte.

Re:Dá se sehnat VPS okolo 25 Kč za měsíc?
« Odpověď #14 kdy: 29. 05. 2020, 17:57:04 »
Jinak já uvažuji o přesunu k Contabo -- za podobnou cenu (4-5€/měsíc) podstatně lepší parametry. Nemáte zkušenosti jak jsou na tom právě se spolehlivostí a tak?

U Contabo mám tu nejlevnější službu, tedy 300GB disk, 4GB RAM a 2x CPU za 4 EUR měsíčně. Mám to pouze na zálohy a k tomuto účelu slouží uspokojivě. Jinak je to docela pomalý a nic náročnějšího bych na tom neprovozoval - ale na to mám vlastní dedikovaný server. Iops jsou tragické i přes tu jejich proklamovanou "ssd cache". Jinak server je umístěn v Norimberku, ping na nix.cz cca 23 ms, speedtest na Tmobile server v Praze stabilních 96+Mbps oběma směry. S dostupností jsem žádný problém nezaznamenal, ale fakt, že si to to nikde negrafuju..
Mam to stejny, naky bezny veci pro osobni potreby jako nextcloud, ttrss a par webiku v klidu. Vypadak za dobu co pouzivam jeden. Ale nekdy to je opravdu pomaly, asi podle vytizeni dalsich vps na stejnym servru. Jestli te zajima nakej param dej vedet a mrknu do muninu, co rika.