Reklamy vo forach

Reklamy vo forach
« kdy: 24. 05. 2011, 19:40:26 »
Preco sa tam sakra zacali zobrazovat tie reklamy vo forach?!?! Ja asi vazne prejdem na iny server...


Franta

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #1 kdy: 24. 05. 2011, 19:52:47 »
To snad nebude nutné :-)
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/adblock-plus/

BTW: když přijdu k nějakému prohlížeči bez Adblocku, tak nechápu, jak lidi s tím webem můžou vůbec pracovat -- z toho by se jeden zeblil a druhý dostal epileptický záchvat. Z webu se stala pěkná žumpa, někdy říkám, že je možná na čase vrátit se k NNTP nebo e-mailovým konferencím...

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #2 kdy: 24. 05. 2011, 20:01:31 »
No... reklama tam sice uz neni ale je tam prazdny prispevok od "Reklama"

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #3 kdy: 24. 05. 2011, 20:10:07 »
Já tam mám prázdný čtvereček pořád, přitom v Opeře nic neblokuju a flash mám zapnutý.
To není fér, dovolávám se svého práva vidět reklamu!  :D

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #4 kdy: 24. 05. 2011, 20:18:40 »
Za redakci k tomu můžu říct jen tolik, že jsme si toho všimli včera, stejně jako vy. Vyslali jsme proto dotaz do obchodního a dozvěděli jsme se, že: je to na fórech běžná forma reklamy a že na ostatních našich serverech je to už několik týdnů a nikdo si nestěžoval.

Můj názor je ten, že je to umístěno agresivně, ale to je asi záměr. Každopádně je to textová reklama, která neskáče, nebliká, nevyžaduje Flash, nic nedělá, jen tam tak leží. Pořád čtu nářky nad hnusným Flashem (se kterými souhlasím) a přání mít víc reklam textových a neobtěžovacích (s čímž taky souhlasím). Takže blokovat si i textovou reklamu je myslím už trochu zbytečné.


Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #5 kdy: 24. 05. 2011, 20:25:39 »
To snad nebude nutné :-)
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/adblock-plus/

BTW: když přijdu k nějakému prohlížeči bez Adblocku, tak nechápu, jak lidi s tím webem můžou vůbec pracovat -- z toho by se jeden zeblil a druhý dostal epileptický záchvat. Z webu se stala pěkná žumpa, někdy říkám, že je možná na čase vrátit se k NNTP nebo e-mailovým konferencím...

Tak, tak.
Za AdBlock Plus by měl autor dostat nobelovku.
A k tomu ještě NoScript ...

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #6 kdy: 24. 05. 2011, 20:28:27 »
No... reklama tam sice uz neni ale je tam prazdny prispevok od "Reklama"

Přesně.
Já taky vidím jen prázdný obdelník od přispěvatele Reklama.
I s vypnutým adblockem ...

Phobulos

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2011, 21:44:24 »
Z vlastní zkušenosti musím říct, že reklamy neblokuju, ale vypěstoval jsem si vůči nim jakousi "slepotu", takže si různých reklamních proužků na stránkách ani nevšímám. Tyto reklamy vypadající jako příspěvky se ignorují o něco hůře, což je nejspíš důvod, proč byly vynalezeny. Ale zase tolik mi nevadí a i je dokážu částečně přehlížet.

uzivateeel

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #8 kdy: 24. 05. 2011, 22:00:35 »
Prispevky od usera Reklama sa mi zobrazuju, su len prazdne (aj tak je to po dlhom case prva reklama, ktoru vidim). Staci podrzat tlacitko na presun a je za mnou. Netreba ani tie vase Adblocky a podobne veci - staci len dobry prehliadac, povodom s poruchou osobnosti.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #9 kdy: 26. 05. 2011, 15:06:33 »
Mě to praštilo do očí strašně. Když jsem viděl první, říkám si ok, když ale v jednom tématu je víckrát, už mě to trochu štve. Ale zvyknu si (to ignorovat).

Nepoužívám blokátory apod. Servery z něčeho žijou, tak ať se můžu podívat z čeho ;-) Koneckonců, když na ten server chci lézt, tak musím pochopit, že tam bude reklama. Jinak by ten server nebyl...

A jako spousta jiných uživatelů - na reklamy už jsem si vypracoval solidní slepotu...

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #10 kdy: 26. 05. 2011, 15:16:57 »
Kdyby to bylo jednou, nevadi. Ale ona se ta reklama zobrazuje skoro kazde dva-tri prispevky :-(
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Raskal

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #11 kdy: 26. 05. 2011, 18:54:41 »
Priznam se, ze reklamy spravne pouzivane mi nevadi a kolikrat je na nich co obdivovat. Proto se na takove i rad podivam z pohledu od "kuchyne". Takoveto jsou obcasne vyjimky. Reklama je komercni sdeleni a tak by melo byt take pouzivano - ma podavat informace a pres dobre cileni tak hledat budouci spokojene zakazniky. Pokud by se reklama skutecne takto pouzivala, nedochazelo by ke slepote, lidi by vice zajimala. Ale jak se rika - kdo chce moc, nema nic.

Ja osobne si vsimnu reklamy na pozici programatora v Alze i bez toho, abych ji musel cist 10x denne, byt jen zacatek sdeleni. Tuto formu reklamy aplikovanou na Vase ctenare hodnotim spise jako SPAM, ktery si tam sami a dobrovolne vkladate. Nutit ctenare, aby v kazdem foru a na kazde strance padl okem na SPAM, o ktery naprosto nestoji, to povazuji za pochybeni Vaseho obchodniho oddeleni a ktere bude ke skode serveru. Viz napriklad to, ze si lidi zacnou vice instalovat adblock atd. a pak se muzete ptat, kdo je k tomu nutil.

Kdyz sem na Root.cz jdu, tak z casti proto, abych se dozvedel neco noveho a co se aktualne deje a z casti proto, abych si odpocinul. Misto odpocinku me pak ceka takoveto privitani, ktere me donuti psat podobne prispevky.

Technicky ty pozice taky nejsou nic moc vyresene - kdyz nemam co ukazat, tak tam nemam co delat. Namisto toho se objevuji prazdne "prispevky" od staleho clena "Reklama".

Mel bych pro zdejsi ctenare a prispevatele a pro Vase obchodni oddeleni nasledujici navrhy na zmenu:
1) Ctenar muze akcepovat to, ze chcete trzit i timto nevybiravym a agresivnim zpusobem. Pak prosim zajistete, aby uzivatelum, kteri na reklamu kliknou a pripisi Vam tim kredit, se jim za tuto sluzbu reklama na serveru jiz nezobrazovala a to napriklad po zbytek dne.
2) Pokud se ctenari zamysli a nebo si treba prectou tento prispevek a budou reklamy obcasne vyklikavat treba i nekolikrat denne, dojde tim inzerent ke znatelnemu poskozeni. Pozadovaneho efektu z reklamy nedosahne, ackoliv investuje. Dalsi moznosti je, ze se diky dennimu limitu reklamy jiz zobrazovat nebudou a tim se veci vrati pro vsechny ke staremu zpusobu cteni for.

Tento prispevek jsem napsal s mirnym znechucenim a proto by mohl vypadat zaujate, extremisticky nebo dokonce militantne. Neni tomu tak a pokud se Vam to tak jevi, pak se omlouvam. Jedinym cilem pro mne je, abychom zde, ve slusnejsi spolecnosti nez je statni prumer, se vsichni k sobe navzajem (tedy i provozovatele serveru) chovali slusne a v mezich tomu odpovidajicich. Ja si AdBlock instalovat nechci, protoze vim z ceho zijete a ze to funguje. Toto je ma mez slusnosti k Vam. Vy jste tu svou, v mem pripade, timto prekrocili.

Diky za Vas cas.

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #12 kdy: 26. 05. 2011, 23:19:49 »
Zkuste si uvedomit, ze clanky ctu zdarma a nic pro jejich vytvoreni nedelam - proto je v nich reklama v poradku. Souhlasim z tim - z neceho Root zit musi.

U diskuze je to ale jine. Ja zdarma radim jinym lidem a vy do toho date reklamu. A tim, ze ja nekomu zodpovim dotaz, primeju ho v pripade budouciho problemu k navratu na root.cz.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re: Reklamy vo forach
« Odpověď #13 kdy: 27. 05. 2011, 08:42:59 »
Co mi uniká?
Vypnul jsem ten AdBlock, NoScript a pořád vidím prázdné příspěvky od jakéhosi Reklamy?

Jaká je pointa tohoto?
(Nehledě k tomu, že je to hodně často a ve fóru)

LAMA

Reklamy vo forach - Placeny pristup
« Odpověď #14 kdy: 27. 05. 2011, 10:25:44 »
A nemohl by root poskytovat placeny pristup zcela bez reklam?