Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů

Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« kdy: 16. 05. 2020, 09:02:22 »
Operatori konecne prisli s neomezenymi daty, nevite jestli je v tom nejaky hacek?

Mel jsem LTE "Na doma" od T-Mobilu a Vodafonu, T-Mobile drazsi ale skutecne dosahoval rychlosti pres 20MBit/s, Vodafone bohuzel rovnez skutecne dosahuje 8MBit/s ale je tam vice dat.

Ted platim 650,- za LTE Internet 8 Mbit/s + data v mobilu dalsich 200,-. Takze by to chtelo upgrade.
« Poslední změna: 16. 05. 2020, 10:13:08 od Petr Krčmář »


Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2020, 16:24:00 »
Ahoj,

Vodafone nabízí "skrytý" tarif kde je 10 GB + neomezené SMS, volání za 499,- (není to ten studentský). Závazek na 2 roky. Jinak pokud chceš nějaký neomezený tarif tak to bude problém pokud za něj nedáš cca 1400,-. Musíš mít televizi, dalších x lidí kteří budou mít operátora simku a další kraviny. Pak se cena sníží na cca 600 ,-. Nemá to pořád smysl. Jsou to šmejdi.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #2 kdy: 19. 05. 2020, 01:04:40 »
MŮJ SVOBODNÝ TARIF od T-Mobile 20 GB nelimitováno pak 3 Mbit/s, 925 Kč, bez závazku

Musíš dát dole "sestavte si na míru", tam to jde naklikat. No jako nic tak extra, ale třeba ti 3 Mb/s stačí. Pro věci co mají pomalý přenos ale jedou furt. Mám pocit že loni na podzim to bylo úplně bez minut a SMS a nebyl tam tak tvrdý linit, ale asi 10 nebo 20 Mb/s.

A jinak neomezené fixní LTE je výrazně levnější (operátor může zaručit kvalitu signálu a alokovat to na konkrétní BTS, takže mu to méně zatěžuje síť) a z dotazu jsem nepochopil jestli by ti nestačilo.
« Poslední změna: 19. 05. 2020, 01:09:35 od _Jenda »

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #3 kdy: 19. 05. 2020, 09:25:19 »
A jinak neomezené fixní LTE je výrazně levnější (operátor může zaručit kvalitu signálu a alokovat to na konkrétní BTS, takže mu to méně zatěžuje síť) a z dotazu jsem nepochopil jestli by ti nestačilo.

Tak tohle bych rad videl v realite, operator nezaruci vubec nic, ani kvalitu signalu ani konkretni BTS. Vykousel jsem dva poskytovatele, ale nastesti to nedavno vyresil kabel. Kvalita tehle "5G, 5G ready" reseni je k placi, mozna ale jenom spatna lokalita.

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #4 kdy: 19. 05. 2020, 12:51:46 »
Ahoj, ziju v UK a muzes to udelat tak, ze si koupis 4G/5G neomezeny internet (ktery pouzivam a funguje skvele) a ktery ma roaming pro 80 zemi, takze to bez problemu muzes pouzivat v CR. Cenove je to okolo £30/mesic. K platbe muzes pouzit treba revolut (ktery uz konecne podporuje direct debit).


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #5 kdy: 19. 05. 2020, 18:47:42 »
Tak tohle bych rad videl v realite, operator nezaruci vubec nic, ani kvalitu signalu ani konkretni BTS.
My máme T-Mobile, je tam směrová anténa se kterou se nehýbe (takže předpokládám pevná BTS kterou si vybrali) a výpadky vůbec nejsou. Možné faktory: kousek za okresním městem (tedy asi žádný extrémní provoz na rozdíl třeba od Prahy), velký výhled (tedy možnost vybrat BTS jak se jim zrovna hodilo).

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2020, 19:53:43 »
Ahoj, ziju v UK a muzes to udelat tak, ze si koupis 4G/5G neomezeny internet (ktery pouzivam a funguje skvele) a ktery ma roaming pro 80 zemi, takze to bez problemu muzes pouzivat v CR. Cenove je to okolo £30/mesic. K platbe muzes pouzit treba revolut (ktery uz konecne podporuje direct debit).

Můžu tě poprosit o jméno operátora? Díkes.

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #7 kdy: 19. 05. 2020, 20:48:38 »
Ahoj, ziju v UK a muzes to udelat tak, ze si koupis 4G/5G neomezeny internet (ktery pouzivam a funguje skvele) a ktery ma roaming pro 80 zemi, takze to bez problemu muzes pouzivat v CR. Cenove je to okolo £30/mesic. K platbe muzes pouzit treba revolut (ktery uz konecne podporuje direct debit).
S roamingem je to prý tak že nemůžeš být celou dobu v jiné zemi...

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #8 kdy: 20. 05. 2020, 10:03:21 »
Ahoj, já mám na chatě v horách fixní internet od O2, neomezená data, rychlost 20/2Mbps . Cena za měsíc 399Kč. Nemám žádné jejich další služby. Původně to byla skrytá časově omezená akce O2, jinak tuším stačí k nim přidružit nějakou další službu a dostaneš to taky. Jinak je to myslím stabilní připojení, ale mám modem co umožňuje připojit externí anténu.  Tedy TP-LINK Archer MR200 + Lte Anténa WMM8G-7-27-5SP.

Původně jsem chtěl internet od T-mobile, ale i když používají stejné vysílače jako O2 tak mi tvrdili, že mají plně zabranou kapacitu. Vždy mi řekli ať se zeptám za měsíc, jestli někdo nevypadl.

Původně jsem měl cenu 499Kč s úvazkem. Nyní když už jsou podle zákona úvazky neplatné je to tedy bez úvazku pro všechny.

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #9 kdy: 23. 05. 2020, 11:41:51 »

Můžu tě poprosit o jméno operátora? Díkes.

Vodafone

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2020, 16:04:16 »
Citace
Tak tohle bych rad videl v realite, operator nezaruci vubec nic, ani kvalitu signalu ani konkretni BTS. Vykousel jsem dva poskytovatele, ale nastesti to nedavno vyresil kabel. Kvalita tehle "5G, 5G ready" reseni je k placi, mozna ale jenom spatna lokalita.

Tak presne tohle vam dnes operator zaruci, a to nejen v SOHO sfere, ale i enterprise. Instalace je svazana s konkretni BTS (proto je to “fixed” sluzba), a je vyzadovana outdoor antena - operator vam to nepovoli ani na Cisco 800 series routeru s indoor antenami.
Rychlost si muzete dojednat, tusim, ze v nekterych lokalitach je mozny uz i 100 Mbit.
Pouzivame LTE o rychlosti 32 Mbit jako zalohy k FWA, MW a fiber primarum, a mam s tim nejlepsi zkusenosti.
V lokalite, kde fixed LTE chcete, ale musi byt samozrejme splneny dve podminky - volne “misto” na BTS, a spravny typ BTS. Verim tedy, ze nekde v horach nebo v odlehlem miste muzete narazit na problemy - ovsem paradoxne s tim operator daleko vic valci v aglomeracich nez na venkove - duvod vam je asi jasny.

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #11 kdy: 23. 05. 2020, 16:32:19 »
Tak presne tohle vam dnes operator zaruci, ...

leda na papire. Fixni lte (jakoze 5G) behalo mezi nekolika BTSkami, podpora nevedela proc a ocividne s tim neminili nic delat. Kvalita spojeni behala nahoru a dolu, podle toho jak si to hodilo kostkou. Po par tydnech drop v dosazitelne rychlosti pod polovinu rychlosti po instalaci, vsak je to ok protoze rychlost je "az x mbps". Osobni zkusenost. Jako backup linka proc ne...

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #12 kdy: 23. 05. 2020, 18:22:52 »
Tak presne tohle vam dnes operator zaruci, ...

leda na papire. Fixni lte (jakoze 5G) behalo mezi nekolika BTSkami, podpora nevedela proc a ocividne s tim neminili nic delat. Kvalita spojeni behala nahoru a dolu, podle toho jak si to hodilo kostkou. Po par tydnech drop v dosazitelne rychlosti pod polovinu rychlosti po instalaci, vsak je to ok protoze rychlost je "az x mbps". Osobni zkusenost. Jako backup linka proc ne...

Fixni LTE neni zadne "5G" - je to na soucasne 4G siti. Sice je pravda, ze site 4. generace s fixnimi pripojkami nepocitaly, s temi je opravdu pocitano az u 5G siti, nicmene to neznamena, ze to na 4G nelze.
A nemuze behat mezi BTS, protoze ma vyhrazeny timeslot na jedne konkretni BTS. I proto, pokud byste LTE router s "fixni" pripojkou prenesl k jine BTS, tak se vam sice neodpoji, ale klesne vam rychlost na stejne minimum, jako kdyz napr.: vycerpate FUP.
Ale urcite zapomente na jakykoliv problematicky paket loss/drop - kolisaji latence a jitter, nicmene s tim se pocita. Ale neni to nic dramatickeho. Statisticky muzu rict, ze packet loss na tech LTE linkach je zhruba 0,01 procenta, a vykyvy rychlosti zhruba -15 procent.
Jako zalozni linka je to za idealnich okolnosti nerozpoznatelne od 32 Mbit MW nebo FWA spoje. S optikou je samozrejme nesrovnatelne nic, ale zase na druhou stranu kabely nikdy neslo (a jeste dlouho nepujde) s jakymkoliv bezdratem srovnavat.

MKzB

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #13 kdy: 24. 05. 2020, 19:31:16 »
O2 dneska ten Internet HD 20 Mbit/s nabízí prakticky všude, kde nemá xDSL alternativu. Nám to dali, protože k nám vede 5km káblu a z toho lze dostat max 2Mbit/s. Akorát budu asi stěhovat modem do stodoly, protože odtud je přímá viditelnost na vysílač a jede to tam na max.

Cent2x:
Jestli to není tím, že O2 a T-Mobile si rozdělili kapacitu 50:50 a fialovej už tu svou půlku vyčerpal.

TakyPatrik

Re:Nejlepší neomezená LTE data u českých operátorů
« Odpověď #14 kdy: 01. 07. 2020, 15:41:43 »
Vodafone a T-Mobile nutí k pevnému LTE jejich modem s externí anténou za asi 2,5K, jinak vám službu nezřídí. A ještě vám to musí instalovat jejich člověk.

V O2 mi řekli, že vlastní modem není problém, ale zase O2 a jejich "až" 20Mbps...

No, takže ono je lepší si přes někoho sehnat SIM s firemním tarifem za pár stovek, kterou si strčíte do čeho chcete a ještě nejste vázání na jednu adresu.