Asus WiFi AC-88

0x7F000001

Asus WiFi AC-88
« kdy: 13. 05. 2020, 13:24:29 »
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s WiFi pcie kartou Asus PCE-AC88 na Linuxu, případně na jaké distribuci totu kartu používáte. Nyní mám XCP-NG a nastavený passtrough a zkoušel pod CentOs - 7, ale neúspěšně :-(

Default firmware v CentOs kartu nepodporuje a kompilace ovladače (wl.ko) stáhnutého z Broadcom skončí neúspěšně, kvůli nekompatibilitě kernelu a ovladače.
 
Díky.


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #1 kdy: 13. 05. 2020, 13:57:12 »
Moje jediná zkušenost s Wi-Fi kartami pro stolní PC je taková, že za každou cenu lpím na připojení kabelem. Zlatý stabilní gigabit za pár Kč. V naprosté většině případů hlášky - kabel nemůže být - je jen o lenosti ho natáhnout či vymyslet, jak ho natáhnout. Dá se to pořešit většinou i v nájmu.

Dát za pitomou Wi-Fi kartu do stoláku přes tři tisíce mi přijde jako totální mrhání penězmi.

0x7F000001

Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2020, 14:23:42 »
Moje jediná zkušenost s Wi-Fi kartami pro stolní PC je taková, že za každou cenu lpím na připojení kabelem. Zlatý stabilní gigabit za pár Kč. V naprosté většině případů hlášky - kabel nemůže být - je jen o lenosti ho natáhnout či vymyslet, jak ho natáhnout. Dá se to pořešit většinou i v nájmu.

Dát za pitomou Wi-Fi kartu do stoláku přes tři tisíce mi přijde jako totální mrhání penězmi.

 ;D Diky za odpoved. Tak ja letím koupit kabel a síťovku a všechny ty wifiny doma zakážu :D

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2020, 08:24:54 »
Tak to je realita. Wi-Fi doma je super - pro mobily, tablety a když někdo chce po domě chodit s NTB. Ale připojit tím stacionární PC? Proč? Wi-Fi je nestabilní, pomalá (ve srovnání s dnes obyčejným gigabitem). Dal jste tři litry za pitomý (a značně předražený) Wi-Fi adaptér, který navíc nefunguje. Já jsem v nájmu a i tak jsem se zařídil, a mám od PC a k NAS všude kabel a nic neřeším. Kdybych měl do NASky posílat zálohy a data po Wi-Fi, tak se z toho pos...

0x7F000001

Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #4 kdy: 14. 05. 2020, 09:57:01 »
Tak to je realita. Wi-Fi doma je super - pro mobily, tablety a když někdo chce po domě chodit s NTB. Ale připojit tím stacionární PC? Proč? Wi-Fi je nestabilní, pomalá (ve srovnání s dnes obyčejným gigabitem). Dal jste tři litry za pitomý (a značně předražený) Wi-Fi adaptér, který navíc nefunguje. Já jsem v nájmu a i tak jsem se zařídil, a mám od PC a k NAS všude kabel a nic neřeším. Kdybych měl do NASky posílat zálohy a data po Wi-Fi, tak se z toho pos...

Chápu vaše rozhořčení nad tímto, ale věc má ještě druhou stránku. Tuhle wifi kartu mám v serveru na kterém je hypervizor XCP-NG.A jeden z virtuálních strojů na CentOs(Kernel 4.17.11) plánuji používat jako AP právě s touto kartou abych nemusel kupovat další černou krabici(router). V XCP-NG mám nastavený správně passtrough na fyzické PCI a ve virtuálním stroji ji v lspci vidím. Dokonce i dmesg vypíše log, že se ji pokuší zavést, ale ovladač nepozná chip. Našel jsem tedy zaváděcí proceduru v chip.c (jak je vidět v příloze, přesně místo kde zavádění selže). Tak se ptám zde na fóru jestli už to někdo neřešil :-) 


Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #5 kdy: 14. 05. 2020, 10:21:37 »
A nebylo by lepsi misto Wifi karty jako AP poridit nejake jine vhodne zarizeni - napr. Ubiquiti AP? Predpokladam, ze server nebudete mit umisten v idealnim miste, kde bude co nejlepe pokryvat dany prostor. Spise bude schovany (nejlepe za zdi) a sireni Wifi signalu tim utrpi. A to nemluvim a vhodne antene, ktera bude k teto karte pripojena. Dedikovane AP na strope nekde uprostred mistnosti doda mnohem lepsi Wifi signal a rychlosti pro pripojene zarizeni. Navic muzete mit takovych AP vice, pro lepsi pokryti. Zvladnou i roaming zarizeni bez vypadku a vy si budete moc uzivat kvalitni signal po celem objektu.

0x7F000001

Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #6 kdy: 14. 05. 2020, 10:37:43 »
A nebylo by lepsi misto Wifi karty jako AP poridit nejake jine vhodne zarizeni - napr. Ubiquiti AP? Predpokladam, ze server nebudete mit umisten v idealnim miste, kde bude co nejlepe pokryvat dany prostor. Spise bude schovany (nejlepe za zdi) a sireni Wifi signalu tim utrpi. A to nemluvim a vhodne antene, ktera bude k teto karte pripojena. Dedikovane AP na strope nekde uprostred mistnosti doda mnohem lepsi Wifi signal a rychlosti pro pripojene zarizeni. Navic muzete mit takovych AP vice, pro lepsi pokryti. Zvladnou i roaming zarizeni bez vypadku a vy si budete moc uzivat kvalitni signal po celem objektu.

No Myslím, že nebylo :-(. To zařízení(Ubiquiti AP) dělá v podstatě to samé a tahle karta má sama o sobě kvalitní 4 antény, které jak jsem testoval na Windows a spolehlivě pokryjí signálem celý dům. Asus ji dává do svých routerů nejvyšší řady. Navíc mám rád klasický serverový systém např. centos. Mám takhle udělaný router(xcp-ng virtual) s klasickým ethernetem a tahle karta by mi pěkně do mého domácího landscape pěkně zapadla a nemusel bych řešit další zařízení(to zas potřebuje updaty a kdoví co ještě...). 

Re:Asus WiFi AC-88
« Odpověď #7 kdy: 14. 05. 2020, 13:05:15 »
Ak rutina v chip.c končí chybou na rozpoznaní čipu, tak to môže znamenať, že ten driver nieje napísaný presne na tú kartu, ktorú tam máš. Ono tie karty majú rôzne revízie a môžu používať rôzne komponety. Najčastejšie sa to líší použítím iného tunera. Podobne je to aj s TV kartami.
Chyba v závislosti na nepodporovanej verzii jadra vyzerá úplne inak.