reklama

Vyřešení neveřejné IP pomocí ngrok.io

Vyřešení neveřejné IP pomocí ngrok.io
« kdy: 13. 05. 2020, 11:40:34 »
Poradili byste jak vyzrát na  to když nemám veřejnou IP,ale chtěl bych hostovat u sebe? Koukal jsem na ngrok.io. Funguje to tak, že přes něj jde celý provoz a nebo jen funguje jako "nat tunelování" (že já se na ten server připojím a budu tam držet otevřený port) ale ngrok.io "přepojí" provoz už na můj server? Znáte někdo tuhle konkrétní službu?

Za další,samože bych to chtěl chránit pomocí HTTPS a to tak,že  se TLS terminovalo u mně až a ne u ngrok.io  -- což by otvíralo možnosti MITM. Je to schúdné (jak z hlediska protokolu,i zda to jde u tute služby)?
« Poslední změna: 13. 05. 2020, 12:34:25 od Petr Krčmář »
Takdlouho se chodí s rouškou do města,až rouška navlhne

reklama

Re:Vyřešení neveřejné IP pomocí ngrok.io
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2020, 16:41:00 »
Předpokládám, že chcete řešit webový server. Pak veškerý provoz musí jít přes službu, kterou použijete – TCP protokol nemá možnost, jak navázat spojení se serverem, který nemá veřejnou IP adresu, a pak prostředníka z komunikace vynechat.

Pokud chcete používat HTTPS s terminací TLS na vašem zařízení, je to popsané v dokumentaci: TLS Tunnels. Jestli se dobře dívám, umí to až Pro verze.

Podobnou službu nabízí např ArgoTunnel od Cloudflare. Tam je TLS terminované vždy u nich, protože to jde vždy přes Cloudflare CDN.

reklama