Špatné přehrávání videa ve VLC apod.

Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« kdy: 10. 05. 2020, 21:02:42 »
Zdravím. 

V PC  (I7-6700, Z170, NVMex4, 16GB ram) jsem měl kartu Geforce 210. Pc nenní určen na hry a potřeboval jsem jen výkon. Nyní jsem přeinstaloval Widle na 10 pro a po cca 14 dnech vyměnil ještě grafickou kartu za GeForce GTX 1060 AERO ITX 3G. Karta je z druhé ruky a byla nějakou dobu v "dobře" chlazeném rigu. Po výměně jsem nainstaloval ovladače pro Windows 10 sestavení 1909 od Nvidie 445.87-desktop-win10-64bit. Vše bylo naprosto ideální do doby, než jsem si pustil film Marťan ve full HD 1920x1080. Ve VLC mi nenaskočí plné rozlišení, je to menší a navíc je to mázlé/rozostřené.Přirovnal bych to v některých situacích jako lepší kinorip.

Přeinstaloval jsem VLC a odebral ovladače od obou videokaret (mám 2 monitory - jeden na vga výstupu přes grafiku v procesoru a druhý na Geforce 1060) restartoval, a zkusil znovu nainstalovat. Proběhlo v pohodě, beze změn kvality. Pak jsem našel a spustil ještě PotPlayerPortable, ale výstup přehrávání videa byl stejný špatný. Vyzkoušel jsem ještě test grafik "Performance Test". Výsledek byl průměrný až nadprůměrný PC. Grafické testy byly vizuelně velmi hezké a ostré.

Mr. Google mě nenavedl k řešení, tak bych se rád zeptal zde na fóru, zda Vás něco nenapadá, proč je nyní výstupem/přehrávání videa z VLC nekvalitní. Kodeky jsou 2x přeinstalované. Případně, zda mě můžete nakopnout, na co se podívat.

Předem díky.


e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #1 kdy: 12. 05. 2020, 20:04:50 »
skus mplayer. zvyknem pouzivat ked vlc nechce.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #2 kdy: 13. 05. 2020, 06:35:53 »
Já mám taky s posledním VLC problém - často když dám na videu fullscreen, je celý obraz mizerný, trhaný a vyosený od zvuku, normálně to pak funguje až po čerstvém restartu. A vůbec nejde o nějaká extra kvalitní videa (dělá to i u obyčejných SD), navíc PC mám natolik výkonný, že ani taková by mu neměla dělat problém (R5 1600, RX580, 16GB, Win10). Dřív to nedělalo, tak nevím, co se stalo, drivery mám OK. Neměl jsem teď chuť to řešit, ale asi budu muset. Na VLC jsem hodně zvyklý, tak se mi jinam chodit nechce, tak nevím, jestli dám starší verzi, zda ta bude OK, či zkusím novou generaci 4 (jenže ta je natolik předělaná, že to je skoro jedno, zda jiný přehrávač, a navíc musím říct, že jsem ji zkoušel (nějaké beta sestavení), a moc se mi nová předělaná verze nelíbí). Případně si budu ještě muset zkusit pohrát s nastavením.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #3 kdy: 13. 05. 2020, 07:45:07 »

Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2020, 11:00:30 »
Na linuxu i windows jsem měl s VLC všelijaké problémy (artefakty v obrazu, trhané přehrávání atp.) a přešel jsem na mpv.
https://mpv.io


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #5 kdy: 13. 05. 2020, 12:30:22 »
No upřímně rady přejít na jiný přehrávač jsou trochu mimo. Jasně, je to varianta, ale to si teď tady každý může napsat svůj oblíbený přehrávač, bude se tu válet 20 názvů aplikací, ale to jaksi není řešení dotazu na VLC. Mám podobný problém, řešení zatím ne, ale přecházet nechci.

Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #6 kdy: 13. 05. 2020, 17:16:06 »
Tak to mám vyřešené. I když to stále moc nechápu. Kolega mi doporučil zkusit ten PotPlayer v 64-bit nainstalované verzi. Video z VLC a PotPlayerPortable nic moc a z nainstalovaného PotPlayer ver. 64-bit je v pořádku. Dokonce se mi i víc líbí, když video ze satelitu hodím pod monitor na vga kabelu - asi subjektivní, možná jsem nyní podjatý. Myslím si/ je možné, že VLC na staré kartě nepoužíval GPU podporu a dělal vše přes CPU, proto bylo vše v pořádku a nyní asi neumí/nebo má problém s používáním nové GPU. Jedinný rozdíl bylo, že se vyměnila grafická karta. Asi by se to dalo vyladit přes množství nastavení. Do toho se pouštět nebudu protože rozhodlo, že PotPlayer umí stejně dobře přehrávat stream z VU+ zero 4k ... a tak jsem se po hodně hodně hodně hodně létech rozloučil s VLC.

Hezký den a děkuji Vám za odpovědi.

Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #7 kdy: 31. 07. 2020, 16:11:12 »
Vývojář softu nikdy nemůže otestovat program na všech variantách, takže někdo bude mít vždycky smůlu. Mě se na jednom PC totálně seká bsplayer, ale vlc a ostatní jdou v pohodě. S některýma věcma se holt musíme smířit.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #8 kdy: 02. 08. 2020, 09:17:58 »
VLC beru od počátku jako dost problematický a nic se nezměnilo až doposud. Zkus Windows Media Player a uvidíš, že má daleko lépe řešený render, prokládání a prakticky všechny aspekty... kdykoliv přeskočím ve videu v VLC vždy tam jsou artefakty atd... ozkoušeno na několika PC... Moc mě mrzí že Windows nedělá již Media Center... krásně plynulé prostředí a hlavně přehrávání videa na HTPC (mám doma dva NUCy s Libreelecem ale není to ono :( )

Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #9 kdy: 02. 08. 2020, 10:08:16 »
VLC beru od počátku jako dost problematický a nic se nezměnilo až doposud. Zkus Windows Media Player a uvidíš, že má daleko lépe řešený render, prokládání a prakticky všechny aspekty... kdykoliv přeskočím ve videu v VLC vždy tam jsou artefakty atd... ozkoušeno na několika PC... Moc mě mrzí že Windows nedělá již Media Center... krásně plynulé prostředí a hlavně přehrávání videa na HTPC (mám doma dva NUCy s Libreelecem ale není to ono :( )

ale jiste, no prosim, ozvalo se ze sluchatka:
Citace
In "tools > preferences > Input/codecs", you can modify the "Fast Seek" option if you want seeks to jump to key frames or to a precise time

kdyz vis jak fungujou bframy tak to chovani dost dava smysl.

co se tyce deinterlacu tak pls dej priklad co nefunguje. samotnej algoritmus mi prisel vzdycky ok, tak snad je detektce svrchni/spodnich prvnich?
(musim rict ze posledni prokladany video jsem videl pred mnoha lety)

Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatné přehrávání videa ve VLC apod.
« Odpověď #10 kdy: 02. 08. 2020, 13:05:07 »
Ja mel potize s prehravanim videa kodovanem v x265. Pomohlo vypnuti hw-akcelerace (tools -> preferences -> input/codecs -> hardware-accelerated decoding: disable)