Jak si koupit bitcoin?

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #15 kdy: 06. 05. 2020, 18:37:33 »
Celkově skvělá služba i v tarifu zdarma, jen škoda, že ty BTC podporujou jen tak naoko..
V čem je to tak skvělé? Čím se to liší od normální debetní/kreditní karty od normální banky?

Např. si můžu realtime na kliknutí generovat virtuální platební karty. Občas objednávám věci na menších zahraničních shopech (konkrétně naposled např. vilda.lt), kde mají ve zvyku mít placení kartou na svém webu, tedy prodejci pošlu kartu a on ji přepošle bance. Tzn. prodejce si uloží (může uložit) kartu do db, pak to někdo hackne a o zábavu postaráno.
S revolutem použiju virtuální kartu a minutu po platbě ta karta neexistuje.
Dále IBAN pro příchozí platby bez poplatku,
nebo výhodný (mezibankovní) kurz pro většinu měn a platba v místní měně v zahraničí, kdy si banka nemá jak účtovat nevýhodný kurz a poplatky.

Virtuální karty používám třeba i pro google play, kde si kdejaká aplikace zdarma vyžaduje připojení platební karty. Klidně připojím - virtuální s limitem 1Kč a nakoupím až já chci, ne když se autor rozhodne...
Virtuální kartu měla E-banka před patnácti lety :) Že je jich víc je k ničemu, stačí jedna, která jde klikem zablokovat. IBAN málo kdo využije. Rozdíl kurzů je tak nízký, že pro někoho, kdo jede jednou za rok na dovolenou, je to celkem zanedbatelná částka.

(Nehádám se, jenom pořád nevidím tu genialitu, kvůli které by se mi chtělo řešit další kartu, posílat si tam peníze a hlídat, jestli tam mám dost)


Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #16 kdy: 07. 05. 2020, 12:50:59 »
Zajtra dufam, ze mi vyjde cas a skocim k bitcoinmatu.Na tomto webe je button prehrat video https://www.bitcoinmat.sk/
Staci prehrat od tejto pozicie https://youtu.be/3rcWXQWzehI?t=94
Cize platit sa da normalne bankovkami
Prvy vklad 50€ a ja som tam pchal 20€  ;D

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #17 kdy: 07. 05. 2020, 13:48:20 »
Pro doplnění, jde nakoupit/prodat (anonymně do limitu) v každé trafice Geco (cca 200 míst v ČR), cena bude +- jako bitcoinmat.

https://www.geco.cz/spotrebitel/sortiment/sluzby/bitcoin

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #18 kdy: 07. 05. 2020, 14:19:40 »
min. nakup 40€. Ako som pisal v prvom prispevku, vobec by ma netankovali nejake bitcoiny, ale potrebujem nieco zaplatit a druha strana akceptuje len bitcoin (jedna sa len o 15€ a zatail som nasiel min. vklad, resp. prvy vklad 50€ a v tom geco je 40€).

Mozno zacnem obchodovat  :D  ;D

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #19 kdy: 07. 05. 2020, 21:49:56 »
Pro doplnění, jde nakoupit/prodat (anonymně do limitu) v každé trafice Geco (cca 200 míst v ČR), cena bude +- jako bitcoinmat.

https://www.geco.cz/spotrebitel/sortiment/sluzby/bitcoin

Ta sit trafik s btc neobchoduje. Ty trafiky jsou jen mista, kde zaplatim / dostanu penize za Bitcoin. Ale objednavka koupe / prodej se musi zadat na webu jedne nejmenovane smenarny, to jen pro upresneni.


Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #20 kdy: 08. 05. 2020, 17:26:12 »
Ta sit trafik s btc neobchoduje. Ty trafiky jsou jen mista, kde zaplatim / dostanu penize za Bitcoin. Ale objednavka koupe / prodej se musi zadat na webu jedne nejmenovane smenarny, to jen pro upresneni.

Ano, proto pisu "jde nakoupit/prodat" a to je klicova informace (ne kazdy bydli v Praze), bitcoinmat ma nulove pokryti, jestli znas misto, kde (s ne marginalnim pokrytim) muzes za hotove nakupovat/prodavat a nebo smenarnu, ktera prodava v okenku na ulici, podel se. PS. Alza take "neobchoduje" s BTC.

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #21 kdy: 08. 05. 2020, 22:50:51 »
Ta sit trafik s btc neobchoduje. Ty trafiky jsou jen mista, kde zaplatim / dostanu penize za Bitcoin. Ale objednavka koupe / prodej se musi zadat na webu jedne nejmenovane smenarny, to jen pro upresneni.

Ano, proto pisu "jde nakoupit/prodat" a to je klicova informace (ne kazdy bydli v Praze), bitcoinmat ma nulove pokryti, jestli znas misto, kde (s ne marginalnim pokrytim) muzes za hotove nakupovat/prodavat a nebo smenarnu, ktera prodava v okenku na ulici, podel se. PS. Alza take "neobchoduje" s BTC.

Mozna to byla klicova informace, ale byla to nepresna informace.  sorry jako :) 
A prave z tveho prvniho postu mohl nekdo nabyt dojmu, ze se btc prodava z okenka na ulici / v trafice na pockani, coz neni pravda, proto jsem to chtel upresnit. A tva informace v tomto postu, ze maji bitcoinmaty nulove pokryti, je taky nepresna.

https://coinatmradar.com

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #22 kdy: 11. 05. 2020, 16:07:54 »
Virtuální kartu měla E-banka před patnácti lety :) Že je jich víc je k ničemu, stačí jedna, která jde klikem zablokovat. IBAN málo kdo využije. Rozdíl kurzů je tak nízký, že pro někoho, kdo jede jednou za rok na dovolenou, je to celkem zanedbatelná částka.

(Nehádám se, jenom pořád nevidím tu genialitu, kvůli které by se mi chtělo řešit další kartu, posílat si tam peníze a hlídat, jestli tam mám dost)

IBAN využije spousta lidí, někteří používají Revolut, Transferwise a další pro zasílání výplaty
Rozdíl kurzu je 2-2,5 procenta oproti bance a to je velmi znatelné. Není to zanedbatelná částka

Revolut atd používají digitální nomádi, že ty máš jednu dovolenou za rok, tak nejsi cílovka. Já jich mám 9-11 ročně a jsem cílovka a v různých hostelech atd běžně potkávám a slyším jak se lidi o tom baví.

Hlavní výhoda Revolutu je nejen, že směníš měny z minimálním spreadem (rozdíl kurzu), ale že je i do pár set dolarů měsíčně vybereš v místních bankomatech. Takže já si tam hodím koruny, příjdu k bankomatu v Maroku, odblokuji, vyberu, zablokuji, atd. Odjedu do jiné země a to stejné furt dokola. Ale chápu, že pro člověka, který sedí celý rok na zadku v ČR, zaplatí si dovolenku u cestovky a není schopný sám si kupovat letenky, ubytování, jídlo a věci mimo ČR je to nanic...

Je to karta pro nomády, ne pro člověka, který žije v ČR a pak si tu koupí dovču mimo a maximálně mimo ČR platí zmrzku. Je to karta pro někoho, kdo třeba třetinu roku žije mimo ČR, nebo je dobrá taky pro toho, kdo je blízko hranic, já mám do Polska dva kilometry... A kurz je na Revolutu vždy znatelně lepší, než ve směnárně.

A mimochodem, kdyby chtěl někdo koupit nějakou kryptoměnu a jste v okolí Třince, Ostravy klidně prodám, to těžím.

Nezapomínejte ale na poplatky za převod! Proto se většinou platí v Litecoinech malé věci, protože zaplatit někomu 150 Kč v BTC nemá smysl, je tam velký poplatek...
« Poslední změna: 11. 05. 2020, 16:10:31 od Jaromír Adámek »

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #23 kdy: 12. 05. 2020, 11:25:40 »
Stačilo napsat "vyplatí se lidem, kteří často cestují a často platí v různých měnách" :) Jo, pak to asi dává smysl.

Jenom těch používaných měn musí být fakt hodně, protože jinak i normální banky nabízí účty v různých měnách a IIRC se při platbě použije správná měna, pokud to jde.

---
P.S.
pro člověka, který sedí celý rok na zadku v ČR
Tahle představa, že když někdo často cestuje, získává maximum frikuliness(TM) mě fakt baví. Ideálně pokud cestuje na kolečkových bruslích a natáčí o tom dokument, kde se půl hodiny mapuje, jak se mu zadřelo ložisko na jedné brusli...

Re:Jak si koupit bitcoin?
« Odpověď #24 kdy: 13. 05. 2020, 00:12:33 »
Tak jak to tu ctu, tak asi nebudu cilovka pro Revolut :) Proste si takto moderni sluzbu nepredstavuji. Od moderni sluzby ocekavam PLNOU podporu kryptomen, ale to Revolut neumoznuje. Kdyz si na Revolut nemuzu poslat btc z externiho zdroje nebo kdyz si naopak z Revolutu nemuzu odeslat smenene btc, tak to je velke minus pro tuto sluzbu. Zrejme jsou nejakym zpusobem regulovany, ze to nejde.