Optimalizacia RDS AWS (PostgreSQL)

Optimalizacia RDS AWS (PostgreSQL)
« kdy: 03. 05. 2020, 00:05:00 »
Zdravim,

chcem sa opytat, ci niekto nema skusenosti s optimalizaciou RDS na AWS. Vytvoril som tam dnes DB, no response mam strasne slaby. Daval som to na AWS kvoli tomu, ze tam chcem dat aj apku z bitbucketu cez pipelines...
DB server je vo Frankfurte.

Dakujem


Re:Optimalizacia RDS AWS (PostgreSQL)
« Odpověď #1 kdy: 03. 05. 2020, 06:04:31 »
Nevím jak nyní, ale pokud člověk chtěl na AWS (pravděpodobně všude) slušnější IO, tak si musel připlatit za garantované IOPS. Což může vyjít dráž než více RAM, kdy data zůstanou v cache, a IO se používá primárně pro zápis. Pokud by aplikace sama nebyla v AWS, tak můžete mít vysoké latence, což může také způsobovat problémy. AWS pro provoz databází není nic ideálního. Amazon sám doporučuje Auroru Postgres.

Re:Optimalizacia RDS AWS (PostgreSQL)
« Odpověď #2 kdy: 27. 05. 2020, 19:59:56 »
U AWS i u Azure plati jedno dulezite pravidlo: "Nikdy nepridavejte/nepouzivejte mensi uloziste nez 1TB" projevi se vam to na IOPS a je to napsane v dokumentaci jako jejich doporuceni. Pokud mate uloziste alespon 1TB tak mate minimalni garantovane IOPS 3000.

Pokud jedete na AWS tak muzete na RDS na kredit jit az na 16 000 IOPS, cili vam to skoci do te extra platby v pripade, ze pustite nejako heavy IO operaci vetsinou napr. reporty (jako bezny provoz).

Pavel ma pravdu s ramkou (caching dotazu), jenze kdyz mate RDS tak nemate moznost "tunit" vsechny hodnoty v postgres.conf , kterymi muzete dosahnout opravdu diametralnich rozdilu ve vykonu, jen nezapomente, ze to je app specific neni zadna stribrna kulka. Pokud chcete maximalni vykon, je lepsi mit vlastni postgres na VMku nez to mit jako managed service (RDS).

Ono AWS RDS PSQL mame tedka na taliri taky, zatim jenom pripravna faze, takze kutame informace a pripravujeme testy. Sam jsem zvedavy jak to dopadne a obecne premyslim, pro koho je vlastne RDS vhodne (krom vyvoje popr. UAT atd.), na produkci asi do urcite velikosti.

Zkousel jste nekdo na AWS RDS pustit PGBadge nebo PoWa idealne v produkci a mate nejaka obecna zajimava cisla?