Switch nekomunikuje

Switch nekomunikuje
« kdy: 02. 05. 2020, 09:44:38 »
Zdravim,
ve síti pro kamery bylo přidáno zařízení konkrétně HikVision switch spolu s kamerami.
Nedodával jsem ho já a chtěl jsem mít na switchem kontroluju, dle manuálu by měl mít 192.168.0.100
Nemám přístup fyzicky k zařízení, vzhledem k tomu, že na síti je jiný rozsah, tak jsem si musel přidal virtuální interface a prorotoval se k němu. Zařízení jsem poté viděl, připojil na http a nastavil IP z DHCP. Do sítě mám puštěný DHCP server.

Tady nastává problém, DHCP server mu adresu z rozsahu přiřadil a pár vteřin jsem se na něj připojil pod jeho novou adresou. Potom přestal komunikovat. Na ping neodpovídá a po flushnutí arp tabulky ani vidu, slechu.

Zkoušel jsem restart DHCP, smazání adresy z poolu, vypnutí portu na switchi, kde je daný switch přímo zapojen, na defaultní adrese taky nic. Nic nezabíralo, nechal jsem to být do dneška. Dnes se podívám do dhcp poolu a dostal adresu cca kolem 6:30, ale když zkusim ping zase mrtvo. Během toho času, žádný výpadek jsem nikde nezaznamenal. Na síti ani nešpitne. Nějaký nápad, jak ho vzdáleně zkusit oživit? Zkoušel jsem skenovat rozsah apipa adres, ale pak mě to přestalo bavit.


Re:Switch nekomunikuje
« Odpověď #1 kdy: 02. 05. 2020, 09:51:13 »
Ještě taková zajímavost, DHCP server jsem měl nastavený od .50 a žádné zařízení v poolu nebylo, ale zařízení si vzalo .66  :o

Re:Switch nekomunikuje
« Odpověď #2 kdy: 02. 05. 2020, 10:19:00 »
Teď v ARP tabulce vidět je nastálo, je možné že sice IP má nové, ale služby neposlouchají na 0.0.0.0, ale na staré IP? To by byla zrada.  :-X Ale v dhcp poolu stejně není.. Ještě ping zkouším přímo z firewallu, takže kdyby nebyla brána, tohle by nemělo vadit.
« Poslední změna: 02. 05. 2020, 10:23:28 od X0to »