Rekvalifikácia do IT - Green fox academy

Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« kdy: 26. 04. 2020, 14:06:52 »
Má podľa vás zmysel zaplatiť cca 130 000 Kč za 4 mesačný intenzívny rekvalifikačný kurz v tejto inštitúcií ? Po absolvovaní garantujú prácu, ale nie je tá cena trochu moc ? Prípadne napadajú niekoho iné kurzy ktoré uvedú človeka do obrazu čo sa týka IT a dajú nejaké základy programovania aby si človek vedel nájsť prvú prácu ? Myslíte si, že na tých vedomostiach čo tam človek získa sa dá stavať ďalej aby som neuviazol na 10 rokov na pozícii IT "dělníka" vytvárajúceho kódy v Jave ?


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2020, 15:20:26 »
Tohle je cisty tunel, na ziskavani penez z UP urceneho na rekvalifikace. Vidim to vsemi obory - predrazene kurzy na foceni, video tvorbu a jine nesmyslne veci k oborum, kde kdyz se zeptate nekoho kdo tomu rozumi, tak se mu jenom zveda tlak. Je to holt vedlejsi efekt puvodne dobre cilene dotace, ze se vyrojili "instituce" ktere to cilene zneuzivaji.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2020, 15:32:40 »
bud to cloveka bavi ma aspon trochu technicke/programatorske mysleni a pak se to podle sily motivace dokaze ruzne rychle naucit sam.
pokud na to neni tak mu ani kurz za milion nepomuze.

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2020, 16:08:29 »
Celkem by mě také zajímala odpověď. Sice bych tolik peněz nikdy nevysolil, ale zajímalo by mě, jestli by to třeba zaplatil pracák, jak je to s tou zaručenou zaměstnaností apod. Stojím si za tím, že se vše, co akademie "naučí", může člověk naučit sám. Jenže třeba můj případ - jsem chlapík středního věku, celý profesní život uvízlej v síti a v datacentrech. Nesnáším to. Začal jsem samostudovat Javu, málem jsem se i dostal do firmy jako junior (nesplňoval jsem podmínku fluent English) a nikdo mě za juniora nechce. Aby bylo jasno, ani mi neodpovídají na maily, není těžké si spočítat věk dle životopisu.

Proto jsem se dostal i k této akademii, ale jak jsem předeslal, já bych ty prachy za to nedal, mě tam vzrušuje jenom ta "zaručená práce", pokud to celé není podvod, samozřejmě...

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2020, 16:39:06 »
......jsem chlapík středního věku, celý profesní život uvízlej v síti a v datacentrech......

pokud mas motivaci tak se javu sam naucis.
problem s juniorstvim a hledanim prace ve strednim veku je celkem pochopitelny, oni nevi jaky jsi, kdyz nemas praxi.
co zkusit jako konicka prispet do nejakych projektu a vyresit nejake bugy, udelat nejakou implementaci
a zamestnavatel by videl, ze sice nemas praxi, ale projekty jsi vyresil.
takze bud vrazis do kurzu 130 tisic a nevis jaky bude vysledek, nebo vyresis v nejakem projektu nejaky ukol a hned bude
videt jaky jsi.




Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2020, 18:28:00 »
Zatím to pokračuje dobře, je teď hodně času, takže na sobě makám  každý den, včetně víkendu. Před více než dvaceti lety jsem byl velký (nekomerční) céčkař, napadlo mě prostě napsat nějaký fragment kódu v Javě, třeba nějakou lehčí 3D hru (raycasting, binary space partitioning apod.), prostě nějakou ukázku a tou se přezentovat. Díky za tip.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2020, 18:36:30 »
Zatím to pokračuje dobře, je teď hodně času, takže na sobě makám  každý den, včetně víkendu. Před více než dvaceti lety jsem byl velký (nekomerční) céčkař, napadlo mě prostě napsat nějaký fragment kódu v Javě, třeba nějakou lehčí 3D hru (raycasting, binary space partitioning apod.), prostě nějakou ukázku a tou se přezentovat. Díky za tip.

a proc java? mi se ted libi moc golang, kdyz jsi delal C tak jsi doma.
treba s jinym jazykem bude vetsi sance.

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2020, 18:42:41 »
Zatím to pokračuje dobře, je teď hodně času, takže na sobě makám  každý den, včetně víkendu. Před více než dvaceti lety jsem byl velký (nekomerční) céčkař, napadlo mě prostě napsat nějaký fragment kódu v Javě, třeba nějakou lehčí 3D hru (raycasting, binary space partitioning apod.), prostě nějakou ukázku a tou se přezentovat. Díky za tip.

a proc java? mi se ted libi moc golang, kdyz jsi delal C tak jsi doma.
treba s jinym jazykem bude vetsi sance.

A je v go větší množství míst než zanedbatelné?

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2020, 18:47:26 »
Zatím to pokračuje dobře, je teď hodně času, takže na sobě makám  každý den, včetně víkendu. Před více než dvaceti lety jsem byl velký (nekomerční) céčkař, napadlo mě prostě napsat nějaký fragment kódu v Javě, třeba nějakou lehčí 3D hru (raycasting, binary space partitioning apod.), prostě nějakou ukázku a tou se přezentovat. Díky za tip.

a proc java? mi se ted libi moc golang, kdyz jsi delal C tak jsi doma.
treba s jinym jazykem bude vetsi sance.

Důvod bych raději ani nepsal :) Prostě jsem se rozhodl, že změním obor a Java mi při hledání vyjela jako nejpoužívanější jazyk, po kterém je poptávka. Nechci zadělávat na flame, je mi to vlastně jedno, ale už mám materiál na Javu a sžívám se s ní. Pokud by vše vyšlo, nebráním se dalším jazykům, eventuálně podle potřeb zaměstnavatele. Pokud se vše učíš 30 let sám, nevíš, na co se klade důraz, co ve firmách chtějí, co upozadit a co vypíchnout. Prostě by to chtělo nějaký bootcamp nebo něco...

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2020, 19:30:47 »
Celkem by mě také zajímala odpověď. Sice bych tolik peněz nikdy nevysolil, ale zajímalo by mě, jestli by to třeba zaplatil pracák, jak je to s tou zaručenou zaměstnaností apod. Stojím si za tím, že se vše, co akademie "naučí", může člověk naučit sám. Jenže třeba můj případ - jsem chlapík středního věku, celý profesní život uvízlej v síti a v datacentrech. Nesnáším to. Začal jsem samostudovat Javu, málem jsem se i dostal do firmy jako junior (nesplňoval jsem podmínku fluent English) a nikdo mě za juniora nechce. Aby bylo jasno, ani mi neodpovídají na maily, není těžké si spočítat věk dle životopisu.

Proto jsem se dostal i k této akademii, ale jak jsem předeslal, já bych ty prachy za to nedal, mě tam vzrušuje jenom ta "zaručená práce", pokud to celé není podvod, samozřejmě...

Kontaktoval som na LinkedIN zopár ľudí(plus jeden kamarátov kamoš tam bol tiež) ktorí to absolvovali a podvod to určite nie je. Potvrdili mi, že na kurze sa poctivo 4 mesiace maká, cca 10 hodín denne 5 dní v týždni si v učebni kde do teba lejú vedomosti plus ďalšie 2 hodiny stráviš domácimi úlohami. Po každej časti sa robia priebežné testy a nie všetci kurz dokončia, je to vraj fakt dosť veľký tlak a musíš sa snažiť. Oni majú dohodu s konkrétnymi zamestnávateľmi, že im dodajú použiteľných juniorov. Prácu ti teda naozaj nájdu, máš tam 35 000 hrubého garantovaný minimálny nástupný plat.

Ide mi skôr o to či to naozaj stojí za to, tá cena sa mi zdá naozaj prestrelená. Vysolím nejakých 130 000 za kurzovné, plus 5 mesiacov (4 mesiace kurzu a 3 krát týžden prestávka) nepracujem čiže stratím na ušlom príjme ďalších povedzme 130 000 Kč. Výmenou za to mi dajú nejaké základné povedomie o IT ako zelenáčovi mimo obor a posunú ma na pozíciu junior programátora. Sú naozaj platy v IT reálne tak atraktívne, že po dvoch rokoch môžem reálne zarábať cez 50 000 Kč ? Ak sa momentálne nachádzam v Prahe kde je možností dosť veľa tak nie je reálne sa dostať na juniornú pozíciu aj samoštúdiom programovacieho jazyka bez vyhodenia štvrť milióna ? A za ďalšie, nebude ma celú moju kariéru sprevádzať hendikep z toho, že nemám riadne IT vzdelanie, iba nejaký 4 mesačný kurz ? Aké budú možnosti môjho napredovania ? Alebo na škole až tak nezáleží a ak doženiem veci samoštúdiom a snahou tak ma nič nelimituje ?

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #10 kdy: 26. 04. 2020, 19:40:06 »
kdo chce jit do IT? je to prachac, ktery vyplazne jen tak 130 tisic a pak nastoupi jako junior programator,
nebo je to nekdo kdo ma nizsi plat a chce do IT za lepsim platem?!
podle me je varianta A malo pravdepodobna. chapu, ze do kurzu vlezou lidi, za ktere to zaplati nekdo jiny.
ja osobne bych spis veril nekomu, kdo se sam svou pili naucil programovat, nez rychlokvasce co jen zaplatila hafo penez
(ovsem cest vyjimkam).

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #11 kdy: 26. 04. 2020, 20:04:24 »
Já jsem se na ten kurz hlásila, takže jsem prosla tím vyberkem. Behem nej jsem potkala lidi, co tam pracují a bylo to fajn. Nakonec jsem odjela od zahraničí, ale mám to v budoucnu furt v plánu. Jsem samouk Javy, ale to se člověk fakt nenaučí tak, aby mu dali práci, resp. za hodně dlouhou dobu. A nejsem uplne clovek co sam dokaze sedet doma 5 mesicu a od 8 do 8 se ucit, aby to tak rychle zvladl a jeste si sam dohledavat materialy... Jasně, že to jde, ale rozhodně ne za 5 mesicu. Platit se tam dá buď předem, nebo je možnost zacit splacet az po tom, co ti tu praci najdou, takze kdyby ti ji nenasli, nezaplati clovek nic. Ani přes urad prace to zaplatit nejde. Samo musis mit nakou rezervu, protoze se pri tom kurzu pracovat neda a z neceho clovek zit musi. Pred karantenou jsem tam byla na workshopu, a tam byli i absolventi, a ti nastoupili do novy prace fakt do mesice po skonceni. Garantovany minimum platu maj 35 tisic, ale byl tam i kluk co mu firma sama nabidla nastup 40. Takze jsem si jista, ze po roce i po dvou se ty lidi dostanou na hodne slusny prachy.

Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #12 kdy: 26. 04. 2020, 20:15:48 »
Svým způsobem by to mohla být odpověď. Kdo zaplatí 130.000 Kč? Představa, že člověk hloupý nebo povrchní (který je ani nemá) určitě ne. Takže člověk, který ty peníze dokázal naspořit a je schopen několik měsíců platit nájem a jídlo. Takže opravdu čtvrt mega za to co opravdu chce. Tohle asi průměrný trouba neudělá tak jako asi podvodníčci nerozjedou nějakou akademii.

Škoda toho pracáku.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2020, 20:39:34 »
nie je tá cena trochu moc ?
Za kvalitu se platí. Mají dobré reference. Osobně s nimi zkušenost nemám. Znám podrobně podobné kurzy v Británii, které jsou hodně kvalitní a podstatně levnější.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Rekvalifikácia do IT - Green fox academy
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2020, 20:41:50 »
A za ďalšie, nebude ma celú moju kariéru sprevádzať hendikep z toho, že nemám riadne IT vzdelanie, iba nejaký 4 mesačný kurz ? Aké budú možnosti môjho napredovania ? Alebo na škole až tak nezáleží a ak doženiem veci samoštúdiom a snahou tak ma nič nelimituje ?

Toho bych se fakt nebál. Nemám škol, dělám seniora, a klienti jsou docela spokojení mi přijde.

Ale je fakt, že programování miluju. Když neprogramuju pro klienta, tak píšu pro sebe. A tak se to asi někde promítne.