Sloučení různých IM aplikací s videohovory

Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« kdy: 25. 04. 2020, 09:49:24 »
Dobrý den, marně se snažím najít nějaké řešení pro desktopovou aplikaci, kde jsou plně integrované videohovory pro výše zmíněné služby.  Pokud nic takového není, jak tu roztříštěnost řešíte Vy?
« Poslední změna: 25. 04. 2020, 09:59:43 od Petr Krčmář »


Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2020, 12:46:51 »
Spousta lidí má vlhké sny jak sloučit různé apky různých poskytovatelů pod jednu jedinou. To se netýká jen videohovorů nebo messengerů, ale i herních klientů (Steam, Gog, Uplay ...), videotéky (Netflix, iVysílání, iPrima, HBO Go, Disney Plus, Youtube ...), sociálních sítí a dalších. Pokud by to bylo jako na linuxu (oddělený backend a frontend), tak by cesta byla snazší, ale jak to chceš dělat když je GUI nedílnou součástí té appky?

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #2 kdy: 25. 04. 2020, 13:16:11 »
"jak tu roztříštěnost řešíte Vy"

Mam spusteno nekolik aplikaci najednou a prepinam se do te kterou chci prave pouzit nebo do te, ktery mi zablika eventem. Na nic lepsiho jsem prisel.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #3 kdy: 25. 04. 2020, 13:53:04 »
Na windows kdysi v dobách slávy ICQ existovala MIRANDA, to byl pro mne nejlepší IM, který jsem kdy měl. Naprosto fantastický UI, haldy pluginů, podpora snad všech protokolů (icq, jabber, skype, badoo, steam, twiter, tox,IRC...atd atd)

Kdyby se něco podobného vyskytlo i dnes, nebudu váhat a finančně to podpořím.
Osobně bych uvítal podporu protokolů/app (IRC, jabber, signal, RSS,)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #4 kdy: 25. 04. 2020, 15:46:21 »
roztříštěnost komunikačních služeb jsem vyřešil tak, že žádnou nepoužívám. akorát slack v prohlížeči a to jen když jsem v práci. na všechno ostatní stačí email / sms / volání a máš to obrovskou výhodu v tom, že lidi tolik neotravujou


Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #5 kdy: 25. 04. 2020, 16:35:09 »
Nedalo by se to alespon teoreticky vyresit tim, ze by clovek mel doma "server", klidne s GSM moduly, kde by vsechny ty komunikatory bezely a na uzivatelske zarizeni by se posilala jenom vysledna komunikace? Byt tohle by asi jediny clovek nevytvoril a nenaprogramoval.

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #6 kdy: 25. 04. 2020, 18:00:26 »
Já si moc nedovedu představit, jak by to prakticky mělo fungovat. Každý z těch komunikátorů má nějaké specifické vlastnosti, které jsou implementované na klientovi. Ten univerzální klient by je musel umět všechny, a musel by je dostávat průběžně tak, jak je implementují vývojáři těch komunikátorů. To je nereálné.

Navíc mi není úplně jasné, k čemu by to vlastně bylo dobré. Víc videohovorů najednou asi nemáte, takže stačí použít vždy tu konkrétní aplikaci, ve které probíhá ten aktuální videohovor. Jediné, co by v tu chvíli dávalo smysl, je nastavit ostatním aplikacím stav „nerušit“.

Smysl by dávalo propojení na úrovni protokolů, kdy by bylo možné se pomocí Hangouts, Skype, Zoomu a Messengeru propojit do jedné konference. Tak, jako můžete poslat e-mail z Outlooku na GMail. Ale asi bude ještě pár let trvat.

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #7 kdy: 25. 04. 2020, 19:53:53 »
Na windows kdysi v dobách slávy ICQ existovala MIRANDA, to byl pro mne nejlepší IM, ...

JJ, Miradna byla parádní apka.
V linuxu existoval https://www.pidgin.im/, který toho taky uměl docela hodně.

Ten minulý čas proto, že mi v tom před nějakou přestal fungovat jabber s mým google účtem a tak už to nezapínám. Používal jsem to právě proto, že jsem v tom měl icq kontakty z doby před Kristem a zároveň i jabber kontakty. Ale kvůli icq to zapínat už nebudu...

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #8 kdy: 25. 04. 2020, 19:59:27 »
PS: Není ani možné, aby existoval klient, který by podporoval všechny možnosti.
Autoři originálu se asi těžko budou dělit o svoje know-how a tak by taková apka byla asi výsledek nějakého reverzního inženýrství, se všemi důsledky které z toho plynou - nepodpora nejnovějších fíčur, výpadky způsobené změnami v existujících fíčurách, ... (a to jsem ani neřešill právní aspekty).

"Tragedie" je v tom, že někteří mají jednu apku, druzí nedají dopustit na druhou a pokud má jeden kontakty v obou skupinách, tak aby si to hodil...

Michal Stulík

  • *
  • 10
  • Mezi klávesnicí a židlí.
    • Zobrazit profil
    • Meziblog
Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #9 kdy: 25. 04. 2020, 21:22:22 »
Jediná aplikace, která je schopná integrovat všechny textový i video kecálky dohromady je webový prohlížeč :). Nainstalujte si nějaký browser, který budete používat jen na komunikaci. Otevřete si webové klienty všech kecálků, které používáte. Nastavte prohlížeč ať si pamatuje otevřené taby i po zavření a hotovo. Nic lepšího asi nebude.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #10 kdy: 25. 04. 2020, 21:36:22 »
Teoreticky, čistě teoreticky...

V linuxu aplikace běží v okně, se kterým se dá do určité míry manipulovat. Možná by se dalo wrapnout okno té aplikace a sloučit do nějakého super IM. Teoreticky by se dala ta komunikace s tím oknem nějak ošéfovat.

Těžko říct, zda by bylo nutné, aby ten klient nějak spolupracoval.

V dnešní době kdy sílí snaha o zabezpečení, tak to wrapování toho okna, natož obsahu toho okna půjde hůř a hůř.

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #11 kdy: 25. 04. 2020, 23:42:07 »
Electron based aplikace lze provozovat pres https://rambox.pro/, existuje i opensource verze, ale jsem linej ji hledat.

Re:Sloučení různých IM aplikací s videohovory
« Odpověď #12 kdy: 28. 04. 2020, 11:07:03 »
Jediná aplikace, která je schopná integrovat všechny textový i video kecálky dohromady je webový prohlížeč :). Nainstalujte si nějaký browser, který budete používat jen na komunikaci. Otevřete si webové klienty všech kecálků, které používáte. Nastavte prohlížeč ať si pamatuje otevřené taby i po zavření a hotovo. Nic lepšího asi nebude.

primo na tohle prohlizec existuje (dobre, je to electron aplikace) a jmenuje se Franz :) https://meetfranz.com/services
« Poslední změna: 28. 04. 2020, 11:08:47 od athmoss »