RDP přes SSH tunel - restart PC

RDP přes SSH tunel - restart PC
« kdy: 21. 04. 2020, 19:55:38 »
K PC s Win 10 se v Ubuntu připojím aplikací remmina pomocí RDP přes ssh tunel. Ve Win 10 spouštím ssh server a následně vytvářím tunel příkazem:
Kód: [Vybrat]
wsl -u root service ssh start
wsl -u <uživatel> ssh <connect>

za použití plánovače úloh ještě před přihlášením uživatele. Pokud je uživatel na Win 10 přihlášený, funguje spojení přes RDP bez problémů, ale když se Win 10 přes vzdálenou plochu restartují, už se nelze znovu připojit, přitom ssh server běží a tunel je po restartu vytvořený.

Potřeboval bych aby se dalo připojit i po restartu WIndows, kde může být chyba?


Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2020, 21:12:53 »
A proč nezkusíš používat OpenSSH který je ve Win10 k dispozici (C:\Windows\System32\OpenSSH) ...

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2020, 21:18:23 »
A proč nezkusíš používat OpenSSH který je ve Win10 k dispozici (C:\Windows\System32\OpenSSH) ...
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/openssh/openssh_install_firstuse

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #3 kdy: 22. 04. 2020, 07:41:12 »
A proč nezkusíš používat OpenSSH který je ve Win10 k dispozici (C:\Windows\System32\OpenSSH) ...

Což o to, ale otázkou je, co mi to přinese, resp. jestli to řeší můj problém. Abych řekl pravdu, PowerShell mi připadne jako docela obskurní záležitost (asi bych dal přednost ssh přes Linux / WSL), každopádně je to možnost, díky za odpověď.

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2020, 08:04:07 »
Je RDP port otvoreny? Co presne znamena "neda sa pripojit"? Napise nejaku chybu?


Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #5 kdy: 22. 04. 2020, 08:40:54 »
Je RDP port otvoreny? Co presne znamena "neda sa pripojit"? Napise nejaku chybu?

Žádnou hlášku to nevypíše, zůstane to "viset"...

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #6 kdy: 22. 04. 2020, 09:23:42 »
PowerShell mi připadne jako docela obskurní záležitost (asi bych dal přednost ssh přes Linux / WSL), každopádně je to možnost, díky za odpověď.

Určitě je obskurnější WSL, jakožto přílepek k systému, než nativní nástroje. (Mimo to, PowerShell je velmi mocný nástroj, který v mnoha ohledech převyšuje ostatní).

K samotnému dotazu. SSH tunel, který není navázaný uživatelem nevytvoříte, aspoň ne standardními nástroji. Síťový stack ve windows nefunguje jako na Linuxu, kde je vše plácnuto někam dospod v systému, a když jeden naváže tunel, mají k němu přístup i ostatní.

Pokud potřebujete trvalé tunelování, řešil bych to rozhodně na routeru, ne na OS.

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #7 kdy: 22. 04. 2020, 10:47:56 »
Citace
Síťový stack ve windows nefunguje jako na Linuxu, kde je vše plácnuto někam dospod v systému, a když jeden naváže tunel, mají k němu přístup i ostatní.

Pokud potřebujete trvalé tunelování, řešil bych to rozhodně na routeru, ne na OS.

Ok, tak já se jdu zhoupnout...

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2020, 10:50:19 »
Ok, tak já se jdu zhoupnout...

Proč?

Re:RDP přes SSH tunel - restart PC
« Odpověď #9 kdy: 22. 04. 2020, 19:48:34 »
A proč nezkusíš používat OpenSSH který je ve Win10 k dispozici (C:\Windows\System32\OpenSSH) ...

Což o to, ale otázkou je, co mi to přinese, resp. jestli to řeší můj problém. Abych řekl pravdu, PowerShell mi připadne jako docela obskurní záležitost (asi bych dal přednost ssh přes Linux / WSL), každopádně je to možnost, díky za odpověď.

Proč do toho pleteš PowerShell ? Ten je použit jen pro instalaci OpenSSH do Win10. Pro vlastní použití ho už nepotřebuješ.
Problém s WSL máš v tom, že potřebuješ WSL spustit jako servis což asi dost dobře nejde, kdežto samotný ssh se tak rozběhat dá. Jestli tomu rozumím řešíš redirect tcp portu 3389 ve windows přes ssh tunel.