Má smysl se distancovat od SystemD?

Má smysl se distancovat od SystemD?
« kdy: 18. 04. 2020, 15:58:58 »
Má smysl se distancovat od SystemD?


Re:Má smysl se distancovat od SystemD?
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2020, 16:17:22 »
Když se někdo musí takhle ptát, pak zřejmě nemá vlastní názor, protože nemá skutečný problém. Odpověď zní: pokud neexistuje žádný skutečný a vážný problém, nemá smysl ho řešit a hledat alternativy.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Má smysl se distancovat od SystemD?
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2020, 18:14:42 »
Souhlas s Petrem.

Můj názor: SystemD je celkem dobré řešení, které bylo nasazeno stylem hurá akce, a které dlouho, ne-li stále bylo dosti zabugováno.

Druhá jeho vlastnost je, že to běží jen na Linuxu. Což je vlastně dobře, viz výše. Až se to usadí, odladí a vychytají chyby, tak by jej mohli přijmout i další unixy. Třeba.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má smysl se distancovat od SystemD?
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2020, 19:43:39 »
Pane Boze! Co je to za dotaz? :(

Systemd je jen technologie, ktera si klade za cil ulehcit uzivateleum pouzivani pocitace. A vice, nebo mene se ji to dari - to zalezi na nazoru a zkusenostech daneho uzivatele. Rozhodne to neni extremisticka politicka strana, ani teroristicka bunka, ani neeticky vedecky pokus. Tak proc by jste se mel od toho DISTANCOVAT?


Re:Má smysl se distancovat od SystemD?
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2020, 23:16:48 »
Osobně používám systemd a nějak mi nevadí. Jen mě docela zajímalo jestli je ten způsob zavrhování systemd (jako to dělá např. Devuan) dlouhodobě udržitelné. Jinak s vami, souhlasím že je to podivná otázka


Re:Má smysl se distancovat od SystemD?
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2020, 09:35:52 »
Druhá jeho vlastnost je, že to běží jen na Linuxu. Což je vlastně dobře, viz výše.
Viz co přesně "výše"? V jakém smyslu to může být dobře, že je systemd navržený jenom pro Linux? IMHO je to jeho drtivě největší nectnost.

Až se to usadí, odladí a vychytají chyby, tak by jej mohli přijmout i další unixy. Třeba.
Jenom taková technická: první vydání systemd bylo podle Wikipedie v roce 2010 :)